روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

امام جمعه موقت اصفهان:

نباید بگذاریم دانشگاه میدان تاخت و تاز باشد/ این در شان نظام اسلامی نیست

کد خبر : 8669
۱۳۹۷/۰۹/۰۲ - ۱۴:۲۱
امام جمعه موقت اصفهان تاکید کرد: عقلا و بزرگان نباید بگذارند تا موضوعات دور از شان در دانشگاه ها اتفاق بیفتد. جوانان و بسیجی ها، اساتید و پسرها و دخترها در دانشگاه به آرامش نیاز دارند. نباید بگذاریم دانشگاه میدان تاخت و تاز باشد که این در شان نظام اسلامی ما نیست.
ایسنا ، حجت الاسلام محمدتقی رهبر ظهر امروز در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه اصفهان با تبریک میلاد با سعادت خاتم النبیین و حضرت امام جعفر صادق (ع) اظهار کرد: در بخشی از خطبه 172 نهج البلاغه چنین آمده است که خداوند متعال از لحظه ای که پیامبر اکرم (ص) متولد شد بزرگترین فرشتگان بزرگ خود را مراقب و مربی و موکل آن حضرت قرار داد.
 
امام جمعه موقت اصفهان اضافه کرد: در خطبه دیگری امام علی (ع) به همراهی خود با پیامبر اشاره می کند و می فرماید کسی که در کنار پیامبر با تمام مشکلات و کارشکنی ها در تمام عرصه ها از زمان کودکی بود، من بودم.
 
حجت الاسلام رهبر خاطرنشان کرد: متاسفانه با پیشرفت و حرکت به آینده، اخلاقیات و سنت های اسلامی و نبوی و سنت هایی که با خون شهدا به دست آمد، توجه کافی نشد؛ نباید از صفاتی همچون خداجویی، پاکدامنی، ساده زیستی، اتحاد و وحدت، همدلی برای خدا غفلت شود.
 
وی با اشاره به آیه أَشِدَّاءُ عَلَى الْكُفَّارِ رُحَمَاءُ بَيْنَهُمْ  ادامه داد: خداوند در قرآن می فرماید پیروان این آیین و این پیغمبر (پیامبر اسلام) باید در برابر کفار سخت باشند و در برابر همدیگر مهربان. در این دو سه سال اخیر در باب این موضوع خیلی سستی به خرج دادیم که باید برای این موارد توبه کنیم.
 
امام جمعه موقت اصفهان گفت: درسی که پیامبر اکرم (ص) به همه ما می دهند، اخلاق انسانی، عطوفت و رحم، در برابر دشمن ایستادگی کردن، رنج محرومان را درک کردن و اخلاق اسلامی را رعایت کردن است.
 
حجت الاسلام رهبر با اشاره به هفته وحدت اظهار کرد: مشترکاتی میان امت اسلامی وجود دارد و باید روی این موضوعات مشترک تاکید شود و نتیجه این وحدت حمایت از مردم یمن و فلسطین می شود.
 
وی با بیان اینکه باید امت در برابر دشمنان یکدست باشد، گفت: چرا باید در میان خودمان تنش داشته باشیم؟ درد مردم امروز این نیست که گروه های سیاسی مختلف چه می گویند و چه می خواهند.
 
امام جمعه موقت اصفهان اظهار کرد: امروز نباید طوری باشد که این جوان با آن جوان و این سخنران با آن سخنران نتوانند صحبت و گفتگو داشته باشند؛ البته گفتگوها باید در چهارچوب نظام باشد و در این موضوع شک نیست. بسیاری از اختلافات با گفتگو قابل حل است.
 
حجت الاسلام رهبر با اشاره به هفته بسیج مستضعفین اظهار کرد: امام فرمودند بسیج لشگر مخلص خداست. در حال حاضر بسیج در ادارات در میان پزشکان روحانیت و در دانشگاه وجود دارد و باید موضوع بسیج را همچنان گرامی بداریم.
 
وی خاطرنشان کرد: امروز اگر آمریکا زوزه ای می کشد زوزه ضعفش است. با وحدت و انسجام و همدلی و بسیجی وار باید خدمت کنیم. همه ما که لباس خدمت پوشیدیم، از عنوان بسیجی بهره مند هستیم و خواهیم بود. اگر وحدت و انسجام و اندیشه بسیجی وجود داشته باشد، مسایل حل است و پیروزی از آن اسلام خواهد بود.
 
امام جمعه موقت اصفهان با تاکید بر اینکه مساله آب یک مساله خیلی مهم در اصفهان به حساب می آید، گفت: در حال حاضر بیشترین فریاد را در مساله آب داریم. در تقسیم آب باید عدالت وجود داشته باشد. دنیا آب تلخ و شور را شیرین می کند و از آن برای شرب و کشاورزی استفاده می کند.
 
حجت الاسلام رهبر تصریح کرد: مسئولان باید بروند و مشکلات کشاورزان شرق را از نزدیک مشاهده کند. از استاندار جدید اصفهان و مسئولان آب و کشاورزی استان می خواهم که اهتمام نسبت به مساله آب داشته باشند. تغییر نام خیابان ها مساله و مشکل امروز مردم نیست.
 
وی با بیان اینکه موضوع حجاب در کشور لوث شده است، تاکید کرد: باید فکری نسبت به این موضوع شود؛ کمااینکه موضوع حجاب و بدحجابی به نوعی دهن کجی بدل شده است.
 
امام جمعه موقت اصفهان تاکید کرد: عقلا و بزرگان نباید بگذارند تا موضوعات دور از شان در دانشگاه ها اتفاق بیفتد. جوانان و بسیجی ها، اساتید و پسرها و دخترها در دانشگاه به  آرامش نیاز دارند. نباید بگذاریم دانشگاه میدان تاخت و تاز باشد که این در شان نظام اسلامی ما نیست.