روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

در قالب گردشگری اسلامی؛

گردشگران درمدرسه ناصریه گردهم می‌آیند/برگزاری کرسیهای اسلام‌شناسی

کد خبر : 8874
۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۷:۳۰
مدیر مدرسه علمیه تاریخی ناصریه گفت: گردشگران داخلی و خارجی به شکل روزانه در مدرسه علمیه ناصریه درمسجد امام گرد هم می‌آیند و گاه ساعتها پاسخگوی آنها درباره مبانی دین اسلام هستیم.
حجت الاسلام سید محسن اخوان در گفت و گو با مهر، اظهار داشت: مدرسه علمیه ناصریه که در ضلع شرقی مسجد امام قرار دارد از حدود ۲۰ سال پیش دیگر استفاده نشده است تا اینکه از ۹ سال قبل کارکرد خود را به شکلی دیگر بازیافته است.

وی با بیان اینکه این مدرسه در زمان ناصرالدین شاه مرمت شده است و پیش از آن نیز به مدرسه عباسی شهرت داشته است، ابراز داشت: مدرسه تابستانه طلاب نیز در همین مکان یعنی مسجد امام و با نام سلیمانیه در  ضلع دیگر  قرار دارد.

مدیر مدرسه علمیه تاریخی ناصریه با بیان اینکه فعالیت این مدرسه علمیه در زمان کنونی حالت گردشگری دارد، ابراز داشت: در این راستا بازسازی این مدرسه علمیه فرصت برای رساندن پیام اسلام ناب به مخاطبانی است که شاید به این شکل گرد یکدیگر جمع نشوند و در این راستا گردشگران داخلی و خارجی هر دو را مدنظر داریم.

گردشگری مذهبی و اسلامی در مدرسه علمیه ناصریه

وی با بیان اینکه حوزه های گردشگری بسیار متنوع است و بر این اساس گردشگری مذهبی و اسلامی نیز از جمله این موارد است، تاکید کرد: بر این اساس گردشگری اسلامی، سلامت و  گردشگری فرهنگی در این مکان انجام می شود.

حجت الاسلام اخوان ادامه داد: گردشگران در این مکان با برپایی نمایشگاه های سبک زندگی با فرهنگ ایرانی آشنا می شوند و با توجه به پذیرایی با محصولات سنتی و دمنوش ها از محصولات سالم گردشگران و برپایی ایستگاه های صلواتی در ارتباط با گردشگری سلامت نیز فعالیت داریم.

وی با تاکید بر اینکه در طول یک سال گذشته اخباری از این مدرسه در رسانه‌ها درج شده است اما همچنان فعالیت‌های این مرکز مغفول مانده است، ابراز داشت: با مسجد و مدرسه آقا بزرگ کاشان در حال مذاکراتی هستیم تا به همین شکل مورد بازسازی و استفاده قرار گیرد.

آشنایی با اسلام و محتوای فرهنگ ایرانی با برگزاری کرسیهای کوتاه مدت اسلام شناسی

مدیر مدرسه علمیه تاریخی ناصریه ابراز داشت: برگزاری کرسی های کوتاه مدت در باره اسلام از جمله برنامه هایی است که در این راستا به شکل یک دو یا سه روزه به درخواست خود آنها برگزار می‌شوند و در این برنامه های یک روز گردشگران خارجی با اسلام و محتوای فرهنگ ایرانی آشنا می شوند.