روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

یک طلا و چهار نقره، حاصل کار ورزشکاران اصفهانی تا پایان ششمین روز بازی های آسیایی؛

تمام مدال ها در قبضه بانوان

کد خبر : 7738
۱۳۹۷/۰۶/۰۲ - ۱۶:۱۳
با پایان یافتن ششمین روز بازی های آسیایی 2018 جاکارتا، ورزشکاران اصفهانی هنوز نتوانسته اند به مدال طلای انفرادی در این رقابت ها دست یابند و کسب یک مدال طلای تیمی در رشته کبدی و چهار مدال نقره در رشته ووشو و تکواندو حاصل کار آنها تا به اینجای رقابت های آسیایی بوده تا تمام چشم ها به درخشش سهراب مرادی، ورزشکار اصفهانی تیم ملی وزنه برداری برای کسب مدال طلا باشد.
در دومین روز رقابت های آسیایی 2018 جاکارتا، مرجان سلحشوری، بانوی پومسه کار اصفهانی با شکست حریفانی از ماکائو، ژاپن و مالزی به فینال این رقابت ها راه یافت؛ اما با شکست مقابل نماینده میزبان این مسابقات به کسب مدال نقره بسنده کرد تا چراغ مدال اصفهانی در این رقابت ها به دست او روشن شود.
زهرا کیانی، دومین ورزشکار اصفهانی بود که در این بازی ها موفق به کسب مدال شد، ووشوکار تیم ملی ایران در سومین روز از این بازی ها در بخش تالو به مصاف حریفان رفت که در نهایت در مجموع دو فرم جین شو و چیانگ شو با امتیاز 19/41 دررده دوم قرار گرفت و مدال نقره هجدهمین دوره بازی های آسیایی را برای ورزش کشورمان به ارمغان آورد تا به نخستین بانوی تالوکار ایرانی تبدیل شود که در این بازی ها موفق به کسب مدال شده و توانسته نام خود را در تاریخ ووشوی ایران ثبت کند.
در پنجمین روز بازی های آسیایی، خواهران منصوریان از کسب مدال طلا بازماندند. در آخرین روز مسابقات ووشوی بازی‌های آسیایی در بخش ساندا، شهربانو منصوریان سانداکار وزن ۶۰- کیلوگرم تیم بانوان ایران که برای کسب مدال طلا به مصاف «کایی یینگ‌یینگ» از چین رفته بود، با شکست ۲ بر صفر مقابل این حریف از کسب مدال طلا بازماند.همچنین الهه منصوریان، ملی‌پوش وزن ۵۲ ـ کیلوگرم تیم بانوان ایران برای کسب مدال طلا به مصاف «لی‌ یوئیائو» چینی در مبارزه فینال رفت، اما با شکست مقابل حریف خود به مدال نقره این بازی‌ها بسنده کرد. به ‌این‌ ترتیب الهه منصوریان توانست برای دومین بار مدال نقره بازی‌های آسیایی را بر گردن آویزد. الهه منصوریان پیش از این مدال نقره و برنز بازی‌های آسیایی را به دست آورده بود.
در ادامه بازی های آسیایی 2018 جاکارتا و در ششمین روز تیم ملی کبدی بانوان که از رویا داودیان و سمیرا عطاردیان دو بانوی اصفهانی در ترکیب خود بهره می برد توانست با شکست تیم هند به مقام قهرمانی این رقابت ها دست یابد تا اولین مدال طلای تیمی ایران در این رقابت ها به نام بانوان کبدی کار ایرانی ثبت شود.
 تیم ملی کبدی بانوان ایران برای رسیدن به فینال ابتدا در مرحله گروهی از سد تیم های کره جنوبی و بنگلادش گذشتند و با شکست تیم ملی تایلند در نیمه نهایی راهی فینال شدند تا برای کسب مدال طلا رودرروی تیم هند قرار بگیرند که در این دیدار بانوان کبدی ایران در حالی که در نیمه اول  از حریف عقب بودند با نتیجه 27 بر 24 تیم هند را از میان برداشتند تا بر سکوی اول این بازی ها بایستند.بررسی نتایج ورزشکاران اصفهانی در پایان ششمین روز بازی های آسیایی نشان می دهد که تا اینجای رقابت ها تنها بانوان نصف جهان بوده اند که موفق به کسب مدال شده اند و ورزشکاران مرد در این زمینه ناکام مانده اند و هیچ یک از یک آقایانی که تا پایان ششمین روز، رقابت های خود را برگزار کرده اند نتوانسته اند به مدال دست یابند.
نویسنده : سمیه مصور
 
۱۶:۱۶ ۰۲ شهریور ۱۳۹۷
خوهران منصوریان عالی بودن حتی با نقره