روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

سپاهان صدر نشین جدید لیگ برتر

بوسه سپاهان بر صدر

کد خبر : 8748
۱۳۹۷/۰۹/۰۹ - ۱۷:۲۱
سپاهان در حساس ترین هفته چهاردهم موفق شد با تک گل مهرداد محمدی دیدار 6 امتیازی را از شاگردان یحیی ببرد به صدر جدول رده بندی صعود کند.

به گزارش "ورزش سه "، دیدار دو تیم سپاهان و پدیده که به نوعی حساس ترین دیدار هفته چهاردهم  برگزار می کردند  با برتری سپاهان به پایان رسید .
این دیدار 6 امتیازی درحالی برگزار شد که به علت اینکه تماشای بازی رایگان اعلام شده بود ورزشگاه نقش جهان مملو از تماشاگر بود .
به هرحال این بازی با تک گل مهرداد محمدی در دقیقه  27 به پایان رسید تا سپاهان به صدر جدول رده بندی صعود کند و جای پدیده را بگیرد.


 


سپاهان – پدیده مشهد – ساعت ۱۵:۱۵ / ورزشگاه نقش جهان اصفهان؛ تعداد تماشاگر: 30 هزار نفر
داور: محمدرضا اکبریان، مهدی الوندی، محمدرضا مدیرروستا؛ داور چهارم: رضا عادل

 

 

ترکیب سپاهان


پیام نیازمند- سعید آقایی، عزت پورقاز، سیاوش یزدانی، محمد ایران پوریان، مهدی کیانی، ولادیمیر کومان(81 - بختیار رحمانی)، محمد کریمی(46 - حامد بحیرایی)، ساسان انصاری(64 - جلال علی محمدی)، مهرداد محمدی و سجاد شهباززاده.


سرمربی: امیرقلعه نویی

 


ترکیب پدیده


علی همتی، محمد حسین مرادمند، مسعود ریگی، محمدرضا ناصحی، اکبر صادقی، امین قاسمی نژاد(86 -  سینا زامهران)، محمدرضا خلعتبری(68- سعید صادقی)، حسین مهربان(68 - یونس شاکری)، یوسف بهزادی، محمد قاسمی نژاد و مرتضی منصوری.


سرمربی: یحیی گل محمدی

 

 

 

اخطار:

 

محمد حسین مرادمند(58)

 

ساسان انصاری(60)

 

محمد ایرانپوریان(94)

 

شرح گل

 

 • سپاهان (1-0): شوت مهرداد محمدی که پس از چند رفت و برگشت روی کرنر ارسالی به تشت محوطه جریمه رسیده بود، به زیبایی گل اول بازی را در دقیقه 27 ثبت کرد.

 

شرح نیمه اول:

 

نیمه اول دیدار با برتری سپاهان آغاز شد و آنها که حضور پرشمار هواداران طلایی پوش را در کنار خود می بینند، بر توپ و میدان تسلط بیشتری داشتند و موقعیت های بیشتری هم نسبت به حریف خود ایجاد کردند. یکی از این موقعیت ها روی چند رفت و برگشت ایجاد شد که در نهایت مهرداد محمدی توپ را از پشت محوطه جریمه شوت زد تا گل اول بازی ثبت شود. پس از گل شاهد بازی سریعتر و زیباتری از سوی هر دو تیم بود. سجاد شهباززاده می توانست روی سهل انگاری مدافع پدیده گل دوم بازی را ثبت کند و در سوی دیگر اگر پیام نیازمند نبود، گل تساوی ثبت می شد.

 

دقایق حساس:

 

 • دقیقه 10: ارسال مهرداد محمدی در عرض با خروج دروازه بان تبدیل از دست رفت.
 • دقیقه 13: اشتباه پورقاز در دفع توپ موجب شد موقعیتی خوبی در محوطه شش قدم نصیب قاسمی ناد شود که البته ضربه او با واکنش نیازمند راهی اوت شد.
 • دقیقه 30: دو حمله پیاپی از سپاهان و پدیده می توانست گل دوم بازی را رقم بزند ولی هر دو موقعیت با واکنش گلرها از دست رفت.
 • دقیقه 31: شوت امین قاسمی نژاد از پست محوطه جریمه زده شد ولی نیازمند توپ را در اختیار گرفت.
 • دقیقه 41: سجاد شهباززاده با زیرکی توپ را از مدافع پدیده دزدید ولی ضربه او در موقعیت تک به تک با بهزادی گلر پدیده به تیرک عمودی دروازه برخورد کرد و راهی اوت شد.
 • دقیقه 43: شوت قاسمی نژاد پدیده از پشت محوطه جریمه زده شد ولی نیازمند با واکنشی تحسین برانگیز توپ را دفع کرد و در ریباند هم با نوک انگشتانش توپ را به کرنر فرستاد.
 • دقیقه 44: سجاد شهباززاده در محوطه جریمه اقدام به دریبل بازیکن پدیده کرد ولی نقش بر زمین شد و داور ادامه بازی داد.

 

 

 • دقیقه 46: شلیک محکم کیانی با اختلاف اختلاف  کمی فضای بالای دروازه را شکافت.
 • دقیقه 58: ضربه قاسمی نژاد وارد دروازه شد که داور با بالا بردن پرچم گل را افساید اعلام کرد.
 • دقیقه 69 : سانتر کوتاه ایران پوریان با ضریه بی دقت سجاد شهباززاده همراه شد که از کنار دروازه یوسف بهزادی به بیرون رفت.
 • دقیقه 72 : شوت محکم بازیکنان پدیده که با واکنش پیام نیازمند همراه شد و بعد از آن  مدافعین سپاهان توپ را از منطقه خطر دور کردند.
 • دقیقه 80 : ضربه شهباز زاده می رفت که با برخورد با پاهای علی نعمتی گل به خودی شود که بااخوش شانسی پدیده ایها  توپ به  کرنر رفت.
 • دقیقه 89: سانتر خطرناک سعید صادقی از همه رد شد و کسی به توپ نرسید
 • دقیقه 91: ضربه بسیار خطرناک یونس شاکری  با اختلاف بسیار کمی از کنار  تیر عمودی دروازه پیام نیازمند به اوت رفت

 

حواشی:

 

* حضور پرشمار هواداران سپاهانی که حالا تعدادشان نزدیک به 40 هزار نفر می شود، باعث شده تا مشکلات زیادی برای یگان ویژه ایجاد شود و آنها کار سختی برای کنترل هواداران پیش رو دارند.

* قلعه نویی در پایان نیمه اول به شدت به تصمیم داوری مبنی بر ادامه بازی روی صحنه ای که شهباززاده نقش بر زمین شد، معترض بود.