روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

وقتی گوش کودک زباله گرد را با تیغ ریش تراشی می بُرند

انسانم آرزوست!

کد خبر : 7833
۱۳۹۷/۰۶/۱۳ - ۱۶:۰۴
کتک خوردن مردان و زنان دستفروش درکنار خیابان و برهم زدن بساطشان توسط ماموران شهرداری را به کرات دیده‌ایم.
 برخوردهای گاه تند و غیرانسانی با کودکان کار در مترو و خیابان یا افراد متکدی را هم دیده‌ایم، برخورد نامناسب با مغازه‌دارها حین پلمب مغازه‌ها را هم دیده‌ایم، اما یکی شاهکار بود! رفتاری غیرانسانی و غیراخلاقی که با انتشار یک فیلم در فضای مجازی شاهد آن بودیم. فیلمی که خیلی‌ها را به تعجب، گریه و خشم واداشت. فیلمی مبنی بر بریده‌شدن گوش یک کودک زباله‌گرد که مدعی شده افرادی با پوشش و لباس مامور شهرداری با تیغ اصلاح گوش او را بریده‌اند! این فیلم خیلی زود در فضای مجازی منتشر شد و شهروندان در سراسر کشور خواستار برخورد با مسببان این حادثه تلخ شدند.
تلخی ماجرا به اندازه‌ای بود که خیلی زود پای سلبریتی‌ها و مسئولان همیشه درصحنه هم به این داستان باز شد و همگی متفق‌القول خواهان پیگیری موضوع شدند.
«الهام فخاری» رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران در این‌باره گفت: من با شهردار منطقه 3 صحبت کردم و قرار شد پیگیری‌های لازم را درباره صحت و سقم این ادعا انجام دهد.
«محمدعلی وکیلی» عضو هیائت رییسه مجلس هم گفت: این خبر باورناپذیر بوده و نمی‌توان قضاوتی درخصوص صحت و سقم آن داشت؛‌ اما اگر چنین خبری صحت داشته باشد، باید لباس سیاه پوشید؛ اگر برخی فکر می‌کنند با گوش بریدن کودکان کار می‌توان مسئله را حل کرد، نشان از بریدن گوشِ حقیقت و کوری چشمِ حقیقت دارد.
وکیلی با تاکید بر اینکه این خبر و وجود چنین انسان‌های سنگدلی برای بریدن گوش یک کودک زباله‌گرد، به هیچ عنوان قابل باور نیست، اضافه کرد: اگر چنین حادثه‌ای اتفاق افتاده باشد، به طور‌حتم باید به حال جامعه گریه کرد.
این نماینده از دستگاه های امنیتی و انتظامی خواست به ماجرا ورود پیدا کرده و با مامورنماها برخورد قاطعانه‌ای داشته باشند.
پای کودک کار گوش بریده شده به جلسه شورای شهر تهران هم باز شد تا درحالی که شهردار منطقه 3 تهران فعلا سکوت کرده، شورای شهری ها در این باره موضع بگیرند .
 در همین زمینه، در جریان هشتاد و چهارمین جلسه شورای شهر تهران، «مجید فراهانی» عشو شورای شهر گفت: دیروز عوامل فاسد مافیای زباله برای مطامع و منافع مالی خود و القای ترس و قدرت بی حد و حصر فسادشان گوش یک کودک مظلوم و بی‌پناه را بریدند تا اوج خیانت خود را در پیوند با بخشی از بدنه فاسد شهرداری به نمایش بگذارند.فراهانی گفت: به عنوان نماینده تهران از یکایک شهروندان تهرانی عذرخواهی می‌کنم و به این فرزند بی‌پناه قول می‌دهم که تا آخرین لحظه پیگیر احقاق حقش باشیم.
این عضو شورا همچنین با اشاره به دستور معاون اول رییس جمهور، وزیر اطلاعات، فرمانده ناجا و همکاری شهرداری تهران گفت: باید با مسببان و قصورکنندگان موثر در این واقعه باید برخورد شود.
«عدالت امیر‌زاده» معاون خدمات شهری و محیط‌زیست شهرداری منطقه 3  هم در واکنش به انتشار ویدئویی در رابطه با بریدن گوش یک کودک کار توسط پیما‌نکاران شهرداری تهران گفت: ما هم از طریق شبکه‌های اجتماعی در جریان این موضوع قرار گرفتیم و تاسف خوردیم.
امیر‌زاده با تاکید بر اینکه تا کنون هیچ مراجعه و شکایتی از سوی هیچ کسی در این رابطه انجام نشده است، گفت: در نخستین گام باید این کودک را پیدا کنیم و ماجرا را از زبان خودش بشنویم.امیرزاده از شهروندان خواسته کودک مذکور را پیدا کرده و او را به شهرداری ببرند!
نویسنده : مژگان علیدوستی