روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

هفته نهم لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس

کامبک رویایی سپاهان برای برد تکراری نساجی

کد خبر : 8305
۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۱۰:۲۲
تیم فوتبال سپاهان با گلزنی در دقایق پایانی به یک پیروزی شیرین برابر نساجی رسید.
  در چارچوب رقابت‌های هفته نهم لیگ برتر فوتبال، امروز تیم‌های سپاهان و نساجی مازندران در ورزشگاه نقش جهان به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی ۳ بر ۲ سپاهان به پایان رسید.

هفته نهم لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس

دیدار تیم‌های سپاهان و نساجی مازندران

ورزشگاه: نقش جهان

تماشاگر: ۱۰ هزار نفر

گل‌ها: کی‌روش استنلی (دقایق ۱۵ و ۹۰ ۵) و سجاد شهباززاده (دقیقه ۸۳) برای سپاهان؛ سجاد آشوری (دقیقه ۱۰) و فرشاد فرجی (دقیقه ۹۰ ۳) برای نساجی

اخطار: عزت الله پورقاز (دقیقه ۲۱) از سپاهان؛ مجتبی ممشلی (دقیقه ۳۶)، رحمان جعفری (دقیقه ۵۰)، علی اصغر عاشوری (دقیقه ۵۸) ، علی شجاعی (دقیقه ۸۱)، جورجی ولسیانی (دقیقه ۹۰ ۵) و محمد عباس زاده (بعد از سوت پایان) از نساجی

اخراج: بیاض پورممی (مربی بدنساز) از سپاهان

سپاهان: پیام نیازمند، حسن جعفری، عزت الله پورقاز، خالد شفیعی، مهرداد محمدی، مهدی کیانی، ولادیمیر کومان (۷۸- سیاوش یزدانی)، محمد کریمی (۶۳- سعید آقایی)، سجاد شهباززاده، ساسان انصاری (۷۲- حسین پاپی) و کی‌روش استنلی سوارز

سرمربی: امیر قلعه نویی

نساجی: حامد لک، فرشاد فرجی، مجتبی ممشلی، علی اصغر عاشوری (۸۰- مهرداد عبدی)، محمد آبشک، احمد عبدالله زاده، رحمان جعفری، حامد شیری، سید محمد میری (۸۶- مهدی نظری)، سجاد آشوری (۷۴- علی شجاعی) و جورجی گلسیانی

سرمربی: جواد نکونام

داور: کوپال ناظمی، آرمان اسعدی، محمد رسول ذورقی و سید علی میرغفاری

شرح بازی:

دو هفته بعد از جدال دو تیم در چارچوب رقابت‌های جام حذفی، امروز سپاهان و نساجی در رقابت‌های هفته نهم لیگ برتر به مصاف هم می‌رفتند. سپاهان که با توجه به پیروزی پدیده در بازی روز گذشته نیاز داشت تا سه امتیاز این دیدار را بگیرد و از کورس صدرنشینی عقب نیفتد بازی را خوب آغاز نکرد و در دقیقه ۱۰ با گل سجاد آشوری عقب افتاد.

تیم امیر قلعه نویی که در این دیدار دو دفاع کناری قبلی خود را به دلایل مختلف در ترکیب قرار نداده بود نیاز به زمان زیادی برای گل تساوی نداشت و ۵ دقیقه بعد روی ارسال مهرداد محمدی از سمت راست توسط کی‌روش استنلی به گل رسید.

سپاهان که نمی‌خواست امتیازات خانگی این دیدار را از دست دهد مانند دیدار قبلی دو تیم در نیمه دوم سراپا حمله شد تا اینکه در دقیقه ۸۳ روی اشتباه مدافع نساجی فرصت ارسال برای آقایی مهیا شد و این شهباززاده بود که گل دوم سپاهان را به ثمر رساند. اما بعد از این گل و زمانی که بازی وارد وقت‌های اضافی شد نساجی که در طول بازی نیز نمایش خوبی از خود نشان داده بود توسط فرجی گل تساوی را به ثمر رساند تا کابوس بازی با تراکتورسازی برای سپاهانی‌ها در حال تکرار شدن باشد.

عجیب آنکه این پایان کار نبود و روی یکی از آخرین حملات سپاهان در ثانیه‌های پایانی بازی داور خطای پنالتی را به نفع سپاهان گرفت و کی‌روش استنلی پنالتی سپاهان را تبدیل به گل سوم این تیم کرد تا بازی در نهایت با پیروزی ۳ بر ۲ سپاهان به پایان رسید.

بدین ترتیب سپاهان در دیداری که همه چیز داشت و اوج هیجان در آن رقم خورد به هر شکلی که بود سه امتیاز را کسب کرد و در یک امتیازی پدیده در رده دوم باقی ماند.

شرح گل‌ها:

۱-۰ (۱۰- نساجی)- فرار رحمان جعفری پشت مدافعان سپاهان با ضربه خطرناک او همراه شد که در ابتدا پیام نیازمند توپ را برگشت داد اما در ادامه ضربه مجدد جعفری پس از برخورد به حسن جعفری، مدافع سپاهان جلوی پای آشوری افتاد تا او به راحتی دروازه خالی سپاهان را باز کند.

۱-۱ (۱۵- سپاهان)- در حالی که سپاهان برای زدن گل تساوی پیش کشیده بود مهرداد محمدی در سمت راست محوطه جریمه نساجی صاحب توپ شد و با یک ارسال تیز زمینه ساز گلزنی کی‌روش استنلی با ضربه سر شد.

۱-۲ (۸۳- سپاهان)- ارسال سعید آقایی از سمت چپ با ضربه سر شهباززاده همراه شد تا سپاهان پیش بیفتد.

۲-۲ (۹۰ ۳- نساجی)- ضربه محمد نظری در موقعیتی تک به تک را ابتدا نیازمند گرفت اما توپ برگشتی توسط فرشاد فرجی تبدیل به گل شد تا بازی مجدداً مساوی شود.

۲-۳ (۹۰ ۵- سپاهان)- با خطای ولسیانی روی شهباززاده، داوری خطای پنالتی گرفت و این کی‌روش استنلی بود که گل سوم و برتری سپاهان را به ثمر رساند.

دقایق حساس:

دقیقه ۲۲- ضربه آزاد خطرناک آبشک را نیازمند جمع کرد.

دقیقه ۲۹- ارسال حسن جعفری از سمت راست روی سر شهباززاده نشست اما توپ او با اختلافی کم از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۶۰- شوت پای چپ حسن جعفری از پشت محوطه جریمه از بالای دروازه لک به بیرون رفت.

دقیقه ۶۱- پاس در عمق علی اصغر عاشوری، موجب تک به تک شدن سجاد آشوری شد اما ضربه چیپ او را نیازمند به خوبی راهی کرنر کرد.

اتفاق ویژه:

رد و بدل شدن دو گل در دقایق اضافی نیمه دوم اتفاق جالب و منحصر به فرد این دیدار بود.

بهترین بازیکن:

سجاد شهباززاده که گل دوم را به ثمر رساند و در ثانیه‌های پایانی بازی پنالتی منجر به گل سوم را گرفت بهترین بازیکن زمین بود.