روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

وقتی تقارن سلسله اقدامات ضدایرانی قابل توجه و تامل می شود

دشمنی های «کاملا» آشکار

کد خبر : 8454
۱۳۹۷/۰۸/۱۱ - ۱۴:۴۶
تحرکات ضدایرانی رژیم صهیونیستی این روزها وارد فازهای جدی تر و تازه تری شده است. محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان به تازگی با به اشتراک گذاشتن تصویری از سلسله اقدامات ضد ایرانی رژیم صهیونیستی، نوشت که اینها زمینه‌چینی موساد برای نابودی برجام بود.
ظریف در صفحه شخصی توئیتر خود، تصویری از ادعاهای صهیونیست‌ها علیه ایران در سال 2018 را به اشتراک گذاشته و پرسید: «سلسه تقارن‌های شگفت‌انگیز یا تاریخچه‌ای ساده از برنامه موساد برای ازبین بردن برجام؟» این سلسله اقدامات به خوبی و به صورت شفاف در توئیتر وزیر خارجه توضیح داده شده است. از30 آوریل که نتانیاهو ادعا کرد موساد «اسناد محرمانه برنامه هسته‌ای ایران» را کشف کرد تا همین اواخر(29 اکتبر) که اسرائیل مدعی شده گراهای لازم برای دستگیری تبعه ایرانی را به دانمارک داده است. کمی پس از ادعای نتانیاهو درباره کشف اسناد محرمانه برنامه هسته ای ایران، ترامپ از برجام خارج شد. پس از آن رییس جمهور کشورمان سفر منطقه ای به سوئیس و نروژ را آغاز کرد. در دوران پسابرجام و خروج آمریکا از توافق هسته ای، اروپا با ایران همراه شد و تلاش های تیم مذاکره کننده و دستگاه دیپلماسی کشورمان تا حدودی نتیجه داد تا ترامپ خود را در کارزار ایران ستیزانه ای که به راه انداخته بود، تنها و منزوی ببیند. اما باز هم به سلسله تقارن های شگفت انیگز می رسیم؛ درست همزمان با سفر رییس جمهور به اروپا، موساد مدعی کمک به «خنثی کردن طرح بمب‌گذاری ایران» در فرانسه می شود. فرانسه، نمایش دستگیری دیپلمات هایی که مدعی بود قصد حمله به گروهک تروریستی منافقین در پاریس داشته اند را به خوبی اجرا می کند، درواقع جای متهم و شاکی عوض می شود. جمهوری اسلامی از ابتدا خواهان توضیح دولت فرانسه درباره پناه دادن به تروریست های گروهک منافقین بود و حالا فرانسه مدعی شده است!
پس از آن به روزهای حضور حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل می رسیم؛ نشستی که به دوئل میان دو رییس جمهور تبدیل می شود: «روحانی» و «ترامپ» . روحانی یکی از بهترین،منطقی ترین و کوبنده ترین نطق های چندسال اخیر خود را در این نشست ارائه می دهد و درعوض ترامپ، نطقی سراسر اتهامی و مضحک علیه ایران می خواند که چیزی فراتر از یک نمایش فجیع علیه کشورمان نیست و بعد نوبت «نتانیاهو» می شود. آقای «شومن» نمایش مضحک  و فجیع تری به راه می اندازد. بازهم با ادعای کشف اسناد جدید علیه برنامه هسته ای ایران پشت تریبون قرار می گیرد و بازهم برای حاضران سورپرایزی دارد که با تمسخر و خنده و جوک های کاربران در شبکه ای مجازی روبه رو می شود. نخست‌وزیر اسرائیل داستان «قالیشویی تورغوزآباد» را سرهم می کند و تا مدت ها «تورغوزآباد» به سوژه اول رسانه ها تبدیل می شود. نتانیاهو مدعی می شود در تورغوزآباد تاسیسات سری هسته ای ساخته می شود!
همزمان بیانیه برنامه‌ریزی شده اتحادیه اروپا درباره سازوکار ویژه مالی (برای تعامل با ایران) از سوی موگرینی خوانده می شود. یک پاتک دیگر از سوی ایران و اروپا به آمریکا و اسرائیل. ترامپ، شوکه می شود. انتظار چنین چیزی را نداشت و دور جدید ایران هراسی و ایران ستیزی استارت می خورد. حالاموساد مدعی کمک به «خنثی کردن طرح ترور ایران» در دانمارک شده است. موسادی که معمولا عملیات های خارجی خود را لو نمی دهد؛ اما این بار «رو» بازی کرده است. پلیس دانمارک مدعی شده یک تبعه ایرانی را برای حمله به شخصی در خاک این کشور، (که رهبر اپوزیسیون عربی ضدایران بوده) بازداشت کرده است.
«بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت خارجه ایران این ادعاها را «مغرضانه» خواند و انتساب عملیات ادعایی به جمهوری اسلامی را تکذیب کرد؛ اما دانمارکی ها مصرانه سناریوی اسرائیلی را اجرا می کنند . به قول وزیر خارجه کشورمان، تقارن این همه اتفاقات و اقدامات ضدایرانی واقعا جالب توجه است و شرح بیشتری هم نمی خواهد. تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل!
 
نویسنده : زینب ذاکر