روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

آیین افتتاحیه مرکز آفرینش‌های هنری بسیج اصفهان و رونمایی از آثار هنری این مرکز برگزارشد؛

استفاده از ظرفیت بسیج در عرصه هنر

کد خبر : 7510
۱۳۹۷/۰۵/۰۹ - ۱۶:۵۴
آیین افتتاحیه مرکز آفرینش های هنری بسیج اصفهان و رونمایی از آثار هنری این مرکز، روز گذشته در سالن جلسات فرماندهی سپاه صاحب الزمان (عج) اصفهان برگزار شد. مراسمی که میزبان مدیرکل صدا و سیمای استان و جمعی از اصحاب رسانه بود. فرمانده سپاه صاحب الزمان نیز از سخنرانان ویژه این مراسم بود.
سردار سلیمانی:
صدا و سیما، همکاری خوبی با «سپاه» داشته است

سردار «غلامرضا سلیمانی» در آیین افتتاحیه مرکز آفرینش‌های هنری بسیج اصفهان که با تجلیل از برگزیدگان جشنواره ملی پویانمایی همراه بود،گفت: استان اصفهان یکی از مراکز مهم فرهنگی جهان اسلام و کشور محسوب می‌شود و ما از یک تکیه‌گاه قدرتمند انقلابی، مذهبی، هنری و از حضور جوانان متدین و با ذوق و سلیقه در استان اصفهان برخوردار هستیم.
سردار سلیمانی با بیان اینکه بسیج نیز به ظرفیت هنری استان توجه کرده و به رشد و نمو این استعدادها با همیاری دیگر دستگاه های مرتبط استان کمک می کند، افزود: با توجه به اینکه بسیج بزرگ ترین سازمان مردم نهاد دنیا محسوب می‌شود، این سازمان بهترین ظرفیت را برای جهت دهی به استعدادهای هنری دارد. در این زمینه بسیج تلاش کرده است در سیاست‌گذاری‌های راهبردی که در سازمان بسیج مستعضفین کشور انجام شده، به این موضوع توجه کند و استان اصفهان نیز تلاش می‌کند در حد توان خود کم کم این بستر را تقویت کرده و با همکاری و هم‌افزایی سایر دستگاه‌های استان که در این موضوع به نحوی دخیل یا بسترساز هستند، هم‌افزایی داشته باشد.
فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان تصریح کرد: بسیج، بزرگ‌ترین سازمان مردم نهاد دنیا محسوب می‌شود و هیچ کشوری سازمانی به وسعت بسیج ندارد. اگر بتوانیم شرایط و بسترهای لازم در این زمینه را در استان فراهم کنیم، در شناسایی استعدادها در جهت خلاقیت‌های هنری، بسیج بهترین ظرفیت و شرایط را دارد و به رشد هنر  کمک زیادی می کند.
سلیمانی خاطرنشان کرد: به رغم اینکه کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی مورد تهاجم فرهنگی بود و رشد فناوری اطلاعات و دسترسی همه افراد به آن نیز وجود داشت، اما نیروها و هنرمندان انقلابی توانسته‌اند با خلق آثار هنری انقلابی، تا حدود زیادی به نیازهای زمانه پاسخ دهند. وی گفت: واقعیت امر این است که نیازهایی که در حال حاضر وجود دارد، بسیار گسترده‌تر، عمیق‌تر و متنوع‌تر است؛ باید به این نیازها توجه کنیم. اگر به نیازهای مردم در ابعاد هنری توجه نداشته باشیم طبیعتا با دسترسی‌های که در اختیار مردم وجود دارد، آن‌ها نیازمندی‌های خود را از سایر منابع تامین می‌کنند و موقعیت برای افردادی که قصد سوءاستفاده از فرصت‌ها برای ترویج فرهنگ خود در قالب هنر دارند، ایجاد می شود.
 فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) در پایان از همکاری دستگاه های فرهنگی استان با سپاه گفت  و با بیان اینکه همکاری دستگاه‌های فرهنگی برای ما بسیار ارزشمند است، افزود: مرکز صدا و سیمای استان اصفهان همیشه همکاری‌های خوبی با سپاه داشته است. همکاری اداره کل ارشاد و فرهنگ اسلامی استان، دستگاه‌هایی از جمله تبلیعات اسلامی و اصحاب رسانه نیز از اهمیت بسیار بسزایی برای ترویج فرهنگ و هنر و انعکاس ذوق هنری جوانان بسیجی دارد.

مدیرکل صدا و سیمای استان:
آنتن صداوسیمای استان را دراختیار بسیجیان می‌گذاریم

«مسعود احمدی افزادی» مدیرکل صدا و سیمای استان، در این مراسم با اشاره به افتتاح مرکز آفرینش‌های هنری بسیج استان اصفهان، گفت: این اتفاق مبارک با تدبیر فرماندهی سپاه استان شکل گرفته است و ورود سازمان بسیج به این عرصه را به فال نیک می‌گیریم. در جشنواره نخستین تولیدات پویانمایی کشور،  شاهد دو نمونه از تولیدات با ارزش بسیجیان بودیم که تحسین همگان را در سطح کشور برانگیخت. معتقدم این موضوع مقدمه‌ای برای کسب توفیقات بیشتر در این زمان حساس و بسیار با اهمیت است‌. وی با بیان اینکه رادیو به‌عنوان فراگیرترین رسانه‌ای است که با وجود کسرت رسانه‌ها، کماکان در دسترس همه مردم قرار دارد، گفت: در این زمینه مرکز آفرینش‌های هنری بسیج استان اصفهان می‌تواند با هماهنگی معاونت صدای سازمان صدا و سیما کارها، پادکست‌ها و بسته‌های مردم‌مدار و بسیار خوبی را تولید کند.
مدیرکل سازمان صدا و سیمای استان، در ادامه از از ظرفیت حوزه خبر و لزوم انسجام سازمان خبری مبتنی بر اخبار مردم و حضور پررنگ تر خبرنگاران بسیجی در این عرصه گفت و تاکید کرد: مجموعه معاونت صدا و سیمای استان که امروزه نشانه آغازین خبر را با همکاری سازمان بسیج آماده کرده است زمینه بسیار خوبی برای استفاده از خبرنگاران بسیجی است، چرا که خبرنگاران بسیجی می‌توانند رکن کار خبر باشند. گزارشگران بسیجی در رادیو و خبرنگاران بسیجی در تلویزیون می‌توانند کاملا با ما همراه شوند و آنتن در اختیار آنهاست.
وی با اعلام خبر راه‌اندازی بزرگ‌ترین استودیوی خبر کشور در آینده نزدیک، خاطرنشان کرد: مقدمات راه‌اندازی استودیوی کاملا مجهز و جدید برای خبر فراهم شده است.
احمدی افزادی با بیان اینکه صدا و سیما در عرصه فضای مجازی آمادگی انجام کار بسیجی را دارد، افزود: معاونت فضای مجازی این اداره کل می تواند با همکاری بسیجیان، اقدامات جدی و بسیار مویرگی را در فضای نبرد نامتقارن انجام دهد. باید در این فضای نامتقارن، نامتقارن حرکت کنیم و نمی‌شود در مقابل حریف کاملا پیچیده و مسلح به همه ابزارهای ناجوانمردی، برخورد ساده کرد.
مدیرکل صدا و سیمای استان تصریح کرد: در حوزه سیما نیز می‌توان از تمام طرفیت هنری بسیج استفاده کنیم و حوزه سیما در این زمینه گام‌های خوبی برداشته است.
احمدی در ادامه، به برخی پروژه های دردست اجرای این سازمان هم اشاره کرد؛  از جمله سریال تاریخی و ملی «آقانورا... نجفی»، سریال  تاریخی شهید آیت‌ا... «دکتر بهشتی» که نگارش متن آن آغاز شده و مستند تاریخی «چهلستون» که همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب با موضوع بررسی ۴۰ شخصیت بزرگ انقلاب در اصفهان، در دست کار است. مدیرکل صدا و سیمای استان در پایان گفت:  سازمان صدا و سیمای استان آمادگی دارد به‌عنوان یک پروژه عملی در حوزه کارهای نمایشی یکی از مجموعه‌های بزرگ تلویزیونی در مورد شهید خرازی، شهید همت، شهید کاظمی یا شهید حججی را به تصویر بکشد تا دینی که شهدا بر گردن جامعه دارند، تا حدودی ادا شود.
 
نویسنده : اعظم محمدی