روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

دکتر «امیررضا شکفته»متخصص پوست، مو و لیزر درمانی از آمریکا:

لیزردرمانی طبق تجویز پزشک، عوارض ندارد

کد خبر : 7745
۱۳۹۷/۰۶/۰۳ - ۱۴:۱۱
پوست و مو در زیبایی فرد بسیار تاثیرگذار است؛ پس برای حفط سلامت و زیبایی پوست و مو باید نکاتی اعم از تغذیه مناسب، استفاده از آب‌رسان در هنگام خواب، آزمایش کم خونی و کبد چرب هر 6 ماه یک بار به منظور جلوگیری از تیرگی پوست انجام شود.
دکتر «امیررضا شکفته» متخصص پوست، مو و  لیزردرمانی از آمریکا  و دارنده مدرک skin carre  از کانادا، در گفت و گویی با خبرنگار «زاینده رود» به ارائه نکاتی در خصوص حفط سلامت و بهداشت پوست و  مو و استفاده از لیزر درمانی در رفع کک و مک و موهای زائد اشاره کرد.
در فصل گرما برای حفظ سلامت و شادابی پوست بایدچه نکاتی را رعایت کرد؟
باید از کرم های ضدآفتاب با spf 30- 45 که مناسب آب‌وهوای ایران است، استفاده کرد؛ از ساعت 10 الی 16 در نور مستقیم آفتاب باید از عینک آفتابی و دستکش  استفاده کرد و  تردد در این ساعات را به کمترین زمان کاهش داد.
برای درمان و رفع کک مک و لک چه باید کرد؟
 برای این منظور، باید  به پزشک مراجعه کرد وتعدیل مناسب داشت. برای مصون ماندن از کبد چرب هر  6 ماه یک بار باید آزمایش کبد چرب داد و برای جلوگیری از  تیرگی پوست، از  مصرف داروی کم خونی با دوز بالا خودداری کرد. ناگفته نماند که پزشک با تجویز آنتی بیوتیک در یک دوره یک ماه و شست و شوی صورت با صابون آنتی باکتریال، اقدام به رفع کک مک و لک  فرد می کند.  غیر از این،  روش لیزر درمانی نیز برای پاک کردن کک و مک، جای جوش و رفع موهای زائد به بیمار توصیه می شود.
علت رویش موهای زائد  زنان چیست؟  بیشتر کدام نقاط از بدن دچار رویش موهای زائد می شود؟
موهای زائد از وجود کیست تخمدان در زنان ایجاد می شود که رویش آن در نواحی صورت، چانه، دست و ساعد بیشتر است.
روش لیزر درمانی برای رفع موهای زائد چیست؟
ابتدا پزشک آزمایش سونوگرافی کیست تخمدان را به بیمار تجویز می‌کند و بعد از آزمایش در صورت داشتن کیست، باید درمان و سپس لیزر درمانی انجام شود؛ زیرا کیست تخمدان مانع از رفع موهای زائد به وسیله لیزر درمانی می شود. پس برای صرفه جویی در وقت و هزینه باید اول کیست تخمدان درمان شود.
در مرحله بعد، جلسات لیزر درمانی با تشخیص پزشک  که اکثرا بین 7 الی 10 جلسه است،  انجام  می شود. بعد از آن  رویش موها با فاصله طولانی تر ی صورت می‌گیرد ضمن  اینکه افراد بعد از جلسات لیزر درمانی لازم است هر سه ماه یک‌بار برای اشعه درمانی به پزشک معالج مراجعه کنند.
آیا لیزر درمانی عوارضی به‌دنبال دارد؟
 خیر! اگر طبق تجویز پزشک بعد ازپایان  جلسات، هرسه ماه یک بار لیزر انجام دهند، عوارضی نخواهند داشت.
علت اصلی ریزش موهای زنان چیست؟
بیشترین دلیل در ریزش موهای زنان «کم خونی» است که ما توانستیم این مشکل را درمان کنیم؛ به این صورت که ابتدا فرد آزمایش خون می دهد و د ر صورت داشتن کم‌خونی توصیه می شو د درمان شود؛ سپس طی سه جلسه با تزریق  مزوتراپی  با کیفیت خوب وی را برای انجام مرحله بعدی آماده می کنیم که این مرحله، با  خونگیری از فرد از طریق سانترفیوژ،  پلاکت و پلاسما جداسازی می‌شود و (RPR)  برای رشد فولیکول به فرد تزریق می شود.  بعد از مدتی وضعیت رشد مو روال عادی خود را طی کرده و بهبود می یابد.
برای رعایت بهداشت موی سر چه نکاتی را باید رعایت کرد؟
از ژل ، واکس  و اسپری موی سر به طور دائمی استفاده نشود؛ زیرا ساقه مو یک عضو زنده است وبه تنفس نیاز دارد؛ و لی برخی جوانان با بی توجهی به این امر مهم، موها را به ژل یا اسپری آغشته می کنند که اثرات منفی  برای سلامت مو به دنبال خواهد داشت. همچنین در صورت خارش و مشاهد شوره سر به پزشک مراجعه کنند.  موضوع دیگر وقتی ناحیه ای از بدن دچار «زگیل» است با خارش مستقیم  پوست سر،  سطح  پوست سر تحریک و  ویروس زگیل به مویرگ های بسیار ریز سر منتقل می شود که بعد از مدتی شاهد افزایش زگیل در کف سر می شویم. پس برای عدم انتقال لازم است دست آلوده را بشوییم و سپس به سر یا نقطه ای از  بدن بزنیم.
نویسنده : زاینده رود