روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان:

هوای اصفهان در وضعیت ناسالم قرار گرفت

کد خبر : 8789
۱۳۹۷/۰۹/۱۳ - ۱۰:۱۲
رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان گفت: هوای امروز اصفهان با میانگین شاخص کیفی ۱۴۸ در وضعیت نا سالم برای گروه های حساس ثبت شد.

بابک صادقیان اظهار داشت: هوای امروز اصفهان با میانگین شاخص کیفی ۱۴۸ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

وی با بیان اینکه میانگین شاخص کیفی آلایندگی در چهار روز گذشته نیز در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و عموم ثبت شده است، بیان داشت: هوای امروز اصفهان در ایستگاه‌های سنجش آلایندگی شهر اصفهان مانند میدان احمدآباد با ۱۵۶، خیابان دانشگاه ۱۶۵، خیابان استانداری ۱۵۷، بزرگراه خرازی ۱۶۵ در وضعیت ناسالم برای عموم ثبت شده است و در چهارباغ خواجو با ۱۳۷، خیابان رودکی ۱۲۵ و خیابان پروین ۱۳۳ ناسالم برای گروه‌های حساس است.

کیفیت هوا در شهرستان‌های استان سالم است

رئیس امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه کیفیت هوا در شهرستان‌های استان اصفهان نیز در وضعیت سالم گزارش شده است، ادامه داد: امروز کیفیت هوا در مبارکه با میانگین شاخص کیفی ۸۱، شاهین شهر ۸۴، نجف آباد ۱۰۰، سجزی ۹۲ در وضعیت سالم است.

گفتنی است شاخص کیفی هوا در بازه صفر تا ۵۰ نشانه هوای پاک، ۵۰ تا ۱۰۰ نشانه هوای سالم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (افراد دچار بیماری‌های قلبی تنفسی، کودکان و افراد میانسال و زنان باردار و غیره) و ۱۵۰ تا ۲۰۰ نشانه وضعیت ناسالم برای عموم مردم است.

مهر