روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

هماورد ذوب آهن و پرسپولیس در دیدار معوقه؛

گذر «منصوریان» به آزادی افتاد

کد خبر : 8781
۱۳۹۷/۰۹/۱۲ - ۱۴:۴۶
تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان در شرایطی در یکی از دیدارهای معوقه لیگ برتر از هفته یازدهم عصر امروز در ورزشگاه آزادی مقابل تیم پرسپولیس تهران قرار می گیرد که سبزپوشان برای پاره کردن نوار ناکامی این تیم در هفته های اخیر محکوم به پیروزی در این دیدار هستند.
تیم ذوب آهن که علیرضا منصوریان را این روز ها روی نیمکتش می بیند در حالی پا به این میدان می گذارد که سرمربی جدید سبزپوشان از معدود مربیانی است که توانسته در جدال با برانکو ایوانکوویچ موفق عمل کرده و کفه ترازو را به نفع خود پایین ببرد. منصوریان که پیش از این دیدار، 4 بار مقابل تیم برانکو که قرار گرفته  تاکنون تن به شکست نداده و 2 پیروزی و 2 تساوی سهم سرمربی ذوب آهن از این تقابل ها بوده  است. سبزپوشان در هفته گذشته در حالی به تساوی مقابل تیم فولاد خوزستان رضایت دادند که توانستند در فاز هجومی عملکرد مناسبی را از خود نشان دهند و موقعیت های بسیاری را روی دروازه تیم فولاد ایجاد کنند که همین مسئله می تواند در این دیدار به کمک آنها بیاید و این تیم را به سمت پیروزی سوق دهد. کمبود بازیکن شدید پرسپولیس در خط دفاعی و مصدومیت مدافعان این تیم به خصوص در پست دفاع چپ و راست در کنار حضور بازیکنان پرقدرتی مانند فخرالدینی و حسینی در گوشه‌های ذوب‌آهن، فرصت خوبی برای منصوریان و شاگردانش محسوب می‌شود تا با کسب امتیاز کامل، به روند ناکامی‌های خود خاتمه دهند .در حال حاضر تیم فوتبال ذوب‌آهن با 2 برد، 6 مساوی و 5 باخت و کسب 12 امتیاز در رده چهاردهم جدول قرار دارد.
از آن طرف تیم پرسپولیس هم به رغم خالی بودن نیمکت این تیم از بازیکن های تاثیرگذار، توانسته در این دوره از رقابت های لیگ برتر موفق عمل کرده و خود را به عنوان یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در لیگ معرفی کند.برانکو با پیروزی هفته گذشته خود برابر ماشین‌سازی با 2 بازی کمتر در رده چهارم جدول جای داشته و از شانس خوبی برای رسیدن به قهرمانی نیم‌فصل نخست برخوردار هستند.
 این تیم اگر چه با توجه به کمبود بازیکن در بسیاری از خطوط با مشکل روبه‌رو است، اماا تفکرات سرمربی‌اش، بسیار خطرناک نشان داده و شاگردان برانکو برای رسیدن به قهرمانی در نیم‌فصل به دنبال هر 3 امتیاز بازی هستند.

تاریخچه تقابل دوتیم ذوب آهن و پرسپولیس
دو تیم در تاریخ لیگ برتر 34 بار رو در روی یکدیگر قرار گرفته‌اند که برتری نسبی با پرسپولیس بوده که در 12 دیدار به پیروزی رسیده است، سبز‌پوشان هم در 11 دیدار موفق به کسب برد شده‌اند و 11 بازی هم با نتیجه تساوی به پایان رسیده است.فصل گذشته دو تیم در بازی رفت در ورزشگاه آزادی مقابل یکدیگر قرار گرفتند که پرسپولیس به یک برد پر گل 4 بر صفر مقابل ذوب‌آهن رسید، در بازی برگشت؛ اما این ذوبی‌ها بودند که موفق شدند قهرمان لیگ برتر را در فولادشهر با نتیجه 2 بر یک شکست دهند. در بازی‌های بین دو تیم 94 گل رد و بدل شده است که از این تعداد سهم ذوب‌آهن 44 گل و سهم پرسپولیس 50 گل بوده است؛ پر‌گل‌ترین بازی دو تیم به بازی برگشت لیگ شانزدهم باز می‌گردد که آن دیدار با نتیجه 3 بر 3 به پایان رسید.

اعلام اسامی داوران دیدار پرسپولیس و ذوب آهن
سازمان لیگ اسامی داوران دیدار تیم های پرسپولیس و ذوب آهن را اعلام کرد که با اعلام کمیته داوران، سیدمهدی سیدعلی به عنوان داور، حسن ظهیری و آرمان اسعدی به عنوان کمک‌های او، قضاوت این بازی را بر عهده خواهند داشت.
وحید کاظمی، داور چهارم و محمدرضا فلاح به عنوان ناظر داوری انتخاب شده است.این بازی امروز  ساعت 16:15 در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

چهره ویژه این دیدار
بی شک محسن مسلمان، هافبک ذوبی ها را می توان چهره ویژه این دیدار نامید که تقابل این بازیکن با سرمربی تیم پرسپولیس کم از تقابل برانکو با علیرضا منصوریان ندارد. مسلمان که فصل پیش مورد غضب برانکو قرار گرفت و مجبور به جدایی از سرخ پوشان تهرانی شد در این دیدار به دنبال نشان دادن توانایی هایش  به سرمربی تیم پرسپولیس است. محسن مسلمان بعد از سال‌ها به ذوب‌آهن برگشته و شاگرد مردی شده که در تیم امید هم مربی‌اش بود و رابطه دوستانه‌ای با هم دارند. به احتمال زیاد علیرضا منصوریان با در نظر گرفتن آنچه بین مسلمان و برانکو گذشته، در بازی با پرسپولیس هم این بازیکن را با بازوبند کاپیتانی به میدان خواهد فرستاد.

 
نویسنده : سمیه مصور