روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

شنبه اصفهان بارانی می‌شود/ افزایش دودرجه‌ای دما

کد خبر : 8364
۱۳۹۷/۰۸/۰۲ - ۹:۵۲
کارشناس مسئول پیش‌بینی هوای استان اصفهان گفت: از روز شنبه سامانه بارشی در همه مناطق استان اصفهان فعال شده و بارش باران را برای اکثر مناطق پیش‌بینی می‌کنیم.

نازنین زهرا سیدان در گفت‌وگو با ایمنا با اشاره به بررسی نقشه‌های هواشناسی استان اصفهان طی یک روز آینده، اظهار کرد: در این بازه زمانی جوی نسبتاً پایداری بر روی استان اصفهان حاکم می‌شود.

وی افزود: تا فردا وزش باد گاهی افزایش ابر در سطح استان خواهیم داشت و برای  مناطق غربی احتمال  بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

کارشناس مسئول پیش‌بینی هوای استان اصفهان با بیان اینکه از روز جمعه  افزایش ابر در کل استان بیشتر می شود و از بعدازظهر برای  مناطق غربی و جنوبی  استان بارش باران  شروع می‌شود، ادامه داد: این سامانه  بارشی از روز شنبه  در کل استان فعال شده و بارش باران را برای تمام مناطق استان پیش بینی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه بیشترین فعالیت این سیستم  برای بخش‌های غربی وجنوب است اما مناطق شمال، مرکز، جنوب شرق و شرق نیز درگیر بارش باران خواهد شد، اضافه کرد: روز شنبه در ارتفاعات استان بارش برف و برای مناطق غربی و شمالی استان  وزش باد شدید و نسبتاً شدید  را پیش بینی می‌کنیم.

سیدان در خصوص وضعیت دمای استان اصفهان طی ۲۴ ساعت آینده افزود: میانگین دمای هوای استان اصفهان در این بازه زمانی تا دو درجه افزایش پیدا خواهد کرد اما از روز شنبه با افت دما تا شش درجه سانتی گراد روبه‌رو خواهیم بود.

وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت آینده کمینه دمای هوای اصفهان ۱۲  درجه و بیشینه دمای هوای این شهر نیز ۲۵  درجه  سانتی گراد پیش بینی می‌شود، افزود: در این بازه زمانی بویین میاندشت با دمای یک درجه سانتی گراد خنک‌ترین و خوروبیابانک با دمای ۲۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین نقطه استان اصفهان پیش‌بینی می‌شوند