روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

وعده ۲۰ هزار صندلی جدید برای دیدار سپاهان-پرسپولیس

رقیب شود سبب خیر!

کد خبر : 8771
۱۳۹۷/۰۹/۱۱ - ۱۴:۵۱
«پرسپولیس» شود سبب خیر اگر خدا خواهد! دشمن خونی سپاهانی ها به زودی با سپاهان در اصفهان مصاف خواهدداد. هردوتیم در این شهر، طرفداران زیادی دارند و طبیعی است که این بازی که تقابل برانکو-قلعه نویی هم هست، با استقبال پرشور اصفهانی ها روبه روخواهدشد.
اصفهانی‌ها در دیدار تیم‌شان مقابل پدیده ثابت کردند که اگر تیم‌شان در کورس قهرمانی باشد، فارغ از حساسیت بازی ورزشگاه را پر می کنند. البته رایگان بودن بازی هم بی‌تاثیر در نبود جای سوزن انداختن در نقش‌جهان هم نبود ولی به هرحال سپاهانی ها به عشق تیم‌شان معطل ماندن در معدود گیت‌های ورود، ایستاده تماشا کردن بازی، نبود حداقل امکانات رفاهی در ورزشگاه و سرانجام علافی چندساعته برای خروج از پارکینگ و ترافیک در مسیر خروجی را تحمل کردند تا بازهم موضوع «طبقه دوم ورزشگاه نقش جهان» بر سر زبان ها بیفتد.
سپاهان که این فصل برخلاف دو-سه فصل اخیر با امیر قلعه‌نویی خوب بازی می‌کند و خوب هم نتیجه گرفته است، هفته به هفته هواداران بیشتری را به نقش‌جهان می‌کشاند و در روز بازی سپاهان با پدیده هم در بازی که یک طرف آن یک تیم شهرستانی بی هوادار بود، طبقه اول ورزشگاه مملو از تماشاگر شد و عده‌ای هم پشت درب‌ها ماندند.
وقتی تیم محبوب اصفهانی در حساس ترین دیدارهای خود هم جایی در کنداکتور صدا و سیمای ملی ندارد، مجبور است خود را به نقش‌جهان نیمه‌کاره برساند و در نبود گیت‌های ورودی کافی و منسجم، از توانایی جسمانی خود بهره ببرد تا بتواند جایی بهتر در گودال مرگ پیدا کند! اسم ورزشگاه 70 هزارنفری است اما هوادار مشتاق جایی برای نشستن پیدا نمی کند آن هم در حالی که صندلی‌های خالی رنگارنگ طبقه دوم مقابل چشمش برق می‌زند.
اینجاست که تکرار می کنیم پرسپولیس سبب خیر برای سپاهان می شود اگر خدا بخواهد. در روزهایی که سپاهان با امیر قلعه‌نویی خود را در تراز یک مدعی معرفی کرده، نیاز تکمیل هرچه سریع‌تر این ورزشگاه ملموس‌تر است و فشارها برای تکمیل این ورزشگاه بیش از پیش هم شده است.
حالا قول‌های خوبی داده شده و قرار است برای بازی با پرسپولیس که چند روز دیگر برگزار می‌شود، بخش‌هایی از طبقه دوم و همچنین یک پارکینگ 2 هزار و 500 خودرویی در اختیار هواداران قرار گیرد.
مدیرعامل باشگاه سپاهان در همین باره از تخصیص ۲۰ هزار صندلی طبقه دوم ورزشگاه نقش‌جهان به هواداران این تیم در بازی با پرسپولیس، در صورت موافقت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی خبر داده است.
«مسعود تابش» اعلام کرده که بخش زیادی از عملیات مقاوم‌سازی سازه سقف ورزشگاه نقش‌جهان به پایان رسیده و تنها یکی، دو قاچ روبه‌روی جایگاه اصلی باید مقاوم‌سازی شود.
تابش، با اشاره به ضرورت استفاده از طبقه دوم ورزشگاه نقش‌جهان در دیدار 18 آذرماه  دو تیم سپاهان و پرسپولیس، اعلام کرده در صورت موافقت برای این دیدار 20 هزار صندلی از طبقه دوم نیز به هواداران اختصاص خواهد یافت.
تصمیمی که البته مدیرعامل سپاهان عملی شدن آن را منوط به موافقت مسئولان شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی دانسته است و باید منتظر ماند و دید این شرکت که هنوز ورزشگاه نقش‌جهان را به فولادمبارکه تحویل نداده است، با این کار موافقت می‌کند یا خیر.
18آذر یک مسابقه حساس در ورزشگاه نقش جهان برگزار خواهد شد. بدون شک پرسپولیسی ها خواستار بیش از 4 هزار صندلی از 40 هزار سکوی طبقه اول خواهند بود و بی تردید سپاهانی ها هم حضور پرشورتری در نقش جهان خواهند داشت و شاید وقت آن باشد که مسئولان فوتبال اصفهان با افتتاح به موقع طبقه دوم این استادیوم زیبا، مانع از اتفاقی تلخ و ایجاد تنشی دوباره بین هواداران شوند.
نویسنده : امیرعلی مراتی