روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

اصفهان پایلوت کشت محصولات ارگانیک در کشور می شود؛

الگوهای بومی برای رسیدن به بازارهای جهانی

کد خبر : 8859
۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۵:۲۶
محصولات ارگانیک در دنیا یکی از تولیدات پر طرفداری است که هر روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کند. علم ثابت کرده است که کودها و مغذی‌های صنعتی برای سلامتی مضر هستند و حالا موجی از روی آوری به غذاهای ارگانیک در میان مردم و به خصوص ثروتمندان دنیا ایجاد شده است.
 این مسئله بازار پر سود و رونقی را در دنیا برای این محصولات رقم زده است. تولیدات کشاورزی که اتفاقا در ایران نیز تولیدشان زیاد است به خصوص آنکه در بسیاری از نقاط دور افتاده ایران کشاورزی همچنان به روش های سنتی انجام می گیرد و به همین دلیل محصولات ارگانیک تولید شده در ایران از ارزش زیادی برخوردار است خرمای تولید شده در روتک،  منطقه مرزی بین خاش و پاکستان و پسته وحشی لرستان از جمله پر طرفدار ترین محصولات کشاوری ایران در میان اروپایی هاست.
ایران، چقدر محصولات ارگانیک تولید می کند
گردش مالی غذا در جهان به مرز 9/4 تریلیون دلار می رسد که از این میزان سهم تولیدات ارگانیک حدود ۳۳۰۰میلیارد دلار برآورد شده است. استرالیا، بزرگ ترین تولید کننده و آمریکا و آلمان اصلی ترین مصرف کنندگان محصولات ارگانیک هستند. از تولیدات این محصول در سطح جهانی حدود ۶۸درصد در آسیا و در نیمکره شمالی مصرف شده و ایران نیز در میان کشورهای جنوب آسیا جایگاه ممتازی در تولیدات ارگانیک را به نام خود ثبت کرده است. ایران، ترکیه و عراق از جمله اصلی ترین تولید کنندگان محصولات ارگانیک در آسیای غربی هستند. ترکیه سال‌هاست که روی تولید این محصولات سرمایه گذاری کرده و یکی از بزرگ ترین کنسرسیوم های کشاورزی با مشارکت اروپایی ها در این کشور مشغول تولید خوراکی های ارگانیک است. در ایران نیز بر اساس برنامه پنجم توسعه باید 25 درصد از کل محصولات کشاورزی به صورت سالم یا تحت مدیریت تلفیقی آفات (IPM) تولید شوند و 25 درصد، یعنی 405 میلیون هکتار از اراضی کشاورزی نیز تحت مدیریت ارگانیک قرار بگیرند. در حال حاضر ایران تنها سهم اندکی از تولیدات، چیزی در حدود یک درصد را در اختیار دارد .پسته وحشی، پسته معمولی، عسل، برنج، چای، زعفران، خرما، رب گوجه فرنگی، گلاب، اسانس گل، انار، آب انار، انگور، آب انگور، کشمش، کیوی از جمله محصولات صادراتی ارگانیک در کشورمان هستند.
اصفهان به جمع تولیدکنندگان ارگانیک‌ها می پیوندد
بر اساس اعلام رییس انجمن ارگانیک ایران، اصفهان به همراه سه استان دیگر به عنوان پایلوت تولید محصولات ارگانیک توسط وزارت جهاد کشاورزی انتخاب شده است. با توجه به قابلیت تولید بالای گل محمدی،پسته و انار در استان و خریداران زیاد آن در میان کشورهای خارجی، اصفهان قابلیت خوبی در سوددهی در زمینه کشت های ارگانیک دارد. روغن گل رز و انار ارگانیک دو محصول اصفهان است که تقریبا صد در صد صادر می شوند. عسل، گلاب پیاز، سیب زمینی،گردو ، بادام و به از جمله محصولاتی هستند که از اصفهان گواهی نامه ارگانیک دارند.
چطور محصولات ارگانیک را تشخیص دهیم
تشخیص محصول ارگانیک از غیر آن شاید بزرگ‌ترین دردسر استفاده از این محصولات باشد. هر چند این مسئله در اروپا و آمریکا با تاسیس یک اتحادیه برای اعطای گواهینامه ارگانیک به محصولات وارداتی و یا تولیدی حل شده؛ اما این موضوع هنوز در ایران چندان جا نیفتاده و به همین دلیل تقلب در میان این محصولات دیده می شود. رییس انجمن ارگانیک ایران، در مورد این‌که چگونه می‌توان محصولات ارگانیک را از غیر ارگانیک تشخیص داد، اظهار کرد: اگر بازاری خواهان بیشتری داشته باشد، قطعا تقلب در آن افزایش پیدا می‌کند؛ اما انجمن ارگانیک ایران با سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، وزارت صنعت، معدن و تجارت و دیگر دستگاه‌های متولی تفاهم نامه‌ای را امضا کرده و درصدد است تا با متولیان امر جلوی تقلب را در این زمینه بگیرد، اما مردم به هنگام خرید محصولات ارگانیک حتما از فروشندگان آن گواهی‌اش را دریافت کرده و محصولاتی را که به‌صورت بسته‌بندی شده و دارای کد 18 رقمی است را خریداری کنند، چراکه از طریق این شناسه 18 رقمی، می‌توان به سایت انجمن ارگانیک ایران مراجعه کرده و از اصالت آن اطمینان حاصل کرد. این صحبت ها در حالی در مورد صحت و سقم سلامت ارگانیک ها مطرح می شود که در اغلب فروشگاه های عرضه این محصولات مواد و محصولاتی عرضه می شود که لیبل و برچسب خاصی ندارند؛ در این میان حتی برخی از فروشگاه ها مجوزهای لازم را نیز ندارند و تنها با یک تابلوی سبز رنگ محصولات به اصطلاح ارگانیک‌شان را عرضه می کنند.
محصولات ارگانیک کجا مصرف می شود؟
برخی از بزرگ ترین و مهم‌ترین شرکت های دارویی و غذایی در اروپا و آمریکا از مشتریان محصولات ارگانیک ایران هستند. روغن گل رز تولید شده در ایران در صنایع گران قیمت آرایشی مصارف زیادی دارد.همچنین از پسته وحشی و پودر انار و زعفران نیز در تولید شکلات های هلندی و فرانسوی استفاده می شود. این محصولات رقبای جدی هم دارد، در افغانستان اروپایی ها در حال سرمایه گذاری روی تولید پسته و زعفران ارگانیک به جای کشت خشخاش هستند این محصولات عمدتا در شیرینی و یا شکلات های برند اروپایی استفاده می شود.
نویسنده : مرضیه محب رسول