روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

سرمربی سپاهان:

به شرایط آرمانی خود رسیده‌ایم

کد خبر : 8142
۱۳۹۷/۰۷/۱۳ - ۱۰:۵۷
سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان گفت: خوشبختانه سپاهان به شرایط آرمانی خود رسیده و روند صعودی را در پیش گرفته است.
امیر قلعه‌نویی شامگاه پنجشنبه در نشست خبری پیش از تقابل تیمش در برابر تیم فوتبال نساجی مازندران در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی اظهار داشت: طبق آنچه که از آنالیز تیم صنعت نساجی دریافته‌ایم فردا این تیم بازی بسته‌ای را ارائه خواهد کرد و قصد استفاده از ضد حملات را دارد اما و به همین دلیل فردا کار سختی پیش روی ما است.

وی با بیان اینکه فردا هواداران بیشتری از سپاهان در ورزشگاه حاضر خواهد شد ادامه داد: با اینحال نساجی در مقابل تیمی به نام سپاهان و در زمین ما بازی خواهد کرد. ما به شرایط آرمانی خود رسیده‌ایم و امیدوارم با ارائه یک بازی زیبا صعود کنیم.

سرمربی سپاهان در واکنش به سوالی پیرامون دعوت نشدن بازیکنان سپاهان به اردوی تیم ملی افزود:  هشت سالی می‌شود که درباره این مسائل حرف زده‌ام و دیگر خسته شدم. به هر حال هر مربی سلیقه‌ای دارد و باید به نظر کادر فنی احترام گذاشته شود. آنچه مهم است این است که سپاهان با انگیزه کار می‌کند و حتما نگاه‌ها تغییر خواهد کرد و بازیکنان سپاهان نیز دیده خواهند شد.

وی پیرامون صحبت‌های تابش، مدیرعامل باشگاه سپاهان مبنی بر اینکه قلعه‌نویی باید این تیم را قهرمان کند توضیح داد: هر تیمی که در لیگ حضور دارد هزینه می‌کند سپاهان از نظر جدول هزینه، در رده پنجم قرار دارد، یعنی ۵ تیم بیش از ما هزینه کرده و شرایط مشابهی دارد. به نظر من مربی که قول بدهد نیست مثل منچستر یونایتد که پس از فرگوسن هنوز به شرایط ایده‌آل خود نرسیده‌اند؛ تازه آنها مشکل زمین و بودجه هم ندارند. 

قلعه‌نویی از چشم‌انداز خوب پیش روی سپاهان گفت و ادامه داد: برای تخریب یک خانه کمتر از ۳ ماه فرصت لازم است اما برای بازسازی مجدد آن ۵ سال زمان نیاز است. الان هم به آقای تابش و همه می‌گویم، چشم‌انداز خوبی پیش روی سپاهان است، من از همان روز اول قول قهرمانی به آقای تابش ندادم و اگر مربی وجود دارد که قول قهرمانی به همین تیم سپاهان می‌دهد من دست او را می‌بوسم و همین فردا و پیش از آغاز بازی‌های جام حذفی تیم را به او تحویل می‌دهم. مگر تیم‌های دیگر کار نمی‌کنند؟ برخی حتی چهار برابر ما هزینه می‌کنند و تماشاگران زیادی نیز دارند.

وی افزود: در فوتبال ممکن است یک توپ گل شود و تیم قهرمان شود و همان توپ ممکن است به تیر بخورد و تیم چهارم و حتی پنجم شود. مثلا در بازی مقابل نفت در دقایق آخر اگر آن توپ گل می‌شد، سپاهان اکنون لیگ دسته یک بود. سپاهان در پایان فصل پیش در رده‌های آخر جدول بود و ما ۷ تغییر در این تیم داشته‌ایم. الان نمی‌خواهم اسم ببرم اما برخی از مربیانی که می‌نالند سال گذشته شرایط مناسبی در جدول داشته‌اند و شرایطشان نسبت به امسال بهتر بوده‌ است.

سرمربی زردپوشان بار دیگر در مورد این نکته که قول قهرمانی به کسی نداده است، تصریح کرد: من نسبت به آقای تابش ارادت دارم اما نه به ایشان و نه به هیچ کس دیگری قول قهرمانی نداده‌ام و بار دیگر تاکید می‌کنم آقای تابش! اگر کسی به شما قول قهرمانی داده همین فردا او را روی نیمکت بنشانید. خوشبختانه من مربی پروازی نیستم بلکه بالای سر تیم تمرین می‌کنم و شرایط خوبی هم داریم.

وی همچنین در پاسخ به اظهار نظر ضیا عرب‌شاهی که گفته بود تاج قصد دارد سپاهان را در این فصل قهرمان کند، بیان کرد: من قصد ندارم پاسخ ایشان را بدهم اما اگر قدری مطالعه می‌کرد چنین حرفی نمی‌زد. زمانی تیم‌های شرق و غرب آسیا با هم بازی می‌کردند و من ما می‌خواستیم برای دیدار با تیم بویرام به تایلند برویم که پروازمان ۸ ساعت به طول می‌انجامید. من به آقای تاج نامه نوشتم و از او خواستم تا بازی ذوب‌آهن که در اصفهان است را لغو کند اما وی نپذیرفت. حال من از آقای عربشاهی می‌پرسم، آیا اکنون سازمان لیگ نهایت همکاری را با دو نماینده ایران در آسیا نکرده است؟ برخی می‌خواهند تنها حرفی زده باشند ولی من خواهش می‌کنم اولا مطالعه کنند و بعد کارشناسی شده حرف بزنند. در هفت هفته گذشته تیم‌های اصفهانی بیشترین ضربه را از داوری خورده‌اند.

قلعه‌نویی افزود: مثلا همین بازی آخر ۲ پنالتی برای ما نگرفتند و من تصور می‌کنم تنها سالی که سازمان لیگ با نمایندگان حاضر در لیگ قهرمانان آسیا همکاری داشته، همین امسال بوده است که نمونه‌اش هم لغو بازی نفت مسجد سلیمان بود و آقای فتاحی هم مصاحبه کرده و گفته است اگر برانکو بخواهد، بازی آنها را هم لغو می‌کند. تازه ما فداکاری هم کردیم و بازی مقابل نفت مسجد سلیمان که در روز جمعه بود، وقتی با ما تماس گرفتند و خواستند برای همکاری با استقلال این بازی را یک روز پیش بیاندازیم ما قبول کردیم و بلیت و هتل خود را تغییر دادیم.