روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

گزینه هایی که برای نشستن روی نیمکت ذوب آهن ردیف می شوند

به یک مربی نیازمندیم!

کد خبر : 8543
۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۴:۵۶
باخت سنگین ذوب آهن به تراکتور سازی در هفته یازدهم رقابت های لیگ برتر کافی بود تا تغییر کادر فنی از سوی اعضای هیئت مدیره باشگاه ذوب آهن به عنوان محتمل ترین گزینه برای تغییر وضعیت سبزپوشان بار دیگر مطرح شود.
 چند هفته پیش بود که یکی از اعضای هیئت مدیره باشگاه ذوب آهن طی مصاحبه ای مدعی شد در جلسه هیئت مدیره به« نمازی» برای کسب نتایج بهتر اولتیماتوم داده شده و این مربی قول داده که تیم را در پایان نیم فصل در بین چهار تیم برتر قرار دهد.  این اظهار نظر با وا کنش شدید سعید آذری، مدیرعامل باشگاه ذوب آهن مواجه شد و این خبر را تکذیب کرد، اما تداوم نتیجه گیری بد ذوبی ها و باخت به ترا کتورسازی سبب شد تا دوباره گزینه برکناری نمازی روی میز باشگاه ذوب آهن برگردد و حتی گزینه های مختلفی از سوی رسانه ها برای نشستن روی نیمکت ذوب آهن مطرح شود.
خبرگزاری مهر، افشین قطبی را یکی از گزینه های نیمکت ذوب آهن معرفی کرده و نوشته است: «عمده ترین مشکل قطبی بدهی مالیاتی وی اســت که به محض ورود به ایران با آن مواجه خواهد شــد و این می تواند بزرگ ترین مانع بر سر راه حضور قطبی  در این تیم باشد. بدهی مالیاتی او باعث می شود تا مبلغ قراردادش سنگین تر از آن چیزی شود که انتظار می رود».
«جواد نکونام» یکی دیگر از کاندیداهای سرمربی گری ذوب آهن است که دررسانه ها نامی از او برای نشستن روی نیمکت سبزپوشان برده می شود. کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال که هم اکنون سرمربی تیم نساجی مازندران در رقابت های این دوره لیگ برتر است یکی از گزینه های ذوب آهن پیش از شروع فصل بود که قرارداد با نساجی حضور او در اصفهان را منتفی کرد.
«علیرضا منصوریان» و «دراگان اسکوچیچ» نیز به عنوان کاندیداهای دیگر سرمربی ذوبی آهن در رسانه ها مطرح شده اند. علیرضا منصوریان نیز بعد از ناکامی در استقلال، هنوز هدایت هیچ تیمی را بر عهده نگرفته و بعید نیست با ذوب‌آهن به توافق برسد و همراه این تیم به لیگ برتر برگردد. حضور منصوریان در ذوب‌آهن وقتی جدی‌تر می‌شود که بدانیم بخش اعظمی از بازیکنان این تیم، سابقه همکاری با سرمربی سابق استقلال و تیم امید را در کارنامه دارند.دراگان اسکوچیچ نیز آخرین بار در لیگ یک، روی نیمکت خونه به خونه نشست، اما موفق نشد این تیم را به لیگ برتر برساند.
نتایج ضعیف امید نمازی با ذوب‌آهن، دلایل محکمی است برای مذاکره با مربی جدید و جذب کسی که بیاید و تیم را از بحران فعلی نجات بدهد. اگرچه نمازی  در مصاحبه‌های خود تاکید کرده که 4 بازی دیگر فرصت دارد تا روی نیمکت ذوب‌آهن بنشیند و نتایج درخشانی کسب کند؛ اما  دیگرصبر مدیران رده‌بالای باشگاه لبریز شده و آنها می خواهند پیش از پایان نیم فصل اول تغییرات مورد نظر در کادر فنی را انجام دهند تا بیش از این فرصت های کسب امتیاز از دست نرود. با این وجود باید منتظر باشیم و ببینیم  که آیا سعید آذری موفق می شود همچون فصل های گذشته مانع از تغییر سرمربی تیمش شود یا اینکه این بار اعضای هیئت مدیره، مدیر عامل این باشگاه را مجبور به برکناری نمازی می کنند.
نویسنده : سمیه مصور