روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

جدال لیگ برتری ها قبل از تعطیلات؛

خیز سپاهان برای صدر نشینی

کد خبر : 8058
۱۳۹۷/۰۷/۰۴ - ۱۵:۱۸
هفته هشتم رقابت های لیگ برتر عصر امروز در شرایطی با برگزاری دو بازی آغاز می‌شود که در یکی از دیدارهای امروز تیم سپاهان در مسجد سلیمان به مصاف تیم نفت این شهر می‌رود و تیم ذوب آهن در ادامه این رقابت ها عصر فردا در ورزشگاه فولاد شهر میزبان صنعت نفت آبادان خواهد بود.
نفت مسجد سلیمان- سپاهان اصفهان
در چارچوب رقابت های لیگ برتر هفته هشتم، شاگردان امیر قلعه نویی در شرایطی مقابل تیم نفت مسجد سلیمان قرار می گیرند که در هفته گذشته توانستند در یک بازی پر گل تیم فولاد خوزستان را مقتدرانه پشت سر بگذراند و هم چنان خود را به عنوان یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در این دوره از رقابت‌های لیگ برتر معرفی کنند. طلایی پوشان نصف جهان که در پایان هفته هفتم با 13 امتیاز حاصل از 3 برد و چهار تساوی، در رده سوم جدول رده بندی لیگ برتر قرار گرفته اند در این هفته با توجه به دیدارهای حساس تیم های پدیده و پرسپولیس  که بالاتر از سپاهان در جدول قرار گرفته اند، فرصت مناسبی برای رسیدن به صدر جدول دارند.
تقابل های اخیر طلایی پوشان در هفته های گذشته نشان می دهد که بازیکنان این تیم به تدریج با تفکرات امیر قلعه نویی عجین  شده و با یکدیگر نیز توانسته اند به هماهنگی برسند به طوری که طی دو  دیدار گذشته زردپوشان عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشتند و این دو بازی را  با نتیجه پر گل به پایان رساندند  تا خود را به عنوان یک تیم مطرح در حمله و ایجاد موقعیت روی دروازه حریفان معرفی کنند.
سپاهان در هفته‌های دهم تا دوازدهم، 3 بازی سنگین مقابل تیم‌های استقلال تهران، سایپا و پرسپولیس دارد و همین امر لزوم کسب برد و اندوختن هر 3 امتیاز طی دو دیدار آینده را مشخص می کند. سپاهانی‌ها  با توجه به رقابت نزدیک تیم‌های نخست تا هفتم جدول فرصت کوچک‌ترین اشتباهی ندارند و همین امر،  می‌تواند کار را برای آنها تا حدی سخت کند، اما قلعه‌نویی نشان‌ داده که به سادگی از موقعیت پیش‌آمده برای رسیدن به صدر جدول نمی‌گذرد.
در آن سو تیم  نفت مسجد سلیمان قرار دارد که طی هفته های گذشته نتوانسته به نتایج قابل قبولی دست یابد و تنها به کسب 3 امتیاز قناعت کرده است. موقعیت این تیم در جدول رده بندی سبب می شود تا نفتی ها برای برتری در این دیدار دست به آب و آتش بزنند تا امتیاز های این دیدار خانگی را بتوانند به نفع خود ضبط کنند.
سپاهان در این دیدار محروم ندارد؛ اما سیاوش یزدانی به دلیل مصدومیت قادر به همراهی طلایی‌پوشان در این دیدار نیست، همچنین در تیم نفت نیز  محرومی وجود ندارد تا تقابل این دو تیم بتواند یکی از دیدارهای جذاب این هفته را رقم بزند.


ذوب آهن- صنعت نفت آبادان
ذوبی ها در شرایطی این هفته در ورزشگاه فولاد شهر میزبان تیم صنعت نفت آبادان هستند که این روزها حال و روز خوشی ندارند و در چند هفته گذشته نتوانسته اند به نتایج قابل قبولی دست یابند.
نتایج ضعیف و سینوسی  سبزپوشان انتقاد بسیاری از کارشناسان را به همراه داشته و اغلب کارشناسان با وجود تمجید از شیوه و سبک بازی مالکانه ذوب‌آهن، به فقدان یک مهاجم تمام‌کننده و افت محسوس خط دفاعی این تیم منتقد هستند. سبزپوشان از خط میانی قدرتمندی برخوردار بوده و در فاز تهاجمی، موقعیت‌های بسیاری به وجود می‌آورند، اما نبود یک مهاجم تراز اول موجب شده است تا بهره چندانی از فرصت‌های به وجود آمده نبرده و به راحتی امتیازات را از دست بدهند. از طرف دیگر، خط دفاعی ذوب‌آهن در چند هفته گذشته عملکرد ضعیفی داشته و نقش پررنگی در ناکامی این تیم داشته است.
شاگردان امید نمازی زاده  برای پایان دادن ها به دوران ناکامی شان در هفته های اخیر نیاز مبرمی به کسب سه امتیاز این دیدار دارند و نمی خواهند به راحتی این سه امتیاز خانگی را از دست بدهند. سبزپوشان اصفهانی طی هفته های برگزار شده از رقابت های لیگ برتر در این فصل تاکنون نتوانسته اند در ورزشگاه فولاد شهر به پیروزی دست یابند و دو برتری این تیم در خارج از خانه حاصل شده است.
در آن سو تیم صنعت نفت آبادان نیز حال و روز خوشی ندارد  و با توجه عدم نتیجه گیری طی هفته های گذشته برای پیروزی در این بازی به میدان پا می گذارد. با توجه به نیاز مبرم هر دو تیم به  کسب سه امتیاز این دیدار به نظر می رسد تقابل این دو دیدار می تواند بازی خوبی را برای هواداران این دو تیم رقم بزند.
این دیدار، عصر جمعه  ساعت 18:45 در ورزشگاه فولاد شهر برگزار خواهد شد.
نویسنده : سمیه مصور