روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

درِ خروجی روبه روی محسن مسلمان؛

شاه ماهی نقل وانتقالات، به درد ذوب آهن نخورد

کد خبر : 8089
۱۳۹۷/۰۷/۰۸ - ۱۵:۳۸
ماجرای کنارگذاشتن محسن مسلمان، از ترکیب تیم های باشگاهی اش، چند سالی است که به یکی از سوژه های ثابت رسانه های ورزشی تبدیل شده است؛ ماجرایی که این بار در باشگاه ذوب آهن تکرار شده و این بازیکن پرحاشیه چند سال اخیر فوتبال ایران در مسیر اخراج از این تیم اصفهانی قرار گرفته است.
 هافبک کنونی ذوبی ها هنوز 16 سالش نشده بود که توسط «زوران جورجویچ» به ترکیب اصلی ذوب آهن راه پیدا کرد و در همین تیم هم پله های ترقی را طی کرد به طوری که در تمام رده های سنی تیم ملی هم به بازی گرفته شد. مسلمان، بعد از پیشرفت در ذوب آهن برای انجام خدمت مقدس سربازی راهی ملوان شد و از این تیم هم به پرسپولیس رفت ولی بروز زمینه های بی انضباطی  و حاشیه های دنباله دار او از بازگشت دوباره اش به ذوب آهن شروع شد. جایی که دیگر محسن انگیزه لازم در تمرینات را نداشت و هماهنگی ذوبی ها را از بین برده بود و همین مسئله سبب شد تا مورد غضب یحیی قرار گیرد و مجبور به ترک فولاد شهر شود.  مسلمان، در تیم فولاد خوزستان نیز  همین روند را در پیش گرفت به طوری که ارائه چند بازی نا امید کننده در ترکیب فولاد و بی انضباطی در تمرینات فولاد و غیبت در تمرین های روز بعد از مسابقه، «اسکوچیچ» را هم به نتیجه ای رساند که یحیی رسیده بود. محسن از ترکیب بیرون رفت و خیلی زود از فولاد جدا شد و دوباره از پرسپولیس سر در آورد.محسن در بازگشت دوباره به این تیم اوج گرفته و تبدیل به ستاره ای شد که هیچ کس تصور نمی کرد ولی غرور کاذب سبب شد تا هافبک سرخ پوشان به نیمکت این تیم تبعید شود و کار به جایی رسید که حتی برانکو در سخت ترین موقعیت ها هم زیر بار استفاده کردن از مسلمان نرفت و اعتراض هواداران را به جان خرید. با پایان یافتن هفدهمین دوره رقابت های لیگ برتر مسلمان که پیشنهادی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیونی از سپاهان دریافت کرده بود، ذوب‌آهن را به دلیل دریافت ۴۰۰ میلیون بیشتر انتخاب کرد و با دریافت نیمی از پول قرارداد خود راهی اصفهان شد تا زیر نظر امید نمازی در این فصل به میدان برود. بازیکنی که شاه ماهی نقل وانتقالات این تیم هم نام گرفت و حتی سرمربی سبزپوشان در ابتدا اختیارات زیادی در زمین به مسلمان داد و کار به جایی رسید که بازوبند هم به او اعطا شد؛ اما بعد از چند هفته نمازی هم به این نتیجه رسید که او را  از ترکیب تیمش کنار بگذارد ، واکنشی که با حمایت سعید آذری نیز همراه شد به طوری که آذری  اعلام کرد ذوب آهن باشگاهی نیست که ورزشکارش به باشگاه قبلی اش اشاره کند و بگوید من از منچستریونایتد یا فلان تیم آمده ام. مسلمان ساخته و پرداخته باشگاه ذوب آهن است.بازیکن باید با تمام وجود در زمین بدود و انتظارات را برآورده کند؛ اما اگر محسن مسلمان کوتاهی کند تصمیم دیگری خواهیم گرفت.
مسلمان که پیش‌تر، سعید آذری را به عنوان حامی در ذوب‌آهن داشت، حالا حمایت او را هم پشت خود نمی‌بیند. مدیرعامل ذوب‌آهن هم انگار از رفتار مسلمان خسته شده و دیگر قصد وساطت برای ادامه حضور او در اصفهان را ندارد. ذوب‌آهن تیمی بود که مسلمان را به فوتبال ایران معرفی کرد اما حالا همین باشگاه هم تمایلی به ادامه همکاری با او ندارد و او را برای ارائه توضیحات به کمیته انضباطی فراخوانده است تا روز سه شنبه تکلیف این هافبک بازی‌ساز مشخص شود.
 
نویسنده : سمیه مصور