روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال؛

جدال بالانشین‌ها در نصف جهان/ شاگردان دایی به قعرنشین رسیدند

کد خبر : 8741
۱۳۹۷/۰۹/۰۹ - ۱۲:۲۶
هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال امروز جمعه با برگزاری ۳ دیدار در شهر‌های مختلف پیگیری می‌شود.
هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال امروز جمعه با برگزاری ۳ دیدار در شهر‌های مختلف پیگیری می‌شود.

سپاهان اصفهان – پدیده مشهد (جمعه ۹ آذر ۱۵:۱۵)

یکی از حساس‌ترین دیدار‌های هفته چهاردهم بین ۲ تیم سپاهان و پدیده است که رتبه‌های دوم و اول جدول را در اختیار دارند برگزار خواهد شد، بازی که می‌تواند صدرنشین و قهرمان نیم فصل اول لیگ را تعیین کند. سپاهانی‌ها این روز‌ها به همراه امیر قلعه نویی توانسته اند نتایج خوبی را بگیرند و با ۲۶ امتیاز در رتبه دوم قرار دارند. آن‌ها به همراه پرسپولیس تنها تیم‌هایی هستند که هنوز شکستی را متحمل نشده اند. زرد پوشان اصفهانی با ۲۵ گل زده بهترین خط حمله لیگ را در اختیار دارند و کی روش استنلی مهاجم برزیلی این تیم با ۹ گل زده در حال حاظر آقای گل رقابت‌های لیگ است. استنلی به علت محرومیت در این بازی حضور ندارد.

ماشین سازی تبریز - پرسپولیس /لشکر مصدومان برانکو راهی تبریز شد

تیم فوتبال پدیده با اینکه درگیر مشکلات مالی است، اما توانسته با هدایت یحیی گل محمدی با ۲۹ امتیاز صدر جدول لیگ را برای خود نگه دارد. این تیم از هفته سوم در صدر جدول قرار گرفته است و به جز هفته اول دیگر باختی را متحمل نشده و ۹ بازی را پیروز شده است. امین قاسمی نژاد و یونس شاکری با ۵ گل بهترین گلزنان این تیم هستند. این بازی در ورزشگاه نقش جهان اصفهان برگزار خواهد شد.

نفت مسجدسلیمان – پیکان تهران (جمعه ۹ آذر ۱۵:۱۵)

مسجد سلیمانی‌ها فصل را با سرمربیگری عبدالله ویسی آغاز کردند، اما همکاری او با این تیم تا هفته چهارم بیشتر طول نکشید و ویسی به خاطر مشکلات مالی از این تیم جدا شد. در ادامه علیرضا مرزبان سرمربیگری این تیم جنوبی را بر عهده گرفت. او از زمانی که فعالیتش را در این تیم آغاز کرده به دنبال این بوده که تیم را از نظر روحی و ذهنی به شرایط ایده آلی برساند و به نظر می‌رسد که در این کار هم موفق بوده است. آن‌ها هفته گذشته توانستند در یک بازی حساس سپدرود رشت را شکست دهند و شرایط خود را در جدول بهتر کنند.

ماشین سازی تبریز - پرسپولیس /لشکر مصدومان برانکو راهی تبریز شد

پیکان با هدایت مجید جلالی فصل را خوب آغاز کرد، اما این روز‌ها نتایج خوبی نگرفته است. آن‌ها در ۵ بازی گذشته خود ۴ بار شکست خورده اند و یک تساوی به دست آورده اند و این نتایج آن‌ها را از بالای جدول کمی دور کرده است. این تیم با ۱۶ امتیاز در رتبه هفتم جدول رده بندی لیگ قرار دارد. این بازی در ورزشگاه شهید بهنام محمدی شهر مسجد سلیمان برگزار خواهد شد.

سایپا – استقلال خوزستان (جمعه ۹ آذر ۱۵:۳۰)

شاگردان علی دایی در ۵ بازی آخرشان در لیگ ۳ بار شکست خوردند و ۲ تساوی بدست آورده اند و از تیم‌های بالای جدول فاصله گرفتند. آن‌ها با ۱۶ امتیاز در رتبه هشتم لیگ برتر حضور دارند. علی دشتی با ۴ گل زده بهترین گل زن این تیم است. نارنجی پوشان با توجه به عملکرد ضعیفشان در چند بازی اخیر برای بهبود شرایطشان تا پایان نیم فصل فقط به دنبال ۳ امتیاز مسابقات هستند.

ماشین سازی تبریز - پرسپولیس /لشکر مصدومان برانکو راهی تبریز شد

یکی از عجیب‌ترین و پرحاشیه‌ترین تیم‌های این فصل لیگ برتر فوتبال بدون شک تیم استقلال خوزستان است. آن‌ها به علت بدهی که به بازیکن خارجی خود داشتند و آن را پرداخت نکردند از طرف فیفا به کسر ۶ امتیاز و محرومیت از یک پنجره نقل و انتقالاتی محکوم شدند. با این اتفاق این تیم از میانه جدول به ته جدول سقوط کرد و حال ۴ امتیاز بیشتر ندارد. این تیم بدون سرمربی این روز‌ها زیر نظر کریم بوستانی تمرین می‌کند. این بازی در ورزشگاه دستگردی تهران برگزار خواهد شد.

پارس جنوبی جم – تراکتورسازی تبریز (شنبه ۱۰ آذر - ۱۵:۰۰)

پارسی‌ها با هدایت مهدی تارتار در دومین فصل حضورشان در لیگ برتر فوتبال به مانند فصل قبل نتایج خوبی گرفته اند و با ۱۹ امتیاز در رتبه پنجم جدول لیگ برتر قرار دارند. با اینکه این باشگاه با مشکلت مالی دست و پنجه نرم می‌کند، اما بازیکنان در فوتبالی که ارائه می‌کنند طراوت همیشگی را دارند و سعی می‌کنند فوتبال زیبایی ارائه دهند. آن‌ها برای حفظ جایگاه خود به دنبال پیروزی در این بازی هستند.

ماشین سازی تبریز - پرسپولیس /لشکر مصدومان برانکو راهی تبریز شد

تراکتورسازی تبریز در این فصل از رقابت‌ها با توجه به بازیکنان با کیفیتی که در اختیار دارد و نتایجی که تا الان گرفته است یکی از مدعیان این فصل از رقابت‌ها است. با این حال این تیم در این فصل بدون حاشیه نبوده است. آن‌ها فصل را با جان توشاک آغاز کردند، اما او در میانه راه از تیم جدا شد و محمد تقوی مربی این تیم مسئولیت هدایت تراکتورسازی را بر عهده گرفت. تبریزی‌ها بازیکنان با کیفیتی به مانند شجاعی، دژاگه، حاج صفی را در ترکیب خود دارند. این بازی در ورزشگاه تختی شهر جم برگزار خواهد شد.