۱. پل زیبا در میان طبیعت آلمان

این پل به جا مانده از قرن نوزدهم میلادی در آلمان است که وقتی از سمت رودخانه به آن نگاه کنید با بازتابش در آب یک دایره‌ی تقریباً کامل می‌سازد. این پل در پاییز منظره‌ی بسیار زیبایی دارد. تصور کنید بتوانید در این رودخانه قایق‌سواری کنید و از این منظره که بیشتر شبیه نقاشی‌های آبرنگ است لذت ببرید.

پل زیبا در میان طبیعت آلمان

پل زیبا در میان طبیعت آلمان

۲. فروشگاه متروک در فوکوشیما - ژاپن

بعد از فاجعه‌ی وحشتناک زلزله و تسونامی سال ۲۰۱۱ ژاپن که منجر به انفجار نیروگاه هسته‌ای هم شد‌، حدود ۳۰۰ هزار نفر مجبور به ترک خانه‌هایشان شدند. بسیاری از خانه‌ها و فروشگاه‌ها به همان شکل رها شدند و منطقه‌ی فوکوشیما خالی از انسان‌ها شد. مردم در ابتدا تصور می‌کردند فقط برای مدت کوتاهی باید منطقه را ترک کنند و به همین دلیل چیز زیادی با خود نبردند. این فروشگاه‌های رها شده در فوکوشیما هم این موضوع را به خوبی نمایش می‌دهد.

فروشگاه متروک در فوکوشیما - ژاپن

فروشگاه متروک در فوکوشیما - ژاپن

۳. قلعه تاریخی متروکه در ایرلند

قلعه مک‌درموت (McDermott) در بخش رسکومون ایرلند واقع شده و قدمت آن به قرن ۱۶ میلادی می‌رسد. البته قبل از آن هم قلعه‌ای در جزیره بود که در قرن ۱۲ ساخته شد اما بر اثر یک آتش سوزی که می‌گویند صاعقه آن را شروع کرد، اکثر افراد حاضر در قلعه به جز MacDermot کشته شدند. قلعه‌ی بعدی توسط همین فرد احداث شد اما در سال ۱۵۸۶ در جنگ شکست خورد و دیگر کسی از آن استفاده نکرد.

قلعه تاریخی متروکه در ایرلند

قلعه تاریخی متروکه در ایرلند

۴. مجسمه مسیح زیر آب؛ ایتالیا

مجسمه برنزی عیسی مسیح در عمق آب‌های San Fruttuoso کشور ایتالیا قرار دارد. این مجسمه‌ی زیبا که مسیح را در حال نیایش نشان می‌دهد چند کپی دیگر هم دارد که یکی در آمریکا به طور مشابهی در داخل دریا قرار داده شده است. این مجسمه در سال ۱۹۵۴ ساخته شد. داستان ساخت و به دریا انداختن آن هم به غرق شدن غواصی به نام Dario Gonzatt برمی‌گردد، دوست این غواص این مجسمه را در محل مرگ دوستش قرار داد تا یاد او را زنده نگه دارد. در سال ۲۰۰۳ با توجه به زنگ زدگی و رشد آبزیان دریایی روی آن، مجسمه را از آب بیرون کشیدند و بعد از مرمت دوباره سرجایش گذاشتند.

مجسمه مسیح زیر آب؛ ایتالیا

مجسمه مسیح زیر آب؛ ایتالیا

۵. کلبه رها شده در میان جنگل؛ ایرلند

در نزدیکی Stradbally ایرلند جنگلی انبوه قرار دارد و در دل این جنگل یک خانه‌ی کوچک قدیمی چندین سال است که رها شده است. احتمالاً خانه در سال‌های ۱۹۰۰ ساخته شده است. سقف آبی رنگ آن هنوز هم جلوه‌ی زیبایی دارد.

کلبه رها شده در میان جنگل؛ ایرلند

کلبه رها شده در میان جنگل؛ ایرلند

۶. چرخ و فلک متروکه در تم پارک ژاپن

پارکی به نام «Kejonuma Leisure Land» در سال ۱۹۷۹ در ژاپن بازگشایی شد و سالانه بیش از ۲۰۰ هزار بازدید کننده داشت. چندین وسیله‌ی بازی و تفریح مختلف بازی در پارک جود داشت اما با توجه به کاهش بازدید کننده‌ها همزمان با پیشرفت فناوری‌های تفریحی در ژاپن، این تم پارک هم در سال ۲۰۰۰ تعطیل شد.

چرخ و فلک متروکه در تم پارک ژاپن

چرخ و فلک متروکه در تم پارک ژاپن

۷. خودروهای رها شده توسط سربازان آمریکایی در بلژیک

در جنوب بلژیک، روستایی به نام Chatillon واقع شده که تعداد زیادی خودرو از زمان جنگ جهانی دوم در آن رها شده است. این خودروهای اوراق شده متعلق به سربازان آمریکایی بودند که در زمان جنگ جهانی به اروپا آمده بودند اما وقتی که جنگ به پایان رسید به خاطر هزینه‌ی بالا نمی‌توانستند خودروها را با خود ببرند. به همین دلیل همه‌ی خودروها را جایی دور از چشم پارک کردند.

خودروهای رها شده توسط سربازان آمریکایی در بلژیک

خودروهای رها شده توسط سربازان آمریکایی در بلژیک

۸. کلیسای متروکه در اندونزی

بعد از فوران کوه سینابونگ در سال‌های گذشته، تمام خانه‌ها و ساختمان‌های اطراف آتشفشان، خالی از سکنه شدند. هزاران نفر مجبور شدند خانه‌های خود را ترک کنند چون فوران‌ها همچنان ادامه داشت. این کلیسا هم که در کوهپایه آتشفشان قرار داشت به دلیل وجود گازهای سمی ناشی از فوران به همان شکل رها شد و متروکه ماند.

کلیسای متروکه در اندونزی

کلیسای متروکه در اندونزی

۹. خانه و باغ Selma در ویرجینیا

این خانه باغ بزرگ، زمانی بسیار رونق داشت. صاحب اصلی خانه به طور ناگهانی جان خود را از دست داد و خانه به شخص دیگری رسید. در آن زمان هم آتش سوزی باعث آسیب به خانه شد اما دوباره بازسازی شد بعد از آن هم استفاده‌ی زیادی از خانه نشد و به همان شکل و با وسایلی که در خانه بود متروکه ماند. گفته می‌شود صاحب آن قصد دارد دوباره از آن استفاده کند.

خانه و باغ Selma در ویرجینیا

خانه و باغ Selma در ویرجینیا

۱۰. کلبه ماهیگیری متروکه در آلمان

این کلبه‌ی کوچک متروکه در پارک ملی Berchtesgaden واقع شده است. زمانی که کلبه توسط افراد ماجراجو کشف شد هیچ نشانه‌ای از صاحبان آن پیدا نشد. به احتمال قوی اینجا یک کلبه برای ماهیگیری بوده است. دریاچه در میان کوه‌های آلپ قرار گرفته و سکوت و زیبایی آن نفس گیر است. اینجا یک منظره‌ی عالی برای دور شدن از شهر و پیدا کردن آرامش است.

کلبه ماهیگیری متروکه در آلمان

کلبه ماهیگیری متروکه در آلمان

منبع: historydaily.org