روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پای یک استقلالی دیگر به فوتبال اصفهان باز شد؛

منصوریان به دنبال تکرار روز های خوب نفت در ذوب آهن

کد خبر : 8591
۱۳۹۷/۰۸/۲۵ - ۱۵:۰۵
در شرایطی که چند ساعتی بیشتر از قطع همکاری «امید نمازی» با تیم ذوب آهن نگذشته بود، «علیرضا منصوریان» به عنوان سرمربی جدید سبزپوشان اصفهانی در فصل اخیر رقابت های لیگ برتر انتخاب شد تا پای یک استقلالی دیگر به فوتبال اصفهان باز شود.
برای ذوب آهنی که فصل گذشته را با عنوان نایب قهرمانی لیگ به پایان رساند، تغییرات فنی کافی بود تا فصل جدید را با چهره ای متفاوت آغاز کرده و ادامه دهد. «امید نمازی» که اولین سرمربیگری‌اش در لیگ برتر ایران را تجربه می کرد، از ابتدای فصل هدایت این تیم را بر عهده گرفت تا انتظارات فراوانی که از این تیم می رفت را برآورده کند؛اما فوتبال در ذوب آهن به نمازی روی خوش نشان نداد تا در حالی که هنوز نیم فصل اول رقابت های این دوره لیگ برتر به پایان نرسیده، دستیار سابق کی روش در تیم ملی خداحافظی زود هنگامی با این تیم داشته باشد.مسئولان باشگاه ذوب آهن به دنبال جدایی نمازی از این تیم، علیرضا منصوریان را جایگزین وی روی نیمکت سبزپوشان کردند تا سرمربی سابق آبی پوشان تهرانی بتواند دستی به سر و وضعیت این باشگاه در جدول رده بندی بکشد و جایگاه ذوبی ها که در پایان هفته یازدهم با کسب یازده امتیاز در رده یازدهم جدول قرار گرفته اند را ارتقا بخشد.
ذوب آهن، چهارمین تیم لیگ برتری منصوریان است؛ سرمربی فعلی سبزپوشان اصفهانی کارش در لیگ برتر را با مربیگری در تیم پاس همدان شروع کرد و سپس به تیم نفت تهران رفت که در این تیم عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشت و خود را به عنوان یک مربی کارآمد معرفی کرد. منصوریان بعد از این تیم راهی استقلال تهران شد که سال ها در آن به عنوان بازیکن توپ می زند و سابقه کاپیتانی این تیم را در کارنامه‌اش می دید.
 منصوریان اگرچه در استقلال شروع ناامید کننده‌ای داشت؛ اما در ادامه با تکیه بر جوان ها لیگ برتر را به خوبی به پایان برد و این تیم را به مقام نایب قهرمانی رساند ولی در ادامه اوضاع چندان بر وفق مراد او پیش نرفت تا به دنبال کسب نتایج ضعیف این تیم، ازسرمربیگری آبی پوشان تهرانی کنار گذاشته شد.
سرمربی سابق استقلال که سابقه سرمربیگری در تیم ملی امید را هم در کارنامه دارد روز پنجشنبه رسما سکان هدایت تیم ذوب آهن را بر عهده گرفت تا با سرو سامان دادن به این تیم خاطرات تلخ گذشته را فراموش کند. منصوریان که در تیم نفت تهران نشان داد به خوبی مایه های بزرگ شدن در قالب مربیگری را دارد، بی شک با تجربیات گرانبهایی که در استقلال اندوخته در ذوب آهن متفاوت عمل خواهد کرد.
سرمربی فعلی سبزپوشان پس از اولین حضورش در تمرینات این تیم گفت: خوشحالم در تیم ذوب‌آهن مشغول به کار شدم.
 منصوریان با بیان اینکه مجموعه مدیریتی باشگاه ذوب‌آهن به‌گونه‌ای بوده است که همواره حامی سرمربی‌های سابق این تیم بوده و تا آخر پای سرمربی‌های تیم ایستاده‌اند، افزود:ذوب‌آهن تیم خوبی دارد و به دو الی سه کمک جدید نیاز دارم،از امید نمازی هم برای زحماتی که برای این تیم کشیده است،تشکر می‌کنم.
وی ادامه داد :« فکر می‌کنم لازم باشد که خیلی خوب کار کنیم و اولین چیزی که این تیم احتیاج دارد،اتحاد و همدلی است و بازیکنان باید برای آبروی خود بازی کنند، بخش اعظمی از این بازیکنان در تیم ملی امید شاگردان من بوده‌اند و شناخت کافی از  آنها را دارم».
ذوب آهن در اولین بازی با هدایت علیرضا منصوریان در هفته سیزدهم لیگ برتر (3 آذر) میزبان پارس جنوبی جم است. تیمی که در جم هم استقلال علیرضا منصوریان را شکست داد و هم استقلال شفر را. از سویی پارس جنوبی جم در بازی فصل گذشته اش در اصفهان سه گل به تیم ذوب آهن امیر قلعه نویی زد و طبیعتا بازی جدید دو تیم برای ذوب آهن یک بازی انتقامی خواهد بود.
نویسنده : سمیه مصور