روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

هفته دهم لیگ برتر؛

سپاهان-استقلال؛ بازی بزرگ هفته/انگیزه‌های فراوان قلعه نویی و شفر

کد خبر : 8374
۱۳۹۷/۰۸/۰۴ - ۱۰:۴۲
حساس ترین و بزرگ ترین بازی هفته دهم بی تردید دیدار بین دو تیم استقلال و سپاهان است. جایی که شفر و امیر قلعه نویی باید بار دیگر با اندیشه هم مقابله کنند.
دومین روز از هفته دهم رقابتهای لیگ برتر با انجام ۴ بازی پیگیری می شود که در حساس ترین دیدار هفته استقلال از سپاهان میزبانی می کند. در سایر دیدارها نیز تراکتورسازی میزبان سپیدرود است، صنعت نفت در جم با پارس جنوبی دیدار می‌کند و فولاد و استقلال خوزستان برگزار کننده دربی اهواز هستند.

تراکتورسازی - سپیدرود
ویژگی‌های مشترک هر دو تیم به جز تغییرات روی نیمکت در هفته‌های ابتدایی، پر هوادار بودن آنهاست. سرخ پوشان تبریز و رشت در حالی باید با هم دیدار کنند که شرایط شان در جدول مشابه هم نیست.

تراکتورسازی با ۱۳ امتیاز در رده هفتم جدول قرار دارد و سپیدرود با ۳ امتیاز در رده آخر جدول. حداقل روی کاغذ به نظر نمی‌رسد تیم میزبان که فعلا با محمد تقوی در لیگ برتر حاضر است مشکل خاصی برای گرفتن ۳ امتیاز این بازی خانگی مقابل شاگردان علی کریمی داشته باشد. 

تراکتورسازی با زنوزی روزهای خوبی را تجربه می‌کند و چشم انداز این تیم کسب سهمیه آسیا است که لازمه رسیدن به این هدف پیروزی بازیهای خانگی است. بهترین گلزن این روزهای لیگ برتر شرایط خوبی در تراکتورسازی دارد. تقوی برای دستیابی به گل روی توانایی های استوکس حساب ویژه ای باز کرده است. 

استقلال - سپاهان
بزرگ ترین دیدار هفته بین دو تیم استقلال و سپاهان است. شفر و قلعه نویی از نام‌های غیر قابل عبور در استقلال هستند. آخرین تقابل این دو مربی باتجربه در لیگ قهرمانان آسیا بود که با شکست سنگین قلعه نویی مقابل استقلالِ شفر همراه بود. اما شرایط آن استقلال با این استقلال تفاوت دارد. همانطور که شرایط تیم امیر قلعه نویی در آن بازی (ذوب آهن) با تیم امروزش متفات است.

سپاهان و قلعه نویی سالهاست که صدر جدول را تجربه نکرده‌اند و عزم آنها امسال برای قهرمانی جزم است. استقلال هم یک مدعی جدی برای قهرمانی در لیگ برتر است و این بازی می تواند تاثیری زیادی در سرنوشت دو تیم در پایان بازی فصل داشته باشد.

هر دو تیم بازی‌های هفته گذشته شان را برده‌اند و با پیروزی به مصاف هم می‌روند. شاگردان امیر قلعه نویی ۲۰ گل زده بهترین خط حمله لیگ را در اختیار دارند و کی‌روش استانلی هم دومین گلزن برتر لیگ در خط حمله‌ای تیم شرایط مناسبی دارد.

آبی پوشان رفته رفته به بالای جدول نزدیک شده‌اند و لازمه حفظ این موقعیت، پیروزی در این بازی خانگی است.

پارس جنوبی - صنعت نفت
دربی تیم های نفتی خوزستانی و بوشهری برای هر دو تیم حائز اهمیت است. پارس جنوبی با ۱۲ امتیاز در رده هشتم و صنعت نفت با ۹ امتیاز در رده دهم جدول قرار دارند. 

هر دو تیم هفته گذشته پیروز شده و با روحیه‌ای مناسب آماده حضور در این میدان شده‌اند. روح الله سیف الهی غایب بزرگ تیم پارس جنوبی است و بزرگترین نگرانی تارتار بابت همین موضوع است. مجید علیاری با ۳ و ابراهیم صالحی با ۲ گل خطرناک ترین بازیکنان این تیم هستند.طالب ریکانی و میلاد جهانی نیز با ۳ و ۲ گل خطرناک ترین بازیکنان صنعت نفت به حساب می آیند. 

فولاد - استقلال خوزستان
دربی سرخابی‌های اهواز بدون در نظر جایگاه دو تیم در جدول و حساسیت‌های جدولی هم می‌تواند به اندازه کافی جذاب و حساس باشد. چه رسد به این که دو تیم درحالی باید با هم دیدار کنند که با ۹ امتیاز در رده های ۱۲ و ۱۳ جدول هستند. 

فولادی‌ها بعد از کنار گذاشتن پورموسوی با دستیار رومانیایی وی ادامه می‌دهند اما نتایج خوبی با مربی جدیدشان هم نگرفتند و در دو بازی پی در پی در لیگ و جام حذفی مغلوب پدیده شدند. 

لوسیانو پریرا و حسن بیت سعید خطرناک ترین بازیکنان فولاد هستند که در این بازی هم می توانند از مهره های تعیین کننده باشند. وحید خشتان بهترین گلزن استقلال خوزستان با ۴ گل زده هم می تواند از بازیکنانی باشد که در سرنوشت این بازی تاثیر داشته باشد.

برنامه بازیهای روز دوم هفته دهم لیگ برتر؛

جمعه ۴ آبان 
* تراکتورسازی تبریز- سپیدرودرشت‏- ساعت : ‏۱۶‏ ورزشگاه:  یادگار امام تبریز
داوران:
رضا عادل – محمدرضا ابوالفضلی – حمیدرضا کنعانی – علی میرغفاری- ناظر: محمود رفیعی

* پارس جنوبی جم- صنعت نفت ‏آبادان‏- ساعت : ‏۱۶:۴۵‏ ورزشگاه:  تختی جم
داوران:
بیژن حیدری – حسن انتظاری – مهدی شفیعی – مهدی مرجان زاده  - ناظر: مسعود مرادی

* فولاد خوزستان- استقلال خوزستان‏- ساعت : ‏۱۷‏ ورزشگاه:  غدیر ‏اهواز
داوران:
جواد محمدی – سعید قاسمی – قهرمان نجفی – یاسر همرنگ - ناظر: حسین نجاتی

* استقلال تهران-  فولاد مبارکه ‏سپاهان‏- ساعت : ‏۱۶:۴۵‏ ورزشگاه:  آزادی تهران
داوران:
رضا کرمانشاهی – سجاد طوری – یعقوب سخندان – رضا مهدوی  - ناظر: حاتم بک پور