روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

کابوپولونیو اروگوئه | شهری که از دنیا بی خبر است!

کد خبر : 8349
۱۳۹۷/۰۸/۰۱ - ۹:۵۵
کابوپولونیو در کشور اروگوئه وجود دارد که از برق و آب و حتی جاده درست و حسابی در ان خبری نیست، اما یکی از مکان های عالی برای گردشگری به شمار می رود و گردشگران زیادی هر ساله از آن دیدن می کنند. این نکته که ما نمی توانیم بدون وسایل مدرن و امروزی زندگی کنیم و به تعاملات اجتماعی بپردازیم، مطمئنا واقعیت دارد، امّا خوب اگر هم بتوانیم برای مدت زمانی از این وسایل ارتباطی و تکنولوژی های مدرن به دور باشیم، آن موقع است که به چیزهایی دست خواهیم یافت که ارزش والایی خواهد داشت.


آیا تا به حال فکر کردید که بدون آب، برق، موبایل، لب تاب، اینترنت و خیلی از این امکانات مدرن چطور باید زندگی کرد. آیا تصور کرده اید که در یک مکانی باشید که به هیچ کدام از این تکنولوژی های مدرن دسترسی نداشته باشید و این که آیا واقعا چنین مکانی در دنیا وجود دارد؟ پاسخ سوال شما بله است زیرا شهری به نام شهر کابوپولونیو در کشور اروگوئه وجود دارد که از برق و آب و حتی جاده درست و حسابی در ان خبری نیست، اما یکی از مکان های عالی برای گردشگری به شمار می رود و گردشگران زیادی هر ساله از آن دیدن می کنند. این نکته که ما نمی توانیم بدون وسایل مدرن و امروزی زندگی کنیم و به تعاملات اجتماعی بپردازیم، مطمئنا واقعیت دارد، امّا خوب اگر هم بتوانیم برای مدت زمانی از این وسایل ارتباطی و تکنولوژی های مدرن به دور باشیم، آن موقع است که به چیزهایی دست خواهیم یافت که ارزش والایی خواهد داشت. سفر امروز ما به شهری است که در آن می توانید لب تاب خود را خاموش کنید موبایلتان را از خود دور نگه دارید و خیلی موارد دیگر که به شما اجازه می دهد یک زندگی ساده اما سالم و بودن در یک مکانی عالی را تجربه کنید. از جاذبه های گردشگری کابوپولونیو و سواحل زیبا دیدن کنید، طبیعتی بکر را نظاره گر باشید بدون این که کوچکترین مزاحمتی برای شما ایجاد شود و از دل مشغولی های روزمره و همیشگی به دور بمانید. اگر دوست دارید که از دنیای مدرن مدتی دور بمانید و برای دل خودتان زندگی کنید به شما پیشنهاد می کنیم حتما در اولین فرصت به شهر کابوپولونیو اروگوئه سری بزنید. پس در ادامه با ما همراه باشید برای سفر به شهر کابوپولونیو در اروگوئه...

سفر به شهر کابو پولونیو در اروگوئه

بدون برق هم می توان زندگی کرد!

در شهر کابوپولونیو اروگوئه هیچ برقی وجود ندارد نه از تیر چراغ برق خبری است نه از شعبه های فروشگاه های زنجیره ای و معروف مثل استارباکس و یا مک دونالد این جا هیچ چراغ راهنمایی را نخواهید دید. تلویزیونی وجود ندارد تا به اخبار سراسر جهان گوش دهید. شاید در نگاه اولی کمی برایتان سخت و هراس آور باشد اما به شما قول می دهم که بعد از چند روزی زندگی در آن به این نکته پی خواهید برد که اگر بخواهید واقعا زندگی کنید، اصلا نیازی به برق ندارید و بدون برق هم زندگی ادامه خواهد داشت. این شهر تنها یک مغازه دارد که می توانید در آن تلفن همراهتان را شارژ کنید به عبارتی تنها کافیست این شهر همین مغازه سوپر مارکت می باشد آن هم اگر خوش شانس باشید و ژنراتور فعال باشد. در این شهر شما باید آب گرم و آب سرد را بخرید در واقع این ها جزو اقلام تجملاتی! به حساب می آیند.

 شهر کابو پولونیو

آرامش واقعی را تجربه کنید.

سفر به شهر کابوپولونیو در اروگوئه آرامش واقعی را تجربه کنید. این شهر پر است از تپه های شنی، بنابراین هیچ ماشینی را در این شهر شما نخواهید دید. برای رفت و آمد و عبور و مرور در شهر می توانید سوار اسب شوید و تنها ماشینی که درشهر تردد دارد، تراک های بزرگ و ماشین های سنگین می باشد که می توانید یکی از آنها را اجاره کنید و به گشت و گذار در شهر و جاذبه های گردشگری کابوپولونیو بپردازید. نگران اقامت نباشید زیرا در این شهر هتل خوبی وجود خواهد داشت که شب را در آن به روز برسانید.

حس آرامش واقعی در کابوپولونیو

ساحل زیبای شهر کابوپولونیو اروگوئه

ساحل زیبای این شهر آرامش خاصی را به شما خواهد بخشید. دیدن شیرهای دریایی که در شن های ساحل در حال آفتاب گرفتن هستند و مناظر اطراف آن می تواند یکی از کارهای جالب و هیجان انگیزی باشد که در جاذبه های گردشگری کابوپولونیو اروگوئه می توانید انجام دهید. همچنین دیدن وال ها در زمان مهاجرتشان در اکتبر و نوامبر که از قطب جنوب می آیند و از این شبه جزیره می گذرند نیز هیجان انگیز و جذاب خواهد بود.

ساحل زیبای شهر کابوپولونیو

تنها ساختمانی که در شهر برق دارد!

شهر کابوپولونیو اروگوئه که در اقیانوس اطلس و در یک شبه جزیره قرار گرفته است، تنها یک فانوس دریایی دارد که تنها ساختمان در این منطقه می باشد که برق دائمی در آن وجود دارد و از طریق این فانوس دریایی شهر کابوپولونیو اعلام موجودیت می کند. شما می توانید از این شهر جواهرات و مجسمه های دست ساز و سازهای بادی را به عنوان سوغاتی بخرید و برای دوستان و آشنایانتان هدیه بدهید.تنها ساختمان در کابوپولونیو که برق دارد

جمعیت شهر کابوپولونیو

جمعیت این شهر چیزی در حدود 100 نفر می باشد، اما در مواقعی که تردد مسافر به این شهر زیاد می شود مخصوصا در ماه ژانویه این شهر در طول یک روز جمعیتی 1500 نفره را نیز تجربه می کند. نکته ی جالبی که در مورد این شهر وجود دارد این است که این شهر که مانند یک دنیای بیگانه می ماند درست در کنار شهر خوزه ایگناسیو قرار گرفته است که شهری پر زرق و برق و مدرن می باشد و فاصله ی آن با این شهر چیزی در حدود 50 مایل است. آیا باورتان می شود؟!

شهر زیبا و ساحلی کابو پولونیو

منبع : همگردی