روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

با پایان هفته چهاردهم رقابت های لیگ برتر صدای پای غول های سنتی فوتبال کشور به گوش رسید؛

جنگ تمام عیار در اتوبان اصفهان- تهران

کد خبر : 8758
۱۳۹۷/۰۹/۱۰ - ۱۶:۴۱
هفته چهاردهم رقابت های لیگ برتر در شرایطی عصر دیروز با برگزاری دیدار تیم های پارس جنوبی جم و تراکتور سازی تبریز به پایان رسید که پیروزی تیم های سپاهان اصفهان، پرسپولیس تهران و استقلال تهران در این هفته نویدبخش رقابت های جذاب و تنگاتنگ مدعیان قهرمانی این دوره از رقابت های لیگ برتر در دیدارهای باقی مانده از این فصل مسابقات و جنگ تمام عیار اصفهان و تهران خواهد بود.
در اولین دیدار غول های سنتی فوتبال ایران تیم پرسپولیس تهران عصر پنجشنبه در تبریز مقابل تیم شکست ناپذیر ماشین سازی تبریز قرار گرفت که در پایان این دیدار این شاگردان برانکو ایوانکوویچ بودند که به رغم خالی بودن نیمکت این تیم از ستاره ها  با گل دقیقه 90 شجاع خلیل زاده فاتح این بازی لقب گرفتند و خود را همچنان به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی در این دوره از رقابت های لیگ مطرح کردند. سرخ پوشان تهرانی با پیروزی در این دیدار نشان دادند که برای بردن، به غیر از برنامه های تاکتیکی و بازیکنان خوب، به روحیه و شخصیت پیروزی نیاز است و آنها در سخت ترین شرایط هم تیمی نیستند که ببازند.تیم پرسپولیس برای رسیدن به صدر جدول در نیم فصل اول هفدهمین دوره رقابت های لیگ برتر، دو دیدار حساس مقابل تیم های اصفهانی سپاهان و ذوب آهن را در پیش دارد؛ دیدار هایی که اگر شاگردان برانکو موفق به پیروزی در آنها شوند می توانند با خیال راحت نیم فصل دوم این بازی ها را آغاز کنند.
در دومین دیدار، آبی پوشان تهرانی که در هفته های گذشته از رقابت های این دوره از مسابقات لیگ برتر  نتوانسته بودند در حد و اندازه های باشگاه استقلال ظاهر شوند توانستند با سه گل تیم صنعت نفت را بدرقه کنند.استقلال تهران در ورزشگاه آزادی در شرایطی توانست نفت آبادان را شکست دهد که کمتر کسی می توانست چنین بردی را در پایتخت پیش بینی کند.استقلال در همین فصل و در هفته سوم نیز موفق شده بود تراکتور سازی تبریزرا با همین نتیجه با شکست بدرقه کند؛ اما  کیفیت وفرم بازی در روز بازی مقابل تراکتوردست و پا بسته  جان توشاک تا به  بازی روز پنجشنبه اختلاف کاملا مشهود بود؛ هر چند شاید تراکتور در کاغذ حریف  قدرتمند تری نسبت به نفت  محسوب شود .
طعم این برد برای هواداران ،بازیکنان، و کادر فنی به مراتب شیرین تر از هر برد دیگر این تیم در طول فصل بود؛ چرا که این برد توام شد با یک فوتبال قابل قبول که  همه را به یاد استقلال فصل قبل انداخت؛ استقلالی که تا آخرین هفته رقابت تنگاتنگی با تیم ذوب آهن اصفهان برای کسب عنوان نایب قهرمانی داشت.
در سومین بازی، تیم سپاهان در یک فینال زود هنگام، جدال صدر نشینی با تیم پدیده مشهد که تا اینجای رقابت های لیگ برصدر جدول تکیه زده بود را به نفع خود به پایان رساند تا طلایی پوشان نصف جهان به جایگاه اول جدول رده بندی دست یابند.شاگردان امیر قلعه نویی در حالی با شکست تیم پدیده بر صدر جدول تکیه زدند که از آخرین صدرنشینی این تیم  بیش از 1193 روز می گذشت. این تیم آخرین بار در هفته پنجم لیگ پانزدهم پس از پیروزی ۲ بر صفر برابر سایپا در تهران با ۱۳ امتیاز صدرنشین شده بود. در آن فصل سپاهان مدعی قهرمانی بود و حسین فرکی هدایت سپاهان را بر عهده داشت؛ اما از اواسط فصل کم کم سپاهان به حاشیه رفت و تصمیمات مدیریتی اشتباه باعث سه فصل ناکامی مدافع عنوان قهرمانی شد. شاگردان امیر قلعه نویی در حالی این صدرنشینی را پس از گذشت ۹۸ هفته از آخرین صدرنشینی‌شان جشن گرفتند که  خوب می‌دانند حفظ این صدرنشینی با حضور مدعیانی مثل پرسپولیس و استقلال سخت خواهد بود. البته  سپاهانی ها نباید تیم های قدرتمندی مانند پدیده مشهد و تیم تراکتور سازی تبریز که در هفته های اخیر متحول شده است را نیز دست بگیرند. شاگردان امیر قلعه نویی برای کسب عنوان قهرمانی در نیم فصل اول هفدهمین دوره بازی های لیگ برتر، دو دیدار حساس مقابل تیم های پرسپولیس تهران و استقلال خوزستان در پیش دارند. به نظر می رسد که در این دوره از رقابت های لیگ برتر جدال بر سر کسب جام قهرمانی تا هفته های پایانی لیگ ادامه پیدا کند و هواداران فوتبال دیدارهای جذاب و حساسی را در پیش داشته باشند.
 
نویسنده : سمیه مصور