روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

اصفهان، مرد روزهای سخت و کارهای بزرگ می خواهد

یک انتخاب حساس

کد خبر : 8480
۱۳۹۷/۰۸/۱۴ - ۱۰:۳۱
هرچند به قول «محمدرضا باهنر» برخی مدیران را تنها و تنها حضرت عزرائیل می تواند از میز و صندلی مدیریتی جدا کند؛ اما خوشبختانه استاندار اصفهان جزو این دسته از افراد نبود . او مثل شهردار برخی شهرها نبود که برای ماندن و مستثنی شدن از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، به هر بند و قانون و تبصره و استفساریه ای متوسل شود و به قول یکی از نمایندگان اصلاح طلب مجلس، حتی قومیتی و فامیلی لشکرکشی کند تا نمایندگان را راضی کند برای ماندنش، مجوز مجلسی بدهند!
«مهرعلیزاده» باید برود و می خواهد برود. دیدارهای خداحافظی اش را هم انجام داده، در جلسه هم‌اندیشی مدیران روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی استان اصفهان هم صراحتا گفت که به‌دلیل قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان تا 15 روز دیگر بیشتر به‌عنوان استاندار اصفهان نخواهم ماند. با برگزاری مراسم نکوداشت خودش با عنوان «مهر مهرعلیزاده» هم مخالفت کرده است. روزهای حضور این چهره سیاسی اصلاح طلب در استانداری اصفهان با خاطرات خوبی همراه بود و مهرعلیزاده نشان داد حداقل تلاش می کند تا فارغ از برخی جناح بازی های رایج در سیاست، مسائل و مشکلات استان را دنبال کند. اینکه چقدر و تا چه اندازه موفق بود، باید مردم و کارشناسان پاسخ بدهند ولی باید اعتراف کنیم تلاش کرد و همین تلاش او ستودنی و قابل تقدیر است.از روزی که رفتن مهرعلیزاده از اصفهان جدی شد،  درباره گزینه های جایگزینی او گمانه زنی های مختلفی صورت گرفته است. طبق قانون مدیران بازنشسته تا 24 آبان فرصت ترک صندلی خود را دارند.از «محمدعلی شجاعی» و «ایوب درویشی» به عنوان جدی ترین گزینه‌های جانشینی استاندار اصفهان نام برده می‌شود. سایت خبری «انتخاب» روزگذشته در همین رابطه نوشت وزیر کشور که قرار بود استیضاح شود و استیضاح او لغو شد، گزینه های همفکر و نزدیک به خود را برای استانداری در استان های مختلف انتخاب کرده است. درباره «شجاعی» و «درویشی» اما نمی توان چندان با این ادعا موافق بود.  محمدعلی شجاعی  در حال حاضر معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان است و پیش از این سابقه ریاست فدراسیون تیراندازی با کمان را هم در کارنامه داشته است. او همراه با «مهرعلیزاده» به اصفهان آمد و گفته می‌شود از گزینه‌هایی است که برای استانداری اصفهان مورد حمایت مهرعلیزاده است. در بررسی سوابق «درویشی» هم «ایسنا» نوشته که سال 92 مسئول امور شهرستان های ستاد انتخابات حسن روحانی در استان اصفهان بوده است.
درباره شجاعی، ورزشی ها هم می توانند از خاطرات دورانی که سخت از فدراسیون تیراندازی با تیر و کمان دل کند، حرف بزنند. در دوره ای این فدراسیون بحران های مختلفی را پشت سر گذاشت؛شجاعی درحالی که ریاست این فدراسیون را برعهده گرفته بود، در سمت خزانه‌داری المپیک ثبت نام کرد و با توجه به قانون دو شغله‌ها او نمی‌توانست هم ریاست فدراسیون و هم پست خزانه‌داری را عهده دار باشد؛ اما گوش شجاعی به این حرف بدهکار نبود و با وجود اینکه می‌دانست سازمان بازرسی اعلام کرده خزانه‌داری شغل محسوب می‌شود و کسی که این سمت را برعهده دارد نباید در پست دیگری مشغول باشد، در این انتخابات شرکت کرد و جالب اینکه با کسب بالاترین رای به عنوان خزانه دار کمیته ملی المپیک منصوب شد. در این میان هم هر زمان که از او خواسته می‌شد از ریاست فدراسیون تیراندازی با کمان استعفا بدهد از این کار امنتاع می‌کرد و مدت‌ها هم به عنوان خزانه‌دار کمیته‌ملی‌المپیک و هم رییس فدراسیون تیراندازی با کمان مشغول به کار بود تا اینکه سرانجام دل از تیر و کمان کند و اعلام کرد قرار است معاون هماهنگی امور اقتصادی وتوسعه منابع استاندار در اصفهان شود و مجبور است از ریاست فدراسیون استعفا دهد.
درباره گزینه بعدی یعنی «ایوب درویشی» هم که اصالتا اهل استان ایلام است، می دانیم که هم‌اکنون تصدی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ایلام را به‌عهده دارد. در روزمه خود از سال ٧۶ به عنوان فرماندار نیک شهر استان سیستان و بلوچستان، فرمانداری خمینی‌شهر اصفهان، مدیر کل امور اجتماعی اصفهان، مدیر کل بازرسی استانداری اصفهان، مدیر دفتر فنی استانداری اصفهان، معاون استانداری سیستان و بلوچستان و فرماندار ویژه چابهار را دارد و بیگانه با حال و هوا و فضای اصفهان نیست و البته سابقه کار و فعالیت در استان های ویژه  و مرزی مثل سیستان و بلوچستان و ایلام را هم در کارنامه دارد.
اصفهان استان استراتژیک، حساس و مهمی برای کشور محسوب می شود. معضلات و مشکلات این استان ملی و گاهی فراملی می شود. مدیران و مسئولان اصفهانی در سال های پس از انقلاب با شایستگی و توانمندی توانسته اند در رده های بالا و مهم لشکری و کشوری خدمت کنند. این استان مدیران بومی توانمندی دارد؛ اما اصراری بر بومی بودن استاندار نداریم به شرط آن که هرکسی قرار است متولی امور این استان بشود، یادش باشد اصفهان با تمام استان های دیگر تفاوت های اساسی دارد و کار در این استان هم سخت و هم لذت‌بخش و هم چالش برانگیز است. استانداری می‌خواهیم که مرد روزهای سخت، کارهای سخت و بزرگ و البته چالش های سخت باشد.
 
نویسنده : سمیه پارسا