روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

ذوب آهن- نفت مسجد سلیمان در ایستگاه پایانی نیم فصل اول؛

سبزپوشان در اندیشه کسب اولین برد خانگی

کد خبر : 8883
۱۳۹۷/۰۹/۲۱ - ۱۱:۰۰
درچارچوب رقابت های لیگ برتر، هفته پانزدهم؛ تیم ذوب آهن اصفهان در شرایطی در ورزشگاه فولاد شهر از تیم نفت مسجد سلیمان پذیرایی می کند که این تیم تاکنون در این دوره از بازی ها نتوانسته به بردخانگی دست یابد.ذوبی ها در حالی در آخرین بازی نیم فصل اول هجدهمین دوره رقابت های لیگ برتر مقابل تیم آماده نفت مسجد سلیمان صف آرایی می کنند که این تیم با کسب 12 امتیاز از 14 بازی شرایط بدی را پشت سر می گذارد.
 سبزپوشان  که عنوان بهترین تیم نیم‌فصل دوم لیگ هفدهم را در اختیار داشتند، این روزها با هر بازی یک پله به قعر جدول نزدیک‌تر شده و هواداران را ناامیدتر می‌کنند.  ذوب آهن اگرچه به دنبال نتیجه گیری ضعیف امید نمازی زاده، علیرضا منصوریان را جایگزین او روی نیمکت این باشگاه کردند؛ اما با سرمربی جدیدشان هم عملکرد خوبی را به دست نیاورده اند به طوری که این تیم از سه دیدار گذشته تنها موفق به کسب یک امتیاز شده اند.سبزپوشان اصفهانی در شرایطی در آخرین بازی مقابل تیم پرسپولیس به شکست تن دادند که آنها در مقابل تیم فولاد، نمایش قابل قبولی را ارائه داده و یک امتیاز ارزشمند را کسب کرده بودند، اما مقابل پرسپولیس ناامیدکننده ظاهر شده تا روند ناکامی‌های آنها همچنان ادامه داشته باشد. نوع بازی ذوب‌آهن مقابل پرسپولیس را می‌توان نمایشی بدون پرده از مشکلات این تیم دانسته و گویای این واقعیت است که منصوریان راه بسیار سختی  برای بازگرداندن تیمش به لیگ را پیش رو دارد.
شاگردان منصوریان در این دیدار به هیچ عنوان عملکرد خوبی نداشته و در تمامی خطوط، ضعیف ظاهر شدند. یکی از نکات منفی ذوب‌آهن در این بازی، گیج و سرگردان بودن بازیکنان این تیم در انجام وظایف محوله بود و بازیکنان، درک درستی از خواسته‌های سرمربی خود نداشتند. امری که به عقیده بسیاری از کارشناسان ماحصل تغییرات زیاد در کادر فنی ذوب‌آهن است.ذوبی‌ها مقابل پرسپولیس، برخلاف بازی‌های قبلی خود، پاس‌های اشتباه متعددی را  رد و بدل کرده و علاوه بر آن، زیاد بودن فاصله بین خطوط موجب شده بود تا فضاهای بسیاری در اختیار بازیکنان پرسپولیس قرار گرفته و بارها روی دروازه ذوب‌آهن خطرساز شوند.
 اما سبزپوشان اصفهانی که 9 هفته است رنگ برد را ندیده اند امیدوارند در آخرین بازی نیم فصل اول به اولین پیروزی خانگی دست یابند و  با کسب سه امتیاز این دیدار راهی تعطیلات نیم فصل شوند.
از آن طرف تیم نفت مسجد سلیمان این روزها در شرایط خوبی به سر می برد و در حالی که تا هفته دهم هیچ پیروزی در کارنامه آنها ثبت نشده بود؛ اما  به یکباره در 4 هفته قبلی 3 پیروزی و یک تساوی کسب کرده اند تا با آمادگی کامل در مقابل تیم ذوب آهن قرار بگیرند و به نظر می رسد با توجه به شرایطی که شاگردان مرزبان دارند این تیم  حریف سرسختی برای شاگردان علی منصور محسوب شود.تیم ذوب‌آهن در این دیدار حساس رحیم زهیوی و ارسلان مطهری را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد و میلاد فخر‌الدینی هم به دلیل محرومیت قادر به همراهی سبز‌پوشان نیست؛ نفت هم محروم ندارد و بازیکنان با صلاح‌دید کادر فنی به میدان خواهند رفت. گفتنی است این بازی از ساعت 15 امروز و در ورزشگاه فولادشهر اصفهان آغاز خواهد شد و علی بای، قضاوت این دیدار را برعهده دارد، سعید علی‌نژادیان، یوسف مغروری و امیر عرب‌براقی نیز او را در این امر همراهی می‌کنند؛ علیرضا یزدانی نیز ناظر این دیدار است.

حدادی‌فر:
ذوب آهن را دوست دارم و می‌خواهم کمک کنم
کاپیتان تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان در مورد اینکه چرا نایب قهرمان فصل گذشته لیگ برتر به این روز افتاده، اظهار کرد: لیگ را خوب شروع نکردیم و هرچه گذشت هم شرایط ما بدتر شد و الان هم در پایین جدول هستیم. امیدوارم که در تعطیلات نیم‌فصل شرایط ذوب آهن خوب و مشکلات تیم برطرف شود.قاسم حدادی‌فر در مورد اینکه تعطیلات ۵۰ روزه به سود ذوب آهن خواهد بود، ادامه داد: تعطیلی ۵۰ روزه لیگ معقول نیست و به همه تیم‌ها ضربه می‌زند چه تیم‌های بالای و چه تیم‌های پایین جدول؛ اما باید با این برنامه کنار آمد زیرا فدراسیون و سازمان لیگ اعلام کرده‌ است و ما هم در این تعطیلات باید سخت کار کنیم تا شرایط تیم خوب شود.کاپیتان تیم فوتبال ذوب آهن در مورد اینکه چرا در این فصل کمتر بازی می‌کند گفت: در زمان سرمربیگری امید نمازی‌زاده از ۱۱ بازی حدود 6 بازی را در ترکیب بودم؛ منصوریان هم صلاح دانست که مقابل پرسپولیس بازی نکنم.حدادی‌فر در مورد جدایی‌اش از ذوب آهن و اینکه از شرایطش در تیم راضی نیست، خاطرنشان کرد: من دوست دارم برای تیم مثمرثمر باشم و بتوانم به تیم کمک کنم؛ اما اگر به من اعتقاد نداشته باشند و شرایط خوب نباشد شاید جدا شوم و به تیم دیگری بروم. البته تلاش خواهم کرد که نظر مربیان را جلب کنم تا بتوانم خودم را به ترکیب ثابت تیم برسانم.
وی در مورد اینکه در  فصول گذشته از پرسپولیس پیشنهاد داشت و آیا هنوز همچنین پیشنهادهایی دارد، تصریح کرد: من شش، هفت پیشنهاد خوب داشتم اما در ذوب آهن ماندم نه برای اینکه به کسی دینی داشتم بلکه چون ذوب آهن را دوست داشتم، ماندم و جدا نشدم؛ خیلی‌ها به من می‌گویند اشتباه کردی که از این تیم نرفتی! الان هم شرایط سنی‌ام بالا رفته و پیشنهادهایم کمتر شده با این حال اول دوست دارم بمانم و به تیم کمک کنم اگر نشد به تیمی می‌روم که بتوانم مثمرثمر باشم. گفتن این حرف‌ها به عنوان کاپیتان تیم  برایم سخت است.حدادی‌فر در مورد دیدار مقابل نفت مسجدسلیمان، گفت: بازی سختی داریم؛ نفت مسجدسلیمان هم تیم خوب است و خوب نتیجه گرفته‌اند؛ اگر می‌خواهیم کاری کنیم باید در آخرین بازی نیم‌فصل پیروز شویم و از انتهای جدول خودمان را جدا کنیم. شرایط سختی داریم اما با همدلی و اتحاد می‌توانیم به موفقیت برسیم.
 
نویسنده : سمیه مصور