روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

نمایندگان اصفهان در جشنواره تئاتر فجر

کد خبر : 8971
۱۳۹۷/۰۹/۲۸ - ۱۱:۳۱
مدیر امور هنرهای نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان از حضور سه تئاتر به نمایندگی از هنر نمایش اصفهان در بخش تئاتر صحنه‌ای و خیابانی سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر خبر داد.
حمید شهرانی اظهار کرد: سی‌امین جشنواره تئاتر اصفهان 30 آبان ماه در مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان برگزار شد و هیئت‌داوران این جشنواره متشکل از مهران امام بخش، توحید معصومی و رضا مهدی زاده، سه نمایش "حادثه در عمارت میم-ف" به کارگردانی هادی عسکری، "افرا" به کارگردانی احسان جانمی و "کرگدن صورتی با گل‌های ریز قرمز" به کارگردانی امیر قاسمی را بدون در نظر گرفتن اولویت، برای حضور در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به ستاد انتخاب این جشنواره معرفی کردند.
 
او ادامه داد: روز هفتم آذرماه گروه انتخاب نمایش‌های برگزیده استانی متشکل از آقایان سهراب سلیمى، افشین خورشید باخترى و محسن علیخانى برای بازبینی نمایش‌های معرفی‌شده از سوی داوران سی‌امین جشنواره تئاتر استان، به اصفهان آمدند تا نمایش منتخب خود را معرفی کنند.
 
شهرانی تصریح کرد: بنا بر اعلام سایت رسمی سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر این گروه، 14 نمایش را از بین همه نمایش‌های برگزیده استانی معرفی‌شده به این جشنواره، برای حضور در بخش تئاتر صحنه‌ای انتخاب کرده‌اند و تنها نماینده اصفهان در این بخش نیز تئاتر "افرا" به کارگردانی احسان جانمی است.
 
وی با اشاره به تعداد نمایندگان اصفهان در بخش تئاتر خیابانی این جشنواره گفت: تئاترهای بخش خیابانی معمولاً یا از بین نمایش‌های برگزیده جشنواره‌های مقاومت و مریوان انتخاب می‌شوند و یا به‌صورت آزاد شرکت می‌کنند. در این بخش نیز از بین 22 نمایش راه‌یافته، دو تئاتر به نام‌های "جنگ ابله ها" به کارگردانى احمد یوسلیانى از فریدون‌شهر و "خرس‌های پاندا..." به کارگردانى رضا ملکى از خمینی‌شهر به نمایندگی از تئاتر اصفهان حضور خواهند داشت.
 
به گزارش ایسنا، سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با دبیرى نادر برهانى مرند، از 22 بهمن تا چهارم اسفندماه در تهران برگزار می‌شود.