روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

گلایه قهرمان اصفهانی پاورلیفتینگ از بی مهری ها؛

دیگرشوقی برای ورزش ندارم

کد خبر : 8861
۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۵:۳۳
کسب یک مدال طلا و سه مدال برنز؛ حاصل کار دو برادر اصفهانی در رقابت های پاورلیفتینگ نابینایان و کم بینایان قهرمانی جهان بود که اخیرا در کشور مصر برگزار شد. در این رقابت ها که با نایب قهرمانی تیم ملی ایران به پایان رسید، مهدی و مهرداد بهارزاده به همراه دیگر ورزشکاران اصفهانی حاضر دراین مسابقات توانستند رکورد ویژه ای را به نام خود ثبت کنند و هر چهار نفر با دست پر به کشور بازگشتند.
مهدی بهارزاده، ملی پوش با سابقه پاور لیفتینگ نابینایان و کم بینایان که سابقه چندین دوره مدال آوری در مسابقات جهانی را دارد در گفت و گو با «زاینده رود» از ورودش به این رشته می گوید و این که فیزیک بدنی اش او را سمت پاورلیفتینگ سوق داده است:« از کودکی به ورزش کردن علاقه خاصی داشتم و بعد از این که مربیان تشیخص دادند که در این رشته استعداد دارم ورزش را به صورت حرفه ای از سال 1379 آغاز کردم»
بهارزاده که پشتکار و ممارست زیادی در پاورلیفتینگ از خود نشان می دهد در سال 1381 به عضویت تیم ملی در می آید: « از آن سال تاکنون همواره در تیم ملی حضور داشته ام و به همراه این تیم در مسابقات مختلف بین المللی شرکت کرده‌ام که کسب 8 مدال طلا، دو نقره و یک برنز حاصل کار من در رقابت های مختلف جهانی در این مدت بوده است.» مهدی که در پیکارهای پاورلیفتینگ نابینایان و کم بینایان قهرمانی جهان در سال جاری در دسته 5/82کیلوگرم نیز بر سکوی قهرمانی تکیه زده است، پشتکار ورزشکاران اصفهانی و تمرینات خوب و حضور علی‌محمد سیلانی در کادر فنی تیم ملی را عامل موثر شرکت پرتعداد اصفهانی ها در مسابقات جهانی 2018 دانسته و تاکید دارد تیم ملی پاورلیفتینگ نابینایان و کم بینایان باحمایت خوب فدراسیون راهی این رویداد شده است.
فعالیــــت ورزشـــی بــــرای کم بینایـــان و نابینایـــان دشواری‌های خاص خودش را دارد، اما اهدافی که بهارزاده برای خود تعریف کرده، باعث شده به جنگ مشکلات برود:« به دلیل مشکل بینایی، در تمام سالن ها امکان تمرین نداریم و برای ایاب و ذهاب نیز بادردسرهای زیادی مواجه می شویم؛ اما با پشتکاری که داشتیم به اینجا رسیدیم».
مهدی که برادرکوچک‌ترش  نیز در این مسابقات موفق به کسب مدال شده با ابراز خوشحالی از قدم گذاشتن «مهرداد» در این مسیر می گوید:
«فیزیک بدنی مناسب مهرداد و حضور من در این رشته سبب شد تا او هم به پاورلیفتینگ علاقه مند شود و خدا را شکر در دومین حضورش در مسابقات جهانی موفق شد روی سکو برود.»چهار قهرمان پاور لیفتینگ کم بینایان و نابینایان درحالی دست پر از مسابقات جهانی به کشور برگشتند که نه کسی از رفتن آنها خبر دار شد و نه از برگشت آنها: « اصلا کسی نفهمید از مسابقات جهانی برگشته ایم، دل‌مان می خواست مراسم استقبالی برگزار شود؛ اما اتفاقی نیفتاد. نمی دانم مقصر هیئت نابینایان استان است یا تربیت بدنی. حتی نمی دانم کسی به تربیت بدنی اطلاع داده که چهار ورزشکار اصفهانی در مسابقات جهانی مدال گرفتند یا نه. اگر یک تماس تلفنی هم داشتند و تبریک می گفتند، باز هم دلخوش می شدیم. مدال گرفتن در مسابقات جهانی پاورلیفتینگ کار ساده ای نیست. وزنه های سنگینی را باید مهار کنیم. ورزشکاران شهرهای دیگر وقتی برگشتند، مسئولان ورزشی به دیدارشان رفتند و پاداش گرفتند، اما در اصفهان خبری نبود.»
بهار زاده که دل پردردی از این بی توجهی ها دارد در پایان اضافه می کند: « آن قدر حمایتی از ما صورت نگرفته که دیگر شوقی برای ادامه مسیر ورزشی نداریم، نمی دانم چرا باید این مسائل در اصفهان باشد آن هم شهری که به پایتخت فرهنگ و ایران اسلامی معروف است و همه آن را به بزرگی می شناسند.»
 
نویسنده : سمیه مصور