روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

‎9‎ تا از عجیب و غریب ترین جزایر انگلیسی برای بازدید

کد خبر : 8439
۱۳۹۷/۰۸/۰۹ - ۱۱:۰۳
بیش از 6000 جزیره در بریتانیا در دسترس هستند و بعضی از آنها خالی از سکنه می باشند. اگر در فکر یک زندگی یا تعطیلات رویایی هستید، به دور افتاده و عجیب ترین جزیره جهان بروید. بعضی از آنها دارای چنان شهرتی هستند که مطمئنا شما را شگفت زده خواهند کرد. در این مکان ها سنت های محلی و آداب و رسوم به شدت مورد احترام است و هر جزیره بریتانیا دارای میراث منحصر به فردی است. در اینجا بعضی از عجیب و غریب ترین جزایر انگلیسی که می توانید از آنها بازدید نمایید را برای تان لیست کرده ایم.

1) جزیره "ایسلای"، هبرید جنوبی

این جزیره فقط 25 مایل طول و 3000 نفر جمعیت دارد، در عین حال، این جزیره که در "هبرید جنوبی" واقع شده است، دارای 8 کارخانه می باشد (همچنین کارخانه های بیشتری در دست ساخت است). از ویژگی های منحصر به فرد این مکان نوشیدنی معروف و بسیار دوست داشتنی آن است، همچنین یک تاریخ غنی در زمینه تولید و قاچاق دارد. جزیره ایسلای همچنین مقر معبد "سینگینگ ساندز" نیز است.

هبرید جنوبی

2) جزیره "من"

احتمالا شلوغ ترین مکان و عجیب و غریب ترین جزایر انگلیسی جزیره "من" است (اما از لحاظ جغرافیایی جزو بریتانیا محسوب نمی شود) و دارای میراث تاریخی سلطه وایکینگ ها است که شامل قدیمی ترین پارلمان در جهان است. جلسات این مجلس در طی روز برگزار می شد، آنها همچنین در طی یک ماه یک جلسه را در فضای باز برگزار می کردند. تمامی آثار در این جزیره با نام "مانکس" شناخته می شوند. از آثار مشهوری که در این منطقه قرار دارد می توان به "مانکس کت" و "مانکس لانگ" اشاره کرد. در این جزیره زیبا که در دریای ایرلند واقع شده است معتبرترین مسابقات موتور سواری در جهان برگزار می شود: مسابقات "تی تی".

جزیره من

3) "مین لند"، اورکنی

اصطلاحا به این منطقه "سرزمین اصلی" می گویند، دلیل آن هم این است که این جزیره که در در ساحل شمال شرقی اسکاتلند قرار گرفته است، بزرگترین جزیره محسوب می شود و در حدود هفتاد قطعه زمین را شامل می شود. اینجا یک مکان فوق العاده و از عجیب ترین جزیره جهان برای تماشای نورهای شمالی است. همچنین شما می توانید از "اسکارا بار" که یک روستای نوسنگی و قدیمی است بازدید نمایید. خیابان های پر پیچ و خم این مکان که از سنگ فرش های بسیار قدیمی ساخته شده است که معماری زیبا و بی نظیر اینجا را به نمایش می گذارد.

مین لند

4) جزیره "بارا"، هبرید خارجی

این جزیره دور افتاده و ناهموار از زیباترین جزایر انگلیسی در ساحل غربی اسکاتلند واقع شده است و به دلیل فرودگاه ساحلی منحصر به فردش، بسیار خاص و بی نظیر شده است. در نزدیکی جزیره "بارا" یک روستا به نام "بالانبوچ" وجود دارد که در اواخر قرن نوزدهم ایجاد شد. شما می توانید آثار باقی مانده از این روستا را مشاهده نمایید.

بارا

5) "انگلسی"، ولز

این جزیره به وسیله دو پلی که بر روی "مناس استریت" قرار دارد به "ولز" متصل شده است. این جزیره در بین جزایر انگلیسی طولانی ترین نام را به خود اختصاص داده است. جزیره "انگلسی" همچنین جایی است که شما می توانید در آن گورستان های محافظت شده را مشاهده کنید: "نئوتلیک بارکلاید". این نام با عنوان "غول بزرگ" ترجمه شده است، افسانه ای که در این باره وجود دارد بیان می کند که یک غول بزرگ تمام سنگ های این منطقه را برای ساخت خانه برای خود جمع آوری کرده است.

انگلسی

6) جزیره "شپی"، کنت

جزیره "شپی" (نام آن به معنی "گوسفند" است اما ساکنان محلی، آن را با عنوان "باتلاق" معرفی می کنند) یکی از عجیب ترین جزیره جهان؛ دارای گوسفندان، زندان ها و پارک های بسیاری است. این جزیره دارای اهمیت تاریخی در صنعت حمل و نقل هوایی است، در سال 1909 این مکان محل احداث اولین کارخانه حمل و نقل هوایی انگلیس بود، برادران رایت هواپیما را برای اولین بار در اینجا اختراع کردند و در سال 1913 وینستون چرچیل در آنجا پرواز کرد. اینجا قبلا جزو مستعمرات انگلیس محسوب می شده است.

شپی

7) جزیره وایت

این جزیره ی انگلیسی به دلیل سواحل ماسه ای که دارد بسیار مورد علاقه خانواده ها است. اینجا همچنین جاذبه های فوق العاده ی دیگری مانند پارک تفریحی "بلاک گنگ چین" و مسیر پیاده روی " الپاکا" را دارا است. این جزیره به نام جزیره "دایناسور ها" نیز مشهور است زیرا بزرگترین دایناسوری که در جزایر بریتانیا کشف شد، در اینجا بود.

جزیره وایت

8) "ترسکو"، جزایر "اسلیسی"

این جزایر از زیباترین جزایر انگلیسی که در جنوب غربی "کورنوال" واقع شده است و شامل یک روستای سرشار از آفتابگردان و گل های وحشی است. این جزیره برای بازدید عموم آزاد می باشد، اما شما با اتومبیل نمی توانید به آنجا بروید. در اینجا یک باغ معروف به نام "ترسکو ابی" وجود دارد که شامل گیاهان گرمسیری از سراسر جهان است.

ترسکو

9) "سارک"، جزایر "کانال"

این جزیره در بین "گورنسی" و "جرسی" واقع شده است و بیشتر به فرانسه نزدیک است تا بریتانیا. در این جزیره هیچ گونه ماشینی وجود ندارد. شما می توانید با دوچرخه یا اسب در اینجا تردد نمایید (شما می توانید به وسیله کشتی به این جزیره سفر کنید). این جزایر به طور رسمی جزئی از بریتانیا محسوب نمی شوند اما وابستگی زیادی به آن دارند؛ این رابطه مبهم به سال 1066 می رسد، زمانی که جزایر بخشی از "دوسلدورم نرماندی" بود و "ویلیام" به انگلستان حمله کرد. جزیره "سارک" اولین جزیره "دارک اسکای" در جهان است، ستاره هایی که در آسمان شب در اینجا پدیدار می شوند بسیار بی نظیر و چشم نواز هستند.

سارک

منبع :