روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

جایزه فناوری ۲۰۱۸ به یک شرکت ایرانی اعطا شد

کد خبر : 8727
۱۳۹۷/۰۹/۰۷ - ۱۱:۱۷
یکی از شرکت‌های دانش بنیان مستقر در برج فناوری امیرکبیر به دلیل ارائه راهکار‌های پزشکی نوین موفق به دریافت جایزه فناوری ۲۰۱۸ شد.
یکی از شرکت‌های مستقر در برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به دریافت "جایزه فناوری 2018" (Technology Award 2018 )از طرف مجموعه Global Health & Pharma شده است.
این شرکت از سوی مجموعه Global Health & Pharma به عنوان ارائه دهنده نوین‌ترین راهکارهای پزشکی در آسیای غربی شناخته شده است.
مجموعه Global Health & Pharma پلت فرمی برای اشتراک گذاری اطلاعات، فناوری، و نوآوری‌ها در سطح بین‌المللی است که برای ارتقا شبکه‌های ارتباطی و همکاری بین جوامع جهانی در حوزه سلامت "انسان"، "حیوان" و "محیط زیست" در کشور انگلستان تاسیس شده است.

محصولات پزشکی تولیدی در  برج فناوری دانشگاه امیر کبیر

این شرکت فعالیت خود را از مطالعه بر روی بیوپلیمرهای طبیعی دریایی و کاربرد پزشکی آغاز کرد و تاکنون توانسته است محصولات نوین ترمیم زخم، بندآورنده‌های خونریزی و محصولات ضدعفونی کننده برپایه نانوکلوئیدنقره را تولید کند.
 
محصولات ترمیم کننده زخم کیتوتک برای طیف وسیعی از انواع زخم‌ها و سوختگی‌ها مناسب هستند. محصولات بندآورنده خونریزی دارای اشکال مختلفی هستند و برای بند آوردن خونریزی‌های شریانی، وریدی و مویرگی به کار می‌رود.
 
محلول‌های ضدعفونی کننده سیلوسپت از دیگر محصولات این شرکت است. این محلول دسته جدیدی از ضدعفونی کننده‌های بدون الکل برپایه فناوری نانوکلوئیدنقره هستند که بر طیف وسیعی از پاتوژن‌ها شامل باکتری‌ها، ویروس‌ها وقارچ‌ها موثر است.
 
هدف این شرکت ارائه جایگزین‌های ایمن، با کیفیت بالا و غیر تهاجمی برای مصرف کنندگان و سیستم بهداشت و درمان در کشور و صادرات به کشورهای اروپایی و آسیای جنوب شرقی و کشورهای همسایه است.