روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

هفته هشتم لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس

دبل کی روش سپاهان را صدر نشین کرد/کی روش سوار بر فرش سلیمان

کد خبر : 8060
۱۳۹۷/۰۷/۰۶ - ۱۰:۰۷
تیم فوتبال سپاهان با پیروزی برابر نفت مسجد سلیمان موقتاً به صدر جدول لیگ برتر صعود کرد.
در چارچوب رقابت‌های هفته هشتم لیگ برتر فوتبال، امشب از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه در ورزشگاه بهنام محمدی مسجد سلیمان به مصاف هم رفتند که در نهایت این دیدار با پیروزی ۲ بر صفر سپاهان به پایان رسید.

هفته هشتم لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس

دیدار تیم‌های نفت مسجد سلیمان و سپاهان

ورزشگاه: بهنام محمدی

تماشاگر: حدود ۴ هزار نفر

گل‌ها: استنلی سوارز (دقایق ۲۸ و ۷۶) برای سپاهان

اخطار: محمود قائد رحمتی (دقیقه ۲۵) از نفت مسجد سلیمان؛ استنلی سوارز (دقیقه ۲۰)، سجاد شهباززاده (دقیقه ۳۱)، ولادیمیر کومان (دقیقه ۴۲)، مهدی کیانی (دقیقه ۵۹) از سپاهان

نفت مسجد سلیمان: میلاد فراهانی، مجتبی بیژن، موسی کولیبالی، میلاد خدایی اصل (۶۶- فرشاد جان فزا)، اسماعیل شریفات، حکیم نصاری، سید پیمان میری، محمد حسینی، محمود قائدرحمتی (۶۷- عرفان کاظمی)، یوسف وکیا (۷۴- حسین دوستدار) و علیرضا علیزاده

سرمربی: علیرضا مرزبان

سپاهان: پیام نیازمند، سعید آقایی، عزت پورقاز، خالد شفیعی، محمد ایران پوریان، مهدی کیانی، سجاد شهباززاده (۴۶- میلاد سرلک)، ولادیمیر کومان (۶۹- محمد کریمی)، ساسان انصاری (۹۰ ۲- مهدی رحیمی)، مهرداد محمدی و استنلی سوارز

سرمربی: امیر قلعه نویی

داور: حسن اکرمی، بابک عباسقلیزاده، علی اکبر عظیم پور و روح الله شریفی

شرح بازی:

سپاهان پس از پیروزی برابر فولاد در شرایطی برابر نفت مسجد سلیمان، تیم رده پانزدهمی جدول قرار می‌گرفت که قصد داشت برای اولین بار در فصل به دو پیروزی متوالی برسد و با استفاده از توقف پرسپولیس، صعود یک رده‌ای را تضمین کند. اما بازی از سوی دو تیم چندان جذاب آغاز نشد و کیفیت بد زمین چمن باعث شد دو تیم نتوانند تاکتیک‌های خود را به درستی در زمین پیاده کنند.

با این حال سپاهان که بیشتر از میزبان صاحب توپ و میدان بود در اواسط نیمه نخست روی ارسال سعید آقایی از سمت چپ و ضربه سر خوب استنلی سوارز به گل رسید و از حریف پیش افتاد، البته سپاهان خوش شانس بود که دقایقی قبل از این گل روی اشتباه پیام نیازمند گل اول بازی را دریافت نکرد.

در نیمه دوم سپاهان با به زمین آوردن سرلک به جای شهباززاده کمربند میانی تیمش را محکم تر کرد تا نفتی که برای زدن گل تساوی در نیمه دوم به زمین آمده بود نتواند چندان سپاهان را تحت فشار بگذارد. بازی سپاهان در نیمه دوم با احتیاط بیشتری همراه بود اما به دفاع مطلق روی نیاورد و همزمان برای زدن گل دوم که به نوعی اطمینان بخش پیروزی بود تلاش می‌کرد.

در اواسط نیمه دوم با به زمین آمدن محمد کریمی، سپاهان وضعیت بهتری پیدا کرد و روی خلاقیت این بازیکن در نهایت گل دوم را هم توسط استنلی به ثمر رساند. با این گل به نوعی تکلیف بازی مشخص شد و یک ربع پایانی بازی نیز بدون رد و بدل شدن گلی سپری شد تا سپاهان به دومین پیروزی متوالی خود در فصل جاری دست پیدا کند.

بدین ترتیب سپاهان با این پیروزی بالاتر از پرسپولیس و پدیده در رده نخست جدول قرار گرفت، البته پدیده یک بازی کمتر دارد و فردا در صورت کسب حتی یک امتیاز از بازی با پارس جنوبی در جم می‌تواند به صدر بازگردد.

شرح گل‌ها:

۱-۰ (۲۸- سپاهان)- ارسال بلند سعید آقایی از سمت چپ در محوطه جریمه با ضربه سر استنلی سوارز همراه شد تا دروازه میزبان باز شود.

۲-۰ (۷۶- سپاهان)- با تعویض منطقه بازی توسط کریمی، توپ در سمت راست به ایران پوریان رسید و ارسال او در محوطه جریمه با ضربه سر استنلی تبدیل به گل دوم سپاهان شد.

دقایق حساس:

دقیقه ۲۲- پاس پشت مدافعان سپاهان به میری رسید که او پس از پشت سر گذاشتن نیازمند دروازه خالی از دروازه سپاهان را نتوانست باز کند و شوتش به بیرون رفت.

دقیقه ۳۵- ارسال از سمت راست محوطه جریمه سپاهان با ضربه قیچی برگردان میری همراه شد اما ضربه او به طرز خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۵- حرکت ترکیبی سپاهانی‌ها از زمین خودی در نهایت با موقعیت خوب برای سعید آقایی در محوطه جریمه نفت همراه شد اما ضربه آقایی با اختلافی کم از کنار دروازه رد شد.

دقیقه ۶۰- ضربه ایستگاهی پیمان میری با اختلافی کمی از بالای دروازه سپاهان به بیرون رفت.

دقیقه ۸۸- ضربه حسین دوستدار از درون محوطه جریمه سپاهان با واکنش نیازمند دور شد.

اتفاق ویژه:

دو گلی که استنلی سوارز به ثمر رساند او را به صدر جدول گلزنان فرستاد و حالا او در کنار وحید خشتان آقای گل لیگ هستند.

بهترین بازیکن:

بدون شک استنلی سوارز که دو بار با ضربه سر دروازه میزبان را باز کرد و نتیجه بازی را تعیین کرد بهترین بازیکن این دیدار بود.