روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

باز هم انتشار یک لیست پرحاشیه؛

لجبازی‌هایی که تمام نمی شود

کد خبر : 7823
۱۳۹۷/۰۶/۱۲ - ۱۵:۳۹
درشرایطی روز یکشنبه فهرست 29 نفره «کارلوس کی‌روش» برای برگزاری نخستین اردوی پس از جام‌جهانی و پیش از جام ملت‌های آسیا اعلام شد که نگاهی به لیست بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی نشان می‌دهد که بازیکنان شاغل در لیگ‌های خارجی، همچون گذشته سهم بیشتری از این لیست را به خود اختصاص داده‌اند.
با پایان رقابت‌های جام جهانی 2018 روسیه و رفتن کی روش از ایران،  ادامه حضور سرمربی پرتغالی روی نیمکت تیم ملی، با ابهامات بسیاری همراه شد؛ به‌خصوص اینکه هر روز نیز در رسانه های مختلف از او به عنوان گزینه سرمربیگری تیم ملی کشورهای دیگر نام برده می شد؛ ولی بالاخره کی‌روش بعد از مدت‌ها دوری از ایران و در شرایطی که طی این مدت حرف و حدیث‌های فراوانی درخصوص ادامه همکاری‌اش روی نیمکت تیم ملی وجود داشت، روز شنبه به تهران بازگشت و در نخستین گام اقدام به اعلام اسامی ملی‌پوشان انتخابی برای برگزاری اولین اردوی آماده سازی پیش از جام ملت های آسیا کرد. البته لیست اعلام شده با واکنش‌های متفاوتی از سوی کارشناسان فوتبال  در کشور روبه رو شد؛ به‌طوری‌که برخی از آنها اعلام کرده‌اند که سرمربی تیم ملی ایران قصد کنار گذاشتن لجبازی‌های گذشته را ندارد و می‌خواهد هم‌چنان بر همان عقاید سابق خود پافشاری کند.
«بیژن ذوالفقارنسب» با عجیب خواندن فهرست کی‌روش برای تیم ملی فوتبال ایران گفت: بازیکنانی به تیم ملی دعوت شده‌اند که یا باشگاهی ندارند، یا بازی‌های بسیار کمی برای باشگاهشان انجام داده‌اند.
سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال با اشاره به دعوت از «سردار آزمون» که با دادن بیانیه از تیم ملی رسما خداحافظی کرد، کنایه ای هم به سرمربی تیم ایران زد و افزود: کی روش فراموش کرده است اینجا فوتبال ملی است نه فوتبال محلی که بخواهند مشکلات شخصی را حل کنند! دعوت کردنِ تنها یک بازیکن از تیم پرسپولیس درحالی‌که تیم استقلال در این لیست 6 نماینده دارد، از دیگر انتقادهایی است که سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران به لیست کی‌روش وارد می‌کند و آنها را شبهه‌برانگیز می‌خواند.
این موضوع به مذاق پرسپولیسی ها خوش نیامده و تندترین واکنش‌ها به لیست کی روش، از سوی آنها به تیم ملی وارد شده است؛ به طوری‌که «سیدجلال حسینی» مدافع مغضوب سرمربی پرتغالی تیم ملی، به دنبال انتشار این لیست با قراردادن پستی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: اجازه نمی‌دهیم دشمنان به اتحاد پرسپولیس ضربه بزنند. مهاجم سال های دور سرخ‌پوشان هم کی روش را آدمی لجباز معرفی کرد و گفت : مگر می‌شود از تیم قهرمان دو فصل اخیر فقط یک بازیکن به تیم ملی دعوت شود؟
«فرشاد پیوس» ادامه داد: وقتی تیمی دو فصل متوالی قهرمان می‌شود، یعنی اینکه نظم، پتانسیل، ساختار دفاعی خوب و خط حمله قدرتمندی داشته است. در این شرایط مشخص نیست که چطور سرمربی تیم ملی فقط یک بازیکن دعوت کرده است.
بی‌توجهی کی‌روش به لیگ برتر هجدهم نیز از نظر کارشناسان فوتبالی دور نمانده است. در لیست فعلی باشگاه‌های ایرانی تنها پنج تیم توجه کی‌روش را به خود جلب کرده‌اند؛ استقلال با 6 نماینده، پرسپولیس ،سایپا و ذوب آهن  هر کدام با یک نماینده و تراکتور سازی با سه نماینده. حضور پرشمار لژیونرها در تیم ملی حاکی از آن است که کی روش ترجیج می‌دهد با همان سیاست گذشته خود در انتخاب بازیکن و توجه به برچسب لژیونر کارش را ادامه دهد. حال باید صبر کرد و دید که کی‌روش با این لیست پرابهام و پیامکی چه عملکردی خواهد داشت. استارت کار او و یارانش برای قهرمان شدن در جام ملت‌های آسیا زده شد.
 
نویسنده : سمیه مصور