روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

در حاشیه دیدار مدیرکل ارشاد استان از روزنامه «زاینده رود»:

نمی گویم بی عدالتی نیست، من ندیدم

کد خبر : 7760
۱۳۹۷/۰۶/۰۴ - ۱۵:۳۴
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان روز شنبه همراه با هیئت همراه میهمان روزنامه «زاینده رود» بود. حجت الاسلام انصاری در این دیدار هم گوینده بود و هم شنونده . ابتدا شنونده گلایه ها، پیشنهادات و بعضا انتقادات بود. انتقاد از تبعیض ها و بی عدالتی هایی که در برخی زمینه ها از جمله رتبه بندی ها و توزیع آگهی های دولتی و . می بینیم و مدیرکل تاکید داشت که این اداره نقشی در این زمینه ندارد و عدالت را هم رعایت می کند و اگر بتواند مشکلی را حل کند، قطعا دریغ نخواهد کرد.
حجت الاسلام انصاری گفت که نمی گوید بی عدالتی یا تبعیض وجود ندارد؛ اما او طی این چندماهی که در ارشاد استان حضور داشته، چنین چیزی ندیده و مشاهده نکرده که کسی بخواهد در حق روزنامه ای اجحاف کند. گفت که ندیده کسی بخواهد له یا علیه روزنامه ای لابی کند و یا با روزنامه خاصی مشکلی داشته باشد. مدیرکل ارشاد باز هم تاکید کرد که نمی‌گوید «نیست» ، او «ندیده است.»
درباره رتبه بندی ها حرف زدیم. از اینکه معیارها و ملاک ها برای رتبه بندی عادلانه نیست، توزیع یارانه ها عادلانه نیست. توزیع آگهی ها هم عادلانه نیست و کلا در دریایی از بی عدالتی غوطه وریم(!) پیشنهاد مدیرکل این بود که طی جلساتی که در تهران به منظور بررسی شکایات و نظرات رسانه ها تشکیل می شود، حضور فعال داشته باشیم. تاکید کرد که رتبه بندی ها در دست ادارات کل نیست و هیچ نقشی در آن ندارند.
از مشکلات مالیاتی گفتیم . از طلب هایی که در پیچ و خم بروکراسی های اداری در دستگاه های مختلف استان مانده و وصول نمی شود. مدیر کل قول داد پیگیری کند. برای اثبات دغدغه مندی خود در این زمینه، همان جا با مدیر یکی از ادارات استان تماس گرفت.  حجت الاسلام انصاری تاکید کرد که روند حمایت از روزنامه‌های محلی استان اصفهان بر مبنای عدالت رسانه‌ای بوده و گفت: «ما تمام تلاش خود را برای حمایت از رسانه‌های استان مبذول می‌داریم، یکی از اصلی ترین حوزه های کاری اداره مطبوعات و تبلیغات اداره کل رسیدگی به روزنامه‌های استان است. از نظر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان هیچ تفاوتی بین ۱۰ روزنامه استان وجود ندارد و ما همه رسانه‌ها را به یک شکل دیده و تلاش خود را برای بهبود شرایط آنها انجام می‌دهیم.»آقای مدیرکل گفت که صداقت، امانتداری و تلاش از جمله شاخص‌های رسانه موفق است و اگر رسانه‌ای صداقت را مبنای فعالیت خود قرار دهد مورد اعتماد مردم و مسئولان خواهد بود. اصغر مختاری، معاون امور فرهنگی و رسانه ای، مرضیه باقرصاد رییس اداره مطبوعات و خلیل زاده مدیر روابط عمومی مدیرکل هم در این دیدار حجت الاسلام انصاری را همراهی می کردند. دیداری که در فضایی دوستانه و صمیمانه برگزار شد و بیش از دو ساعت به طول انجامید.


 
نویسنده : سارا بهرامی
شهریار یوسفی
 
۱۴:۳۹ ۰۷ شهریور ۱۳۹۷
جمله اول اشکال تایپی داد. و متن خبر ظاهرا شیوای لازم را ندارد.تازه با این روز اشنا شدم و اگر امکان دارد در خصوص نحوه ارائه مطلب در این روزنامه ی شکیل راهنمایی فرمائید
 
۱۷:۱۰ ۰۴ شهریور ۱۳۹۷
لایک