روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

قیمت های نجومی در بازار آجیل و خوار بار، مغزیجات خوشمزه را به خاطره تبدیل می کند

بوی پسته، بوی بادوم!

کد خبر : 8602
۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۴:۵۸
قیمت ها در مغازه های آجیل و خشکبار هوش از سر مشتری ها می پراند! پسته 190 هزار تومان، بادام 170 هزار تومان، تخمه، فندق و. انگار قیمت‌ها با مشتری ها شوخی دارند؛ تقریبا کسی سراغی از پسته و بادام نمی گیرد.
 معمولا مشتری‌ها به ارزان قیمت های وارداتی مانند بادام زمینی و تولیدات ارزانی مانند نخودچی رغبت پیدا کرده اند. روزگار راسته آجیل فروشان این روزها کساد است؛ اما سوالی که مطرح می شود این است که مقصر این قیمت های نجومی کیست و چرا محصولات درجه یک صادراتی ما که روزگاری حرف اول را در دنیا می زد تا به این حد گران شده است؟ اگر چه هیچ گاه پسته و سایر آجیل ها یک محصول ارزان و در دسترس نبوده است؛ اما این روزها به سختی می‌توان سراغ این محصول لوکس وطنی رفت.
ریزش پسته در فصل برداشت
سالیان متمادی ایران مقام اول تولید پسته در دنیا را داشت، در سال ۲۰۰۵ تولید پسته در ایران معادل 000/190تن بوده که کشورمان  را در مقام اول در جهان قرار داد. بعد از ایران آمریکا با تولید 000/140 و ترکیه با تولید 000/60تن در مقام دوم و سوم قرار گرفتند. سال گذشته اعلام شد تولید پسته در ایران به 310 هزار تن رسیده که رشد این آمار بیشتر به دلیل سرمایه گذاری های گسترده دولت ها و وزارت جهاد کشاورزی روی کاشت نهال پسته در مناطق خشک و کویری ایران بوده است.اگر چه «کرمان» به عنوان قطب تولید پسته در کشور شناخته می شود؛ اما در استان های اصفهان، یزد و حتی برخی از نواحی مرکزی ایران نیز باغات پسته بارور شد و در نهایت با برخی از تغییرات اقلیمی و خشکسالی گسترده در مناطق گرم و خشک اصفهان طی دو سال اخیر، امسال تولید پسته در کشور به چیزی در حدود 60 هزار تن رسید و بسیاری از باغات پسته عملا ثمری نداشتند. بر اساس آمار رسمی اعلام شده در کرمان،90درصد تولید پسته کاهش یافته و ارزش صادراتی یک میلیارد دلاری آن در سال گذشته به 100 میلیون در سال جاری رسیده است. اصفهان در تولید پسته طی سال‌های اخیر جایگاه سوم را داشته است؛ اما امسال بر اساس اعلام رییس امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان با توجه به خشکسالی پیش بینی می شود تا نیمه آبان، هزار و 500تن پسته از این باغ ها برداشت شود. احمدرضا رییس‌زاده افزود: برداشت پسته از باغات این استان 75درصد کاهش یافته است. در این باره «حسین جوانی» عضو هیئت رییسه اتحادیه آجیل و خشکبار اصفهان در مورد علل  این کاهش تولید می گوید:« از نخستین روز امسال تا 16 فروردین ماه با گرم شدن هوای استان اصفهان شکوفه‌های درختان زودتر از موعد گشوده شدند و از نیمه دوم فروردین تا اردیبهشت با ورود موج شدید سرما به استان بسیاری از درختان دچار سرمازدگی شدند و تولیدات امسال نسبت به سال گذشته با کاهش بسیار چشمگیری مواجه شد.» برداشت محصول پسته از اواسط شهریور ماه آغاز می‌شود؛ اما از ابتدای سال با توجه به شرایط آب و هوایی میزان تولیدات هر استان کاملا مشخص است و همین برداشت‌ها و تولیدات از همان ابتدا قیمت‌ها را تعیین می‌کند.
قیمت گذاری با دلار، روزگار پسته را سیاه کرد
یکی از اصلی ترین دلایل گرانی پسته و سایر خشکبار در بازار داخلی کشور، عرضه آن در بازارهای جهانی و قیمت گذاری در بازار داخلی بر اساس دلار است. ارزش پسته در بازارهای بین‌المللی 10 تا 13 دلار است که بر همین اساس در داخل نیز به فروش می رسد.  در همین رابطه مصطفی احمدی، رییس اتحادیه آجیل و خشکبار درباره دلایل افزایش قیمت انواع خشکبار در بازار، می گوید:«  برخی از کالاهای صنف ما مانند پسته  با توجه به اینکه صادراتی هستند از افزایش نرخ ارز تاثیر می‌گیرند و از طرفی بخش دیگری از کالاهای ما مانند مغز گردو و تخمه کدو و آفتاب گردان نیز با توجه به اینکه وارداتی هستند از افزایش نرخ ارز تاثیر مستقیم می‌گیرند».وی افزود: تخمه آفتاب گردان در بازار به دلیل افزایش نرخ ارز،  از ۸ هزار تومان به ۲۰ هزار تومان رسیده است. قیمت این محصولات در بازارهای جهانی تغییری نکرده؛ اما با توجه با اینکه ارزش پول ما کاهش یافته و نرخ دلار بالا رفته، این محصولات به قیمت‌های بالاتری در مقایسه با قبل به فروش می رسد».
رییس اتحادیه آجیل و خشکبار در واکنش به اینکه موضوع که خشکباری که در داخل تولید می‌شود نیز به قیمت های بالایی به دست مردم می رسد، گفت: «زمین‌های کشاورزی که در شمال کشور به تولید بادام زمینی و تخمه‌های کدو و آفتاب گردان مشغول بودند  اکنون از بین رفته و به ویلا تبدیل شده اند و میزان تولید فندق نیز در این مناطق به شدت کاهش یافته است».وی تصریح کرد:« برای پاسخگویی به نیاز مردم در مواردی کمبود داریم  باید اقدام به واردات کرد تا قیمت محصولات ایرانی نیز متعادل شود، به طوری که اگر بادام زمینی چینی به بازار ایران نیاید، نوع ایرانی آن را نمی‌شود کیلویی ۱۰۰ هزار تومان نیز خریداری کرد».احمدی همچنین درباره دلایل افزایش قیمت مغز گردوی ایرانی و فروش آن به قیمت هرکیلوگرم ۱۰۰ هزار تومان گفت: «این محصول نیز در سال جاری دچار سرمازدگی شده است و ۷۰ درصد آن از بین رفته به همین منظور در حال گرفتن مجوز واردات قانونی این محصول به کشور هستیم تا قیمت آن نیز در بازار کاهش یابد». رییس اتحادیه آجیل و خشکبار اظهار داشت: بادام‌های درختی تولید ایران نیز امسال دچار سرمازدگی شده و نیمی از درخت های بادام بر اثر  سرمازدگی آسیب دیده اند.
روزهای سوت و کور راسته آجیل فروش ها
اینکه مردم به دلیل بالا بودن قیمت ها امکان خرید خشکبار را ندارند عملا بسیاری از مغازه های آجیل و خشکبار را در آستانه ورشکستگی قرار داده است. بر اساس آنچه رییس اتحادیه آجیل و خشکبار می‌گوید، صنوف ما فروش ندارند؛ به طوری که برخی از همکاران ما در روز تنها دو کیلوگرم گردو فروخته اند که با این میزان فروش نمی‌توان هزینه های اداره واحد صنفی را تقبل کرد.
نویسنده : مرضیه محب رسول