روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

نوزدهم آذرماه با فرهنگ و هنر نصف جهان

کد خبر : 8856
۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۲:۱۶
دو نمایشگاه و یک نمایش امروز در شهر به کار خود پایان می‌دهند. دانشگاه اصفهان با دعوت از مهدی فرجی و حامد ابراهیم پور، دو شاعر جوان کشور به استقبال جشن یلدا رفته و سینما سوره حوزه هنری همچنان میزبان دوستداران سینما حقیقت است.
نمایشگاه‌های برپاشده
 
نمایشگاهی از آثار خوشنویسی سجاد کاویان پی به‌تازگی در گالری کوثر برپاشده که تا 22 آذرماه هرروز از ساعت 9 تا 13 و 16 تا 18 برای دیدن آن فرصت هست.
 
امروز آخرین روز برپایی این نمایشگاه‌هاست:
 
نمایشگاه کاریکاتور "دونالد سلمان" با آثاری از سید مسعود شجاعی که از ساعت 9 تا 11 و 15 تا 17 در گالری سعدی پذیرای علاقه‌مندان است.
 
نمایشگاه خوشنویسی "یاد یار" در گالری نقش خانه هنرهای سنتی که از ساعت 12 تا 17 می‌توان آن را دید.
 
نمایشگاه گروهی نقاشی رنگ و روغن، پاستل و آبرنگ نیز تا 20 آذرماه هرروز از ساعت 17 تا 20 در گالری نگاه نو برپاست.
 
نمایشگاه گروهی "اقتباس" با آثاری از حسین خوش‌رفتار، فاطمه دیواندری و مصطفی مجیدی از 16 آذرماه در گالری اکنون برپاشده و تا 21 آذرماه هرروز از ساعت 16 تا 20 پذیرای علاقه‌مندان است.
 
خانه تاریخی صفوی این روزها میزبان نمایشگاهی از نقاشی‌های طبیعت الهه جزایری و نمایشگاه "به رنگ ارغوان" با آثاری از ارغوان سلجوقیان است. درهای این دو نمایشگاه تا 21 آذرماه هرروز از ساعت 10 تا 13 و 17 تا 22 به روی دوستداران هنر باز است. 
 
امکان تماشای نمایشگاه آبرنگ سهیلا رضازاده در گالری ارژنگ نیز تا 21 آذرماه هرروز از ساعت 17 تا 20 فراهم است.
 
گالری هرمس نمایشگاه گروهی آثار "هنر محیطی" را در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده است. این نمایشگاه تا 22 آذرماه هرروز از ساعت 17 تا 20 برپاست.
 
"پشت هیچستان" نام نمایشگاه نقاشی مهرنوش ایمانی است که تماشاگران را تا 22 آذرماه هرروز از ساعت 17 تا 21 به پژوهشکده معماری پنج او هفت فرامی‌خواند.
 
نمایشگاه کارتون "کارستون" با آثاری از منصوره دهقانی در خانه هنرمندان برپاشده که تا 27 آذرماه ادامه دارد و هرروز از ساعت 9 تا 12 و 16 تا 19 می‌توان آن را دید.
 
سیزدهمین نمایشگاه گروه نقاشان لوتوس، با آثاری از هنرجویان پیمان شیخ‌الاسلام نیز تا 27 آذرماه در گالری نقش قلم برپاست. این نمایشگاه هرروز از ساعت 17:30 تا 20 پذیرای دوستداران هنر است.
 
نمایشگاه گروهی عکس و مولتی‌مدیای "جبر محیطی" از 16 آذرماه در گالری نگرش برپاشده و تا 28 آذرماه هرروز از ساعت 10 تا 22 می‌توان آن را دید.
 
نمایشگاه عکس "باد عقربه را جابجا می‌کند" با آثاری از سهراب پرواز برپاشده که تا 3 دی‌ماه هرروز از ساعت 11 تا 20 تماشاگران را به گالری گذار فرامی‌خواند.
 
نمایشگاه "اصفهان در آیینه مطبوعات"، حاصل آثار مطبوعاتی عبدالحسین جعفری، پیشکسوت روزنامه‌نگاری استان نیز به همت فرهنگسرای تخصصی رسانه در موزه عصار خانه شاهی برپاشده که
 تا آخر اسفندماه برای دیدن آن فرصت هست.
 
برنامه‌های مختلف فرهنگی هنری
 
نشست ادبی "طعم یلدا" با حضور و شعرخوانی مهدی فرجی و حامد ابراهیم پور امروز رأس ساعت 14:30 در تالار پیامبر اعظم دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود.
 
نمایش‌های روی صحنه
 
امروز آخرین روز اجرای فاز نخست نمایش موزیکال "پچل خان" است که جمال نوروز باقری نویسندگی و کارگردانی آن را بر عهده دارد. این نمایش ویژه مدارس و مهدکودک‌ها در خانه کودک اصفهان اجرا می‌شود.
 
نمایش شاد و موزیکال "حسن‌کچل" به نویسندگی و کارگردانی امید اجاقی فقط تا 20 آذرماه رأس ساعت 19 در تماشاخانه بسته نگار اجرا می‌شود.
 
نمایش "خانومای کوچه بغلی" به نویسندگی مهرداد کوروش نیا و کارگردانی حمید صناعی نیز تا 25 آذرماه هر شب رأس ساعت 20 در تماشاخانه نگاه نجف‌آباد به روی صحنه می‌رود.
 
تئاتر "سلف دیس کلوژه" به نویسندگی سید محمد مساوات با کارگردانی لیلا پرویزی اجرای خود را از 14 آذرماه در سالن کوچک تالار هنر آغاز کرده است و تا هفتم دی‌ماه هر شب رأس ساعت 18:45 می‌توان به تماشای این نمایش نشست.  لیلا پرویزی، هم‌زمان با "سلف دیس کلوژه" نمایش "یافت‌آباد" را نیز کارگردانی می‌کند. این تئاتر او تا 30 آذرماه هر شب رأس ساعت 18:45 تماشاگران را به سالن کوچک مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان فرامی‌خواند.
 
تئاتر "دزدها به چه می‌اندیشند؟" به نویسندگی کیوان میرمحمدی و کارگردانی پویان عطایی تا هفتم دی‌ماه هر شب رأس ساعت 19 در تماشاخانه ماه روی صحنه می‌رود.
 
نمایش کمدی "شهر هرت" نیز کاری مشترک از حسینعلی عمادی و هادی کیانی است که از 13 آذرماه اجرای خود را در سینما فرهنگ خمینی‌شهر آغاز کرده است. این نمایش تا 25 دی‌ماه هر شب رأس ساعت 20 اجرا می‌شود.
 
فیلم‌های روی پرده
 
سینما سوره حوزه هنری که تا 22 آذرماه میزبان اکران فیلم‌های دوازدهمین جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت است، امروز در سانس 15 فیلم‌های "اسرار دریاچه" و " اهل آب"، در سانس 17 فیلم "پنهان‌شدگی" و در سانس 19 فیلم‌های "لسک" و "مادرم ملکه" را روی پرده دارد.
 
پردیس سینمایی سیتی سنتر علاوه بر اکران فیلم‌های "بمب یک عاشقانه، "کلمبوس"، "میلیونر میامی"،"آستیگمات"، "وای آمپول"، "خانم یایا"،"پیشونی سفید 2"، "لازانیا"، "لس‌آنجلس تهران"، "عرق سرد"، "جاده قدیم" و "مغزهای کوچک زنگ‌زده" امروز رأس ساعت 17 نشست اکران و نقد فیلم "پاسیو" را نیز با حضور مریم بحر العلومی، کارگردان و تعدادی از عوامل دیگر آن برگزار می‌کند.
 
پردیس سینمایی چهارباغ فیلم‌های "بمب یک عاشقانه"، "کلمبوس"، "میلیونر میامی"، "پاستاریونی"،"سرو زیر آب"، "مغزهای کوچک زنگ‌زده"، "لازانیا" و "وای آمپول" را اکران می‌کند.
 
در پردیس سینمایی ساحل فیلم‌های "بمب یک عاشقانه"، "کلمبوس"، "میلیونر میامی"، "پاستاریونی"، "آستیگمات"، "سرو زیر آب"، "وای آمپول"، "خانم یایا"، "پیشونی سفید 2"، "هشتگ"، "لازانیا"، "تنگه ابو قریب" و "مغزهای کوچک زنگ‌زده" را می‌توان دید.
 
سینما بهمن خوراسگان فیلم‌های "بمب، یک عاشقانه"، "کلمبوس"، "پاستاریونی"، "سرو زیر آب" و "لازانیا" را اکران می‌کند.
 
در سینما فلسطین فیلم‌های "بمب یک عاشقانه"، "کلمبوس" و "مغزهای کوچک زنگ‌زده"،در سینما سپاهان فیلم‌های "بمب یک عاشقانه"، "کلمبوس"، "لازانیا"، "مغزهای کوچک زنگ‌زده" و "میلیونر میامی"، در سینما قدس فیلم‌های "بمب یک عاشقانه" و "کلمبوس" و در سینما فرهنگیان فیلم‌های "میلیونر میامی"، "خانم یایا"، "لازانیا" و "وای آمپول" را می‌توان دید.