روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

آگهی فروش استقلال و پرسپولیس بهمن منتشر می‌شود

کد خبر : 8949
۱۳۹۷/۰۹/۲۷ - ۸:۵۶
رییس سازمان خصوصی‌سازی توضیحاتی را درباره نحوه فروش و شرایط خریداران دو باشگاه مطرح پایتخت ارائه کرد.
علی‌اشرف عبدالله پوری حسینی، رییس سازمان خصوصی‌سازی درباره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس اظهار کرد: اگر توقف در مزایده چهارم این دو باشگاه به معنای شکست باشد، امیدواریم این بار این شکست اتفاق نیفتد. از نظر ما البته شکست نبود و توقف به این معنا بود که افراد صاحب صلاحیتی برای خرید این دو باشگاه جلو نمی‌آمدند.

وی افزود: متأسفانه افراد صاحب اهل جلو نمی‌آمدند. احساس این است که عزیزان صاحب اهل و منابع مالی، اکنون آمادگی دارند و امیدواریم تجربه تلخ سه سال گذشته تکرار نشود. کار سختی نیست و خودمان از آن مسائل سنگینی ساخته‌ایم. ان‌شاءالله این مورد هم انجام می‌پذیرد و فوتبال ایران پیشرفت شایانی داشته باشد.

رییس سازمان خصوصی‌سازی در گفت‌وگو با شبکه خبر سیما همچنین درباره شرایط واگذاری این دو باشگاه اذعان کرد: من صلاحیت گفتن این شرط‌ها را ندارم و هیئت واگذاری باید آن را بیان کند. ما یکسری اهلیت عمومی داریم که نباید ممنوع‌المعامله باشد، بدهکار بانکی نباشد و در قراردادهای قبلی خودش با سازمان خصوصی‌سازی بدعهدی نکرده باشد. غیرازاین اگر هیئت واگذاری، شرط دیگری برای خریداران معین و تصویب کند، در آگهی خواهیم آورد.

پوری حسینی تصریح کرد: همان‌طور که در سال ۹۴ سه شرط دیگر را برای خرید استقلال و پرسپولیس آوردیم که متأسفانه مراجعین محترم بعضی از آن شرایط را دارا نبودند. اگر قرار باشد شرطی اضافه شود، هیئت به ما می‌گوید و ما آن را در آگهی‌ها به اطلاع می‌رسانیم. فرصت یک یا دوهفته‌ای به صاحب‌نظران محترم داده‌ایم که آن‌ها را برای فروش این دو باشگاه مدنظر قرار دهیم. فکر می‌کنیم آگهی فروش این دو باشگاه اواخر بهمن یا اسفند منتشر خواهد شد و تا آن زمان قیمت‌گذاری این دو باشگاه انجام می‌شود. تلاش می‌کنیم وعده سلطانی فر را که گفته بود تا پایان سال، کار فروش این دو باشگاه انجام می‌شود، عملی کنیم.

وی اضافه کرد: تا آخرین لحظه که در بسته می‌شود و پاکت‌ها داده می‌شوند، نمی‌دانیم چه کسی پاکت داده است و بعد از پایان زمان مقررشده مشخص می‌شود، چه کسانی متقاضی این دو باشگاه هستند. مثلاً بعد از باز شدن پاکت‌ها استعلام تقاضاکنندگان گرفته می‌شود و مشخص می‌شود که شخصی که خود را بدهکار بانکی نمی‌داند، ۱۰۰ میلیون چک برگشت‌خورده دارد. امیدوارم مزایده شیرینی داشته باشیم.