روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

استاندار اصفهان مطرح کرد

آخرین وضعیت آب پشت سد/هشدار نسبت به توقف قطار اصفهان-تهران

کد خبر : 8888
۱۳۹۷/۰۹/۲۱ - ۱۱:۲۵
استاندار اصفهان گفت: ذخیره سد بر اساس آمار دو روز پیش اندکی بیش از 134 میلیون مترمکعب رسیده که 20 میلیون مترمکعب کمتر از مدت مشابه پارسال شده است.
فارس ، عباس رضایی صبح امروز در نشست مجمع نمایندگان در فرمانداری برخوار اظهار کرد: برای تأمین آب استان به جای دعوای بی‌ثمر و خسارت‌بار، به تدبیر جمعی نیاز داریم.

استاندار اصفهان اولویت نخست را تأمین آب و اجرای سریع طرح‌های انتقال آب حوضه به حوضه بیان و خاطرنشان کرد: دراین باره با پیگیری جمعی باید به دنبال طرح‌های انتقال آب از تونل دوم کوهرنگ و احداث تونل بهشت‌آباد بین استان‌های اصفهان و چهارمحال و بختیاری باشیم؛ نباید این دعواهای درون استانی ادامه یابد و به جایگاه مهم استان اصفهان در سطح ملی آسیب برساند.

وی با اشاره به وضعیت بحرانی ذخیره سد زاینده‌رود، عنوان کرد: ذخیره این سد بر اساس آمار دو روز پیش اندکی بیش از 134 میلیون مترمکعب رسیده که 20 میلیون مترمکعب کمتر از مدت مشابه پارسال شده است، همچنین ورودی آب به سد را روزانه 17 میلیون و خروجی همزمان حدود 11 میلیون مترمکعب است.

رضایی کندی پیشرفت طرح راه‌آهن اصفهان-تهران را به ضرر کشور بیان کرد که در صورتی احداث این طرح به علت اعتراض به نحوه عبور از شهرستان برخوار به بیش از 4 سال بشود، این طرح از فاینانس طرف چینی محروم خواهد شد؛ سود اعتبار این طرح از محل فاینانس 8 درصد است که اگر ساخت طرح راه‌آهن از این مدت بیشتر شود، ممکن است سود بازپرداخت اعتبار ارزی اختصاص یافته افزایش خواهد یافت.

استاندار اصفهان در پایان باتشکر از بنیاد برکت برای اجرای 26 طرح آموزشی شهید حججی در این استان، تسریع در اجرای این طرح‌ها را خواستار شد.