روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

گل جنجالی حاج صفی مهمترین حادثه بازی

پرسپولیس 0 - تراکتور 0؛ جنگ بی‌ثمر غول‌ها

کد خبر : 8695
۱۳۹۷/۰۹/۰۴ - ۱۶:۵۵
دیدار جذاب و پر حاشیه دو تیم که با حرارت خاصی خصوصا روی سکوها در استادیوم بارانی آزادی برگزار می‌شد با تساوی بدون گل خاتمه یافت.
"ورزش سه"، پرسپولیس که در فصل گذشته مقابل تراکتورسازی به نتایج خوبی دست یافته، اینبار در شرایطی که محرومیت نقل و انتقالات برای سرخ‌های تهرانی روزهای پایانی خود را پشت سر می گذارد برابر یکدیگر قرار گرفته اند. دیداری که تراکتور با ستاره‌های ملی پوش و خط حمله آتشین خود امیدوار به کسب نتیجه در استادیوم آزادی است.

 

با گزارش کامل این دیدار و حواشی آن خبرنگار و عکاس ورزش سه را همراهی کنید.

 

استادیوم آزادی                           تماشاگر: حدود 35 هزار نفر

داور: محمدرضا اکبریان                 کمک داوران: تورج عیوض محمدی و حسن یوسفی

 

ترکیب پرسپولیس:

 

علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل زاده، شایان مصلح(89 - آدام همتی)، سیدجلال حسینی، سیامک نعمتی، بشار رسن، امید عالیشاه، کمال کامیابی نیا(72 - محسن ربیع خواه)، احمد نوراللهی، علی علیپور و گادوین منشا.

 

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

 

 

 

ترکیب تراکتورسازی:


محسن فروزان، محمد طیبی، ایمان سلیمی، دانیال اسماعیلی‌فر(87 - قائم اسلامی خواه)، احسان حاج‌صفی، مهدی مهدی‌پور، علیرضا نقی‌زاده، اشکان دژاگه، مسعود شجاعی، یوکیا سوگیتا و احسان پهلوان(48 - محمدرضا مهدی زاده).

 

سرمربی: محمد تقوی

 

 

کارت زرد:

 

کمال کامیابی نیا(33)

 

اشکان دژاگه(85)

 

شرح نیمه اول


تراکتورسازی در دقایق ابتدایی نیمه اول فشار زیادی به خط دفاعی پرسپولیس وارد کرد و این باعث شد تا بارش باران و اشتباهات خط دفاعی که با چند بار سر خوردن بازیکنان پرسپولیس نیز همراه بود، چند موقعیت برای سفیدپوشان تبریزی شکل گیرد.
در ادامه اما پرسپولیس بازی را در دست گرفت و توانست چند موقعیت روی دروازه پرسپولیس شکل دهد. تراکتور اما با سود بردن از خط میانی تکنیکی خود و ایجاد موقعیت‌های با برنامه و تاکتیکی خط دفاعی پرسپولیس را همچنان در چالش قرار داد. دقایق پایانی نیمه اول اما بار دیگر این پرسپولیس بود و این تیم با منشا و علیپور چند موقعیت مناسب شکل داد. اوج حملات و موقعیت پرسپولیس اما روی ضربه ایستگاهی بشار رسن در ثانیه های پایانی بود که فروزان با واکنشی دیدنی آن را دفع کرد.

 

لحظات حساس:

 

 • دقیقه 3: سوگیتا، هافبک ژاپنی تراکتورسازی با شوتی از پشت محوطه جریمه قصد داشت دروازه بیرانوند را تهدید کند که ضربه اش از کنار دروازه راهی اوت شد.
 • دقیقه 9: گادوین منشا از پشت محوطه جریمه ضربه محکمی روانه دروازه فروزان کرد که این دروازه بان در دو ضرب این موقعیت را مهار کرد.
 • دقیقه 13: یک ضربه ایستگاهی از پشت محوطه جریمه و در موقعیتی ایده آل نصیب تراکتورسازی شد.  ابتدا اشکان ضربه را به دیوار دفاعی زد و در ادامه و ریباند ضربه نیز توسط حاج صفی با اختلاف راهی اوت شد.
 • دقیقه 18: ارسال سیامک نعمتی و دفع ناقص مدافع تراکتورسازی موقعیت را از روی نقطه پنالتی برای منشا شکل داد که تک تکل بلند ایمان سلیمی مانع از شوت این مهاجم شد. عالیشاه که در موقعیت مناسبی قرار داشت به شدت نسبت به پاس ندادن منشا معترض شد.
 • دقیقه 28: فرار گادوین منشا به داخل محوطه جریمه با تکل بلند و موفق ایمان سلیمی موقعیت گل را مهاجم پرسپولیس گرفت.
 • دقیقه 37: توپگیری نوراللهی و ارسال این بازیکن برای علیپور موقعیت خطرناکی را شکل داد که ضربه سر مهاجم پرسپولیس فضای بالای دروازه را پیمود.
 • دقیقه 42: اشکان دژآگه در موقعیتی مناسب درون محوطه جریمه ضربه زمینی و آرام خود را نواخت که بیرانوند به راحتی آن را در اختیار گرفت.
 • دقیقه 44: ضربه ایستگاهی دیدنی بشار رسن با پرش دیدنی محسن فروزان از کنج دروازه بیرون کشیده شد.
 • دقیقه 59: ارسال شجاعی درون محوطه شش قدم با ضربه سر احسان حاجی صفی همراه شد که داور به درستی با اعلام آفساید آن را نپذیرفت. بازیکنان تراکتور در اعتراض به تصمیم کمک داور دقایقی با او به صحبت پرداختند و تنشی بین بازیکنان دو تیم نیز شکل گرفت.
 • دقیقه 65: ارسال دیدنی علی علیپور به محوطه جریمه در موقعیتی مناسب و در آستانه دروازه با ضربه ای از منشا همراه نشد تا فرصت ایده آل گلزنی از دست برود.

 • دقیقه 66: اینبار بشار رسن توپ پشت محوطه جریمه را برای علیپور ساخت که فروزان با خروج خود مانع از ضربه زدن دروازه بان حریف شد.

 • دقیقه 73: ارسال احمد نوراللهی می توانست به ضربه سر علی علیپور این تیم را به گل برساند که البته ضربه او تنها فضای بالای دروازه را شکافت.

 • دقیقه 90: حرکت سیامک نعمتی از سمت راست و ضربه غافلگیر کننده او از کنار دروازه فروزان به شکلی خطرناک راهی اوت شد.

 

حواشی

 

 • رضا مهاجری، سرمربی ماشین سازی با حضور در جایگاه ویژه تماشاگر این بازی است.
 • زنوزی، مالک باشگاه تراکتورسازی و همچنین حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل پرسپولیس دیگر تماشاگران ویژه این بازی از جایگاه هستند.
 • پرسپولیس نیز با حضور در جایگاه ویژه این دیدار را تماشا می کند و به شدت مورد تشویق هواداران قرار گرفت.