روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

10 مقصد غیر منتظره برتر برای چشیدن غذاهای ملل

کد خبر : 8421
۱۳۹۷/۰۸/۰۷ - ۱۲:۱۳
برای تست غذاهای ملل فراتر از فرانسه و ایتالیا بروید! چه به جاذبه های محلی علاقه داشته باشید چه به جاذبه های ملی، شما از دست پخت های بی نظیر محلی هنگام بازدید از این کشور ها لذت خواهید برد.

تست غذاهای ملل: کرواسی

کرواسی، در تقاطع ایتالیا، اروپای مرکزی و امپراتوری عثمانی سابق قرار گرفته است. و کشوری با پیشینه ای پیچیده و مخلوطی از فرهنگ های آشپزی گوناگون است. با دیدن گوشت، پنیر، رشته فرنگی، نوشیدنی و آب میوه، شما متوجه خواهید شد که خوشگذرانی در این کشور رایج است. از شبه جزیره ایستریا، یک منطقه دو زبانه کروات- ایتالیایی که مرز بین ایتالیا و "اسلوونی" است. برای یک غذای مغذی محلی که از بهترین محصولات منطقه تولید می شود، به دنبال غذای دریایی، روغن زیتون، قارچ، "ترافل و پورسکیوتو" (نوعی پیتزا) بگردید که با نوشیدنی و آبمیوه سرو می شوند.

چشیدن غذاهای ملل: جامائیکا

بله، آن ها مرغِ ادویه سود شده، "آپلتون استیت رام" (نوعی نوشیدنی) و نوشیدنی "رد استرایپ" ، به علاوه هر میوه گرمسیری که می توانید بخورید، دارند. به هر حال چیز های زیادی برای گردش در جشنواره غذای ملی در کارائیب وجود دارد و اغلب در آن مواد تشکیل دهنده ای عرضه می شود که پیدا کردن آن ها در مناطق دیگر سخت است. برای صبحانه "اکی" (Ackee) ، میوه ملی جامائیکا را که با ماهی روغنی برای بدست آمدن غذای تخم مرغ مانند، سرخ شده است را امتحان کنید. طبع گوشتخواری تان را با امتحان کردن تاس کبابِ بز یا دم گاو خورشتی، که احتمالا با مقداری "کالالو" ، یک سبزی جامائیکایی، سرو می شود، گسترش دهید و همه آن ها را با نوشیدنی "جینجر" یا یک لیوان "ترشک" ، نام محلی برای چای ترشِ شیرین شده، با رنگ صورتی روشن و مخلوط شده با عصاره جینجر، بنوشید.

تست غذاهای ملل: آلمان

مانند انگلیسِ در همان نزدیکی، آلمان به غذای دارای نشاسته اش مشهور است اما این موضوع خیلی درست نیست. شما شاید برنامه پیاده رَوی یا دوچرخه سواری بریزید تا انرژی حاصل از "اشترودل" (Strudel) [نوعی شیرینی] ، "پرتزل" (pretzel) [نوعی نان] ، نان، سوسیس، رشته فرنگی، سیب زمینی، کیک و نوشیدنی را بسوزانید. اما مواردی فراتر از "زاوئِر کراوت" (Sauerkraut) [کلم ترش] باعث جذب شدن بقیه می شوند. گزینه هایی برای گیاهخواران نیز در سراسر کشور موجود است. "لوکاوُر" (جنبش غذا های محلی) ، قدردان تعهد مردم کشور به غذای محلی خواهد بود. در فصل گیاه مارچوبه سفر کنید تا منو های مخصوص در رستوران های فراوان که مختص سبزیجات هستند را در هر دو نوع سبز و سفید، بیابید.

چشیدن غذاهای ملل: پرو

وقتی "سرآشپز" یکی از شغل های "وقتی بزرگ بشومِ" کودکان یک کشور باشد، متوجه می شوید که آن ها غذا را جدی می گیرند. دست پخت پرو با کیفیت در مواد اولیه آن آغاز می شود. غذای دریایی، گوشت و محصولات فراوان در اینجا یافت می شوند؛ که شامل به اصطلاح ابر غذا های زیادی مانند "کینا" (Quinoa) ، "آمارانث"، "لوکوما" و "مَکا" هستند، که دنیا به تازگی به آن ها توجه کرده است. این غذا ها را با جمعیت چند فرهنگی ترکیب کنید. مردم بومی به علاوه مهاجران اسپانیایی، چینی، ژاپنی و... جزء این جمعیت اند و شما غذای محلی پرطرفدار با گوناگونی های منطقه ای می بینید که تنها منتظرند توسط گردشگران از آن ها بازدید شود.

تست غذاهای ملل: برمه

این کشور آسیای جنوب شرقی که با عنوان "میانمار" نیز شناخته شده و هم مرز با "چین" ، "هند" و تایلند است، پس از انزوای سیاسی طولانی مدت، درب هایش را به روی جهانیان باز کرده است و دوستداران غذا برای تست غذاهای ملل و تجربه روش پخت محلی آن ها، روش پختی گرفته شده از "تایلند" یا "ویتنام" اما مشهور شده توسط مواد اولیه محلی، در آن جا جمع شده اند. غربی ها شاید آن را هندی یا چینی تشخیص دهند. "نائومی دوجید"، مولف کتاب آشپزی "برمه: رود های طعم و مزه" ، در مصاحبه ای با [روزنامه] "کینگستون ویگ-استاندارد" ، گفت: " [برمه] یک محل محک برای غذا است زیرا هند را به چین متصل می سازد." اساس طعم با طعم های تایلندی یا ویتنامی متفاوت است. شما همان طعم تند، ترش، شور و شیرین را تجربه خواهید کرد اما ساختار غذا ها ساده است و طعم به وضوح برگرفته شده از خود غذاست.

چشیدن غذاهای ملل: گرجستان

گرجستان که تا زمان فروپاشی "شوروی" در سال 1991 بخشی از شوروی بود نیز جایی ناشناخته برای مسافران غربی بود. گرجستان در مقیاس با اندازه آن یک غول در صنعت آشپزی است که می توان برای چشیدن غذاهای ملل آنجا را انتخاب نمود. به این کشور که هم مرز با "دریای سیاه" است بیایید تا روش پختی با هزاران رسم و رسوم که باعث افتخار مواد اولیه محلیِ گرجستان است را امتحان کنید. به امتحان کردن گردو، بادمجان، لوبیا قرمز، انار، فلفل قرمز و مقدار زیادی پنیر و گوشت در غذا هایی مانند "خاچاپوری" (Khachapuri) ، یک نان همراه با پنیر که اغلب با یک تخم مرغ در وسط آن پخته می شود، "بدریجانی نیگزیت" (Badrijani Nigvsit) تخم مرغ با چاشنی گردو، دانه های انار و دیگر طعم دهنده ها و "خینکالی" (Khinkali) ، نوعی گوشت پخته شده در خمیر که با دست خورده می شود و غذای ملی کشور است، فکر کنید.

تست غذاهای ملل: سوئیس

ما سوئیس را بیشتر به نه فقط بخاطر تست غذاهای ملل، بلکه به خاطر شکلات و پنیر آن، که هر کدام دلیل کافی برای بازدید از این کشورند، می شناسیم. در بخش شیرین ماجرا، شما می توانید سوار قطار شکلات شوید، به تور کارخانه "لیندت" (Lindt) بروید و حتی یک سونای شکلات درمانی دریافت کنید. در کنار "فوندوی کلاسیک" (نوعی غذا) ، دوستداران لبنیات می توانند به منطقه "آپنزِلار" (Appenzellar) در جنوب شرقی بروند تا تا پنیر ساخته شده از شیر خام تغذیه شده از چمن (شیر گرفته شده از گاوی که در طبیعت چِرا می کند) را امتحان کنند. دیگر غذا های محبوب محلی عبارتند از "بیرچرموسلی" (Birchermuesli) ، صبحانه ای خوشمزه و سالم که در هر بوفه ای پیدا می شود و "زوری گِشنِتزلِتز" (Geschnetzeltes) ، یک گوشت خرد شده با سبک "زوریخی" که همراه با [سس] "گِرِیوی" که اغلب در کنار "غُشتی" (Rösti) ، پنکیک سیب زمینی مقوی سوئیسی، سرو می شود. هم چنین سایر غذا ها شامل کیک ها و "تورته" های فراوان همراه با چاشنی میوه هایی چون ریواس، انگور فرنگی قرمز، تمشک و آلو می شود.

چشیدن غذاهای ملل: نیوزیلند

برای چشیدن غذاهای ملل، شاید سفر به نیوزیلند نیز گزینه ای خوب باشد. این سرزمین در قسمت پایینی زمین به خاطر نوشیدنی اش در جهان مشهور است اما بسیاری نمی دانند که در این کشور روش پختی مشهور هم وجود دارد. شما نه تنها گوشت بره و غذای دریایی فرآوری شدهِ محلی پیدا می کنید بلکه نیوزیلند به خاطر صدف سیاه، صدف خوراکی، "وایت بیت" (Whitebait) [نوعی ماهی] و ماهی و همچنین میوه های بومی فراوان صادراتی مانند کیوی، سیب و مرکبات و میوه های کمتر شناخته شده چون "پَشن فروت"، "تاماریلو" و "فیجوا" (Feijoa) که در "پاولُوا" (Pavlova) [نوعی دسر] ، ماست طعم دار یا در دسر و یا خوراکی های پخته شده یافت می شود، نیز شناخته شده است. در بخش شیرین سفر، به دنبال "کومارا" ، ریشه نارس گیاه که یک منبع تغذیه مناسب محلی برای سیب زمینی های شیرین است، بگردید. وعده های غذایی را در برخی از رستوران های اشرافی نیوزیلند کنار بگذارید و حین گردش در کشور ماهی و چیپس بخورید.

تست غذاهای ملل: سری لانکا

این سرزمینِ چای و فیل در نوک شبه جزیره هند قرار می گیرد و میزبان انواع فرهنگ، پوشش گیاهی و جانوری است که به اندازه کوچک آن نمی خورند. در در شرایط دسترس بودن برنج و ادویه تند شبیه به هند جنوبی است اما با این حال روش پخت سری لانکا چیزی جز جزیره ای با غذا های بسیار شامل نارگیل و ماهی نیست. غذا ها شامل شیر برنج یا برنج پخته شده در شیر نارگیل و شیرینی های سرخ شده با مواد اولیه ای چون نارگیل و آرد برنج، دانه کنجد، بادام هندی و شکر اند؛ و "مالوم" ، سالادی پخته شده از سبزی های خرد شده بومی، پیاز، خوراک لوبیا، ماهی و نارگیل است.

چشیدن غذاهای ملل: ایرلند

"والِری هاوز" ، ویراستارِ [مجله] "ریدرز دایجست کانادا" ، که به تازگی به به "امِرلَد آیل" (نام شاعرانه ایرلند) سفر کرده است، گفت: "ما برای تماشای مردم به ایرلند سفر کردیم اما فکر نمی کردیم که برای غذا برویم". او اضافه کرد: "اما باید می رفتیم" . با توجه به این که ایرلند، مانند بسیاری از کشور ها، یک رُنِسانسِ غذایی دیر هنگام را دیده است، نتیجه ای اجتناب ناپذیر و مطبوع حاصل از ترکیبِ کیفیتِ فرآورده محلی، غذا های ملی کلاسیک و نسلی از سر آشپزان ماهر که در سراسر دنیا مهارت اندوخته اند، بدست آمده است. ویژگی های خوراکی و نوشیدنی ایرلند شامل گوشت و غذای دریایی، پنیر و نان، سیب زمینی و کره، آماده شده با تکنیک های مدرن و مواد اولیه و سبزی هایی همچون سبزی دریایی، سیر وحشی، قارچ، گیاهان سنتی و گل انگور کول [نوعی گیاه از گونه "سمبیوکِس" (Sambucus)] می شود.