روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

هوای اصفهان سالم شد

کد خبر : 8969
۱۳۹۷/۰۹/۲۸ - ۱۰:۳۲
کارشناس مسئول کیفیت هوای محیط زیست استان اصفهان گفت: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان طی ۲۴ ساعت گذشته تا ساعت هفت صبح چهارشنبه بیست و هشتم آذرماه با میانگین عدد ۶۵ در وضعیت سالم ثبت شده است.

محمود مزارع در گفت‌وگو با ایمنا با بیان اینکه امروز میانگین شاخص آلاینده‌های موجود در هوای اصفهان بر روی عدد ۶۵ قرار گرفته است، اظهار کرد: میزان غلظت آلاینده‌های هوا در این شهر نسبت به روز گذشته ۳۶ درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه ناپایداری‌های جوی موجب کاهش میزان غلظت آلاینده‌ها در کلانشهر اصفهان شده است، افزود: بر این اساس هوای اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت  هفت صبح امروز با میانگین شاخص کیفی بر روی ۶۵عدد قرار گرفته و وضعیت سالم ثبت شد.

کارشناس مسئول کیفیت هوای محیط زیست استان اصفهان ادامه داد: بر همین اساس شاخص آلاینده‌های موجود در هوا در خیابان احمد آباد بر روی عدد ۶۰، خیابان دانشگاه بر روی عدد  ۵۵، خیابان پروین بر روی عدد ۵۷، خیابان استانداری بر روی عدد ۷۰، خیابان رودکی بر روی ۷۷، چهارباغ خواجو بر روی عدد ۵۷ و خیابان خرازی بر روی عدد ۸۲ قرار گرفت.

مزارع اضافه کرد: کیفیت هوا در شهرستان سجزی بر روی عدد ۶۵، مبارکه بر روی عدد ۵۲، نجف آباد بر روی عدد ۵۷ و شاهین شهر بر روی عدد ۶۰ در وضعیت سالم ثبت شد.