روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

در حاشیه هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال ایران

پس از باران!

کد خبر : 8704
۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۱۵:۴۵
هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال ایران، یکی از زیباترین و درعین حال حساس ترین و جذاب‌ترین هفته های لیگ بود؛ هفته ای بارانی که فوتبال ایران زیر باران با حواشی ریز و درشت زیادی هم دست و پنجه نرم کرد.
مهم ترین بازی هفته بدون شک دیدار پرسپولیس-تراکتورسازی تبریز بود. در بازی حساس هفته هواداران تراکتور با پرچم ژاپن به ورزشگاه آمدند، کتف «کمال» دوباره در رفت و سید جلال به شدت از مسئولان پرسپولیس انتقاد کرد. هرچند بارندگی شدید تهران مانع از این شده بود که مثل همیشه، این بازی در ورزشگاهی مملو از تماشاگر برگزار شود. با این وجود، این بازی حساس با چند نکته حاشیه‌ای هیجان بیشتری هم پیدا کرد. یکی از صحنه های جالب این بازی زمانی بود که هواداران تراکتوری حاضر در ورزشگاه آزادی پرچم ژاپن را روی دست گرفتند و به نمایش درآوردند.
موضوعی که خیلی زود با واکنش هواداران پرسپولیس و همچنین عادل فردوسی پور، گزارشگر بازی همراه بود؛ به طوری که او حتی نسبت به دلایل وجودی این پرچم هم دچار تردید شده بود. مهم‌ترین سوال این بود که چرا هواداران تراکتورسازی پرچم ژاپن را در ورزشگاه نمایش می دهند؟ دو دلیل هم وجود داشت: اول حضور سوگیتا، بازیکن ژاپنی در ترکیب تراکتورسازی و دیگر، شکست چند روز پیش پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا در برابر تیم کاشیما آنتلرز ژاپن بود.
البته بازیکنان تراکتور پس از پایان دیدار مدعی شدند به خاطر بازیکن ژاپنی تیم‌شان پرچم ژاپن را به ورزشگاه آورده بودند! تراکتوری ها می گفتند اگر می خواستند برای کری خوانی این پرچم را بیاورند، پرچم کاشیما را به ورزشگاه می آوردند.
«کامیابی نیا» هم برای سومین بار در نیم فصل جاری لیگ مصدوم شد تا هتریک کرده باشد!
در خوزستان هم استقلالی ها در مصاف با هم‌نام خوزستانی در زیر بارش سیل آسا با یک گل به برتری رسیدند تا به وضعیت خود در جدول سر و سامانی بدهند که در پایان این بازی هم «فرشید اسماعیلی» با شخصی درگیر شد.
استقلال در حالی آخرین بازی هفته سیزدهم لیگ برتر در خانه استقلال خوزستان را با پیروزی پشت سر گذاشت که در تلاش بود با برتری بیش از یک گل، این مسابقه را تمام کند و با شرایط بهتری فصل را ادامه دهد. توقف بازی به دلیل بارش شدید باران در ورزشگاه غدیر اهواز، صدای مربیان و بازیکنان استقلال را در آورد و آنها به این تصمیم زاهدی‌فرد که از روند بازی خوب‌شان جلوگیری کرد، اعتراض داشتند.
«زاهدی‌فرد» البته بدون توجه به واکنش‌ها، پس از پنج دقیقه و با کم شدن شدت بارش باران در اهواز، بازی را به جریان انداخت.
تیم های اصفهانی هم در هفته سیزدهم عملکرد چندان درخشانی نداشتند یا حداقل می توان گفت نتایج درخشانی نگرفتند. سپاهان به مصاف ماشین سازی تبریز رفت . کسب پیروزی در این دیدار (با احتساب نتیجه بازی پدیده-سایپا)
می توانست شاگردان قلعه نویی را به صدر جدول برساند. زردپوشان اصفهانی اما با کسب تساوی از تبریز توانستند یک صدرنشینی 48 ساعته را تجربه کنند و با تساوی دیدار پدیده و سایپا، مشهدی ها بازهم به صدر برگشتند.
از سوی دیگر «علی منصور» اولین تجربه خود در مقام مربیگری در ذوب آهن را با شکست مقابل پارس جنوبی پشت سر گذاشت! مربی ای که گفته می شود به توصیه یکی از چهره های مطرح سیاسی کشور به باشگاه ذوب آهن آمده، در روزی که مدیرعامل باشگاه اجازه ورود دوربین های تلویزیونی را به ورزشگاه نداد، نتوانست در اولین گام خاطره خوشی برای هواداران ذوب ثبت کند.
هفته بارانی فوتبال ایران گفت و گوها و حاشیه های پیش از بازی و پس از بازی هم داشت؛ انتقاد از داوری همچنان جزئی از این حواشی است که به پای ثابت اعتراضات تبدیل شده است . این اعتراضات هم آن قدر زیاد شده که باید گفت فوتبال جزئی از اشتباهات داوری شده است!
 
نویسنده : امیرعلی مرآتی