روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان:

هوای اصفهان در وضعیت سالم ثبت شد/شاخص کیفی ۷۰

کد خبر : 8124
۱۳۹۷/۰۷/۱۱ - ۱۰:۲۶
رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان گفت: هوای اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز با میانگین شاخص کیفی ۷۰ در وضعیت پاک سالم شد.
بابک صادقیان در گفت‌وگو با مهر، اظهار داشت: هوای اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز با میانگین شاخص کیفی ۷۰ در وضعیت سالم ثبت شد.

وی با بیان اینکه میانگین شاخص کیفی آلایندگی در دو روز گذشته نیز در وضعیت سالم ثبت شده است، بیان داشت: هوای امروز اصفهان در ایستگاه‌های سنجش آلایندگی شهر اصفهان مانند میدان احمدآباد با ۸۷، خیابان دانشگاه ۷۲، خیابان استانداری ۶۷، بزرگراه خرازی ۳۱، چهارباغ خواجو ۷۳ در وضعیت سالم است و در پروین ۵۳ و بزرگراه خرازی نیز در وضعیت زرد گزارش شد.

کیفیت هوا در شهرستان‌های استان سالم است

رئیس امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه کیفیت هوا در شهرستان‌های استان اصفهان نیز در وضعیت سالم گزارش شده است، ادامه داد: در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز کیفیت هوا در مبارکه با میانگین شاخص کیفی ۷۷، شاهین شهر با ۶۰، کاشان ۸۰،  سجزی ۶۲، و نجف آباد ۶۲ در وضعیت سالم است و در خمینی شهر نیز در وضعیت زرد گزارش می‌شود.

گفتنی است شاخص کیفی هوا در بازه صفر تا ۵۰ نشانه هوای پاک، ۵۰ تا ۱۰۰ نشانه هوای سالم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (افراد دچار بیماری‌های قلبی تنفسی، کودکان و افراد میانسال و زنان باردار و غیره) و ۱۵۰ تا ۲۰۰ نشانه وضعیت ناسالم برای عموم مردم است.