روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان:

در انتخاب و عزل رییس هیئت ها دخالتی نداریم

کد خبر : 8300
۱۳۹۷/۰۷/۲۷ - ۱۳:۲۸
مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان اصفهان در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش با اشاره به آمار نتایج جشنواره شهید رجایی گفت: اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان در این جشنواره با دریافت شاخص‌های درخشان به مقام سوم این جشنواره در استان رسید.


محمد سلطان حسینی اظهار کرد: اداره کل ورزش استان نسبت به سال 82 از 383 امتیاز به 1802 امتیاز در سال 96 در جشنواره شهید رجایی رسیده و رشد 6 برابری را شاهد بوده است و از دید معاونت‌های وزارت ورزش و جوانان رتبه اول در کشور را کسب کردیم.
وی  افزود : در سال 92 استان اصفهان هزار و 100 مقام مختلف در رقابت‌های متفاوت را کسب کرد و امروز آمار مقام‌های به‌ دست آمده استان به 3 هزار و 700 عنوان قهرمانی رسیده است که در این زمینه استان رشد 3/5 برابری را در کسب مقام‌های مختلف به‌ دست آورده است.
مدیر کل ورزش و جوانان ادامه داد: در بازی‌های آسیایی اینچئون 2014 حدود 40 ورزشکار از استان عازم مسابقات شدند؛ اما با تدابیری که اندیشیده شد اعزامی‌های استان برای رقابت‌های آسیایی جاکارتا 2018 به 80 تن رسید.
سلطان‌حسینی،  درباره اهدای جوایز به مقام‌آوران مسابقات آسیایی بیان کرد: پیش از اعزام ورزشکاران، اداره کل با هدایایی ورزشکاران را بدرقه کرد؛ با توجه به تعداد بالای مقام‌آوران اصفهانی مقداری دچار مشکل شدیم، با استانداری اصفهان مذاکراتی انجام داده‌ایم و تصویب شد به دارندگان مدال طلا 50 میلیون تومان، مدال نقره 30 میلیون تومان و مدال برنز 20 میلیون تومان جوایز استانی تقدیم شود.وی در خصوص مشکلات ورزشی استان گفت: مشکلات ورزش استان ملزم به شاخص‌سازی است، بدون شاخص‌سازی امکان صحبت در خصوص مباحث کلی ورزش استان وجود ندارد.
مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان با اشاره به فعالیت هزار و 370 باشگاه در استان اصفهان گفت: نسبت به سال های گذشته 900 باشگاه به عدد فعلی اضافه شده است.
وی  در خصوص لزوم تقویت زیرساخت‌های ورزشی استان افزود : تقویت زیرساخت‌ها امری ضروری است؛ کودک 4 ساله اصفهانی توانست با بهر‌ه‌گیری از خانه‌های روستایی که توسط اداره کل تاسیس شده بود به مقام جهانی برسد.وی همچنین بیان کرد: قانون ما را ملزم به واگذاری اماکن ورزشی کرده است و از این طریق باعث جذب درآمد برای اداره کل ورزش و جوانان استان شده است و همین جذب درآمد کمک می‌کند تا 328 مورد از اماکن نیمه تمام ورزشی استان تا دو سال آینده تکمیل شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان  ادامه داد: برای تکمیل پروژه‌های ناتمام ورزشی استان اعطای تسهیلات خاصی در نظر گرفته شده و حتی اجازه ورود بخش خصوصی صادر شده است.
 سلطان حسینی در خصوص عملکرد معاونت حقوقی اداره کل ورزش و جوانان در سال 96 عنوان کرد: سال گذشته با تلاش واحد حقوقی اداره کل، 4 قطعه زمین توسط اداره آزاد شده که تنها یکی از این زمین‌ها 627 مترمربع وسعت داشته است.سلطان‌حسینی ادامه داد: تعداد پروژه‌هایی که تا پایان سال به‌ بهره‌برداری خواهد رسید، مشخص نیست و به میزان اعتبارات تخصیص یافته بستگی دارد، با این وجود حدود 50 پروژه در استان به‌ بهره‌برداری خواهد رسید.وی در خصوص آمار سرانه ورزشی استان گفت: در حال حاضر هر شهروند اصفهانی 46 سانتی‌متر سرانه ورزشی در اختیار دارد که برای رسیدن به میزان استاندارد نیاز به تکمیل 60 سالن چند منظوره در استان است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان با اشاره به  قانون عدم استفاده از بازنشستگان در هیئت های  مختلف و اداره کل ورزش و جوانان اذعان کرد: در این قانون تفاسیر مختلفی وجود دارد، برخی از اعضا معتقد هستند رؤسای هیئت‌ها شامل این قانون نمی‌شوند.
وی ادامه داد: تا 25 آبان ماه فرصت برای اجرای این قانون باقی مانده است، با این وجود قانون هرچه که بود در تمام ارکان وزارت ورزش عملی خواهد شد. وی  در خصوص میزان رضایت اداره کل از هیئت فوتبال استان اضافه کرد: ابتدای امر در انتخاب رییس هیئت‌های مختلف و یا حتی عزل دخالتی نداریم و باید گفت سیستم فدراسیون فوتبال متفاوت است.
وی در ادامه در خصوص اکید بر سوال رضایت یا عدم رضایت از رییس هیئت فوتبال اصفهان پاسخ صریحی نداد و خود را به پدر یک خانواده تشبیه کرد که اگر فرزندش مرتکب اشتباهی شود به وی گوشزد می‌کند.
وی  در خصوص فروش خاک‌های اضافی مجموعه نقش‌جهان و حواشی آن نیز گفت: اداره ورزش خاک‌های اضافی مجموعه نقش‌جهان را به یک کارگاه خصوصی فروخت، در ادامه مشخص شد کیفیت خاک بسیار نامساعد است، پس از نشانه عدم کیفیت خاک، خریدار از اداره کل ورزش و جوانان شکایت کرد که این پرونده به‌ سود اداره کل خاتمه یافت.
 
نویسنده : سمیه مصور