روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

از سوی سازمان غذا و دارو اعلام شد؛

ممنوعیت تبلیغ ۳۶ قلم کالا + فهرست اقلام

کد خبر : 8539
۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۰:۳۹
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: ۳۶ قلم کالا و اقدام آسیب رسان سلامت، شناسایی و اولویت بندی شدند که تبلیغ آن‌ها ممنوع است.
کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو اظهار کرد: به دنبال برگزاری جلسات متعدد با حضور مسئولان مربوطه در حوزه‌های بهداشت، غذا و دارو و همچنین سازمان ملی استاندارد، فهرست اقلام کالاها و اقدامات آسیب رسان به سلامت بازنگری و اولویت بندی شد.

وی افزود: به این ترتیب 36 قلم کالا و اقدام آسیب رسان سلامت، شناسایی و اولویت بندی شدند؛ به طوری که مورد اول تا ۲۲ این فهرست در اولویت نخست، ۲۳ تا ۲۸ در اولویت دوم و ۲۹ تا ۳۶ در اولویت سوم قرار گرفتند.

جهانپور با اشاره به ماده 48 قانون الحاق موارد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و بند ج ماده 7 قانون احکام دایمی برنامه های توسعه کشور، ادامه داد: بر اساس همین موارد قانونی و لزوم اجرای آن و همچنین به منظور صیانت از سلامت جامعه در قبال تبلیغات اقلام این فهرست و جلوگیری از القای مصرف آنها، روز گذشته دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت در نامه‌ای به  صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیما، اعمال ممنوعیت تبلیغات اقلام این فهرست در تمامی رسانه ها و موارد تبلیغاتی را خواستار شد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به تبعات مصرف این اقلام برای سلامت، ابراز امیدواری کرد که دستگاه‌های مربوطه هر چه سریع تر نسبت به ممنوعیت تبلیغ این ۳۶ قلم کالا و اقدام آسیب رسان سلامت اقدام کنند.

برای مشاهده عناوین کالا ها و اقدامات آسیب رسان سلامت به فایل پیوست مراجعه کنید.
 

فهرست 36 قلم کالا