روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

دلار به ایستگاه 11 هزار تومان رسید

کد خبر : 8716
۱۳۹۷/۰۹/۰۶ - ۱۳:۴۹
امروز بازار آزاد خرید و فروش ارز با کاهش جدی و عمیق قیمتی رو به رو شده و دلار را مجددا به کانال 11 هزار تومان بازگردانده است.
امروز بازار آزاد خرید و فروش ارز با کاهش جدی و عمیق قیمتی رو به رو شده و دلار را مجددا به کانال 11 هزار تومان بازگردانده است.

این خرید و فروش از ساعاتی پیش با قیمت 11 هزار 700 تومان و فروش 11 هزار و 900 تومان آغاز شده و صرافی ها این رقم را که کف معاملات خود در بازار است ، مبنا قرار داده اند.

طی روز گذشته اطلاعیه ای سر در صرافی ملی در خیابان فردوسی با مضمون هشدار جدی در جهت برخورد با اخلالگران نظام ارزی نصب شده است که بنا بر اطلاعات بدست رسیده این هشدار از جانب بانک مرکزی و دادستانی تهران بوده است.

دلار به ایستگاه 11 هزار تومان رسید

در این بنر آمده است:

به‌منظور صیانت از منافع ملی، حسب الامر مراجع ذی‌صلاح، طرح برخورد جدی با اخلالگران نظام ارزی کشور در دستور کار قرار گرفته است؛ از این رو براساس قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، انجام هرگونه خرید، فروش و حواله ارز در خارج از سیستم بانکی و صرافی‌های مجاز بانک مرکزی تخلف محسوب شده و در صورت مشاهده با مرتکبین برابر قانون رفتار خواهد شد.

لذا کاهش قیمت ارز همچنان ادامه داشته و سیاست های جدید بانک مرکزی تاثیر خود را بر بازار گذاشته است، به اعتقاد بسیاری از کارشناسان بانکی، دلیل اصلی موفقیت این نوع نظارت ها همکاری وهمیاری نهادها با یکدیگر است.

از زمانی که دادستانی به همراه اطلاعات بدست آورده از بانک مرکزی به جلوگیری از بروز تخلفات  اقدام کرده است دیگر در کمترین مواقع شاهد خرید و فروش دلالان ارزی در سطح شهر هستیم.

اما مجددا باید به موضوع حضور این افراد در فضای مجازی بویژه گروه ها و کانال ها پرداخت تا بتوان از طریق زیرساختی موثر از فعالیت آن ها جلوگیری کرد.

یکی از صرافان قدیمی حاضر در این خیابان در گفت و گو با خبرنگار بورس،بانک و بیمه، با اشاره به مجوزهای صادر شده برای فعالیت صرافی ها گفت:با گذشت 4 ماه از غیرفعال شدن صرافی ها ،صرافان نوسانات شدید را پیش بینی می کردند متاسفانه این امر نیز با دخالت مخلان بازار ارز بیشتر مشاهده شد.

وی افزود: درست از زمانی که بانک مرکزی فعالیت ما را آزاد و اجازه خرید اسکناس از خارج از کشور را صادر کرد، شاهد کاهش قیمت و تحقق نرخ واقعی دلار و حتی سایر اسعار خارجی بوده ایم،باید اجازه بدهیم هر صنف به همین صورت فعالیت تخصصی خود را ادامه بدهد تا با قیمت صعودی مواجه نشویم .صرافان همواره برای تحقق برنامه های دولت تابع قانون بوده اند.