روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

نماینده استان اصفهان در مجلس در گفت و گو با «زاینده رود» درباره خودروهای مجلسی شفاف سازی کرد:

«سراتو»ها مجانی نبود

کد خبر : 8353
۱۳۹۷/۰۸/۰۲ - ۹:۰۳
نطق هایی که در تقبیح و انتقاد از اشرافی‌گری در مجلس داشته، زیاد است. یکی از دغدغه‌های اصلی اش همین تجمل گرایی به سبک بهارستان بوده است. خردادماه امسال بود که سخنان او درباره دستشویی های 300 میلیونی مجلس حسابی خبرساز شد.

«حسن کامران» نماینده استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی در واکنش به اخبار و حاشیه ها درباره سفر تعدادی از نمایندگان مجلس به روسیه برای تماشای جام جهانی فوتبال ، از هزینه کردهای اضافی و بی مورد در مجلس انتقاد کرد و در همین رابطه مثال جالب توجهی هم زد . کامران گفت:
« شما به دفتر من بیایید و اسناد و مدارک را ببینید، مجلس ما آنقدر ریخت و پاش دارد که به مستراح هم بند کرده است؛ خرج تعمیر یک دستشویی در مجلس 26 میلیون تومان شده است، البته من جلوی آن را گرفته ام. اگر شما عکسی از آن می گرفتید، می دیدید که دستشویی قبلی سنگ مرمر و کاشی های مرتب داشت، اما مجلس یک دفعه تصمیم گرفت آن را تعمیر کند. دستشویی های سالم را خراب کردند و دستشویی جدید ساختند. الان مجلس هفت طبقه و در هر طبقه دو دستشویی دارد که روی هم رفته و با حساب سرانگشتی برای هر دستشویی 26 میلیون هزینه کرده اند که سرجمع آنها می شود چیزی حدود 300 میلیون تومان که خارج از مناقصه به افراد واگذار شده تا ساخته شود.»از مخالفان سرسخت سفرهای خارجی نمایندگان هم بوده است. چندسال قبل در گفت و گو با یک برنامه تلویزیونی که چندروز پس از تصویب نشدن کاهش 50درصدی حق ماموریت سفرهای خارجی مسئولان و نمایندگان رقم
 می خورد، گفت: حاج خانم(نیره اخوان که نماینده وقت مجلس بود) هم حتی هر وقت به خارج از کشور ماموریت می روند، پول‌شان را پس می دهند. خیلی از سفرها حساب کتاب ندارد.وقتی طرح تحقیق و تفحص از مجلس شورای اسلامی بر زمین ماند، در پاسخ به این سوال که چرا برخی نمایندگان با شفاف‌سازی‌ مخالف هستند،گفت: هرکسی طرفدار شفاف‌سازی نیست، حتما ریگی به کفش دارد!
«کامران» معتقد است «اشرافی گری» مثل خوره به جان برخی مسئولان ما افتاده است. دوسال قبل در گفت و گو با یکی از سایت های خبری ماجرای «سراتو» را پیش کشید که این روزها دوباره خبرساز شده است. کامران در آن مصاحبه گفته بود: «زمانی که انتخابات لیستی باشد در زمان رای گیری ها دونگی عمل می کنند که این خود یک فساد است. کسی نباید به منتخبان مردم دونگ یا سهمی بدهد، اما این کار انجام می شود. البته این سهم ها هم فرق دارند به برخی ها غذا می دهند، به برخی هم خانه می دهند،  به بعضی ها هم بلیت مسافرت. زمانی که این کار انجام می شود، دو آفت در مجلس به وجود می آید، هم فردی که انتخاب می شود فرد اصلحی نخواهد بود و هم این نماینده اسیر جاذبه ها می گردد، مردم هم هر فکری در باره آن می کنند، مردم می گویند این شخص آمده نماینده شود تا سراتو بگیرد یا خانه دارد، اجاره خانه از مجلس بگیرد.»
کامران می گوید: «زمانی روبه روی مجلس خانه های سازمانی قرار داشت؛ اما این خانه ها را خراب کردند و آسمان خراش درست کرده اند تا برای نماینده ها دفتر بدهند، می خواهند شکل کمیسیون ها را تغییر دهند و به طور کلی در حال ترویج اشرافی‌گری هستند، در این میان برخی ها هم ادعا کرده اند که از پول خود نماینده ها ساخته می شود. من می گویم هر کس این حرف را زده بیخود گفته است. شما پول از کجا آورده ای که داری اشرافی زندگی می کنی؟»
درباره «سراتو» گرفتن نمایندگان که کامران مدعی آن شده و در روزهای گذشته بازهم بر سر زبان ها افتاد و این نماینده هم به آن اشاره داشت و در شبکه های اجتماعی بازتاب زیادی ایجاد کرد ، کامران در گفت و گویی که با «زاینده رود» داشت، ضمن تصحیح گفته خود عنوان کرد که «سراتو» ها از تسهیلات نمایندگی خریداری شده و به صورت اقساطی به نمایندگان تحویل داده‌اند و از حقوق آنها کسر می شود. کامران گفت که «سراتو ها را مجانی به نمایندگان نداده اند.» و گویا یکی از نمایندگان مجلس که همسایه او هم هست، در این باره شفاف سازی کرده و گفته که آن را قسطی خریده است!
نویسنده : زینب ذاکر