روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

در دهمین اجلاسیه شهدا و ایثاگران روحانی استان اصفهان مطرح شد؛

شهدا، راه نشان می دهند

کد خبر : 8995
۱۳۹۷/۰۹/۲۹ - ۱۵:۱۷
« ما روزی که به دنیا آمدیم خط تشیع سرخ را انتخاب کردیم تا به سرمنزل شهادت برسیم» بخشی از وصیت روحانی شهید حجت الاسلام عبدا. میثمی، نماینده ولی فقیه در قرارگاه خاتم الانبیا(ص) است که در اولین لحظه ورود به محل دهمین کنگره شهدا و ایثارگران روحانی استان اصفهان به چشم می خورد.
محوطه بیرونی حسینیه برادران همدانیان که محل برگزاری این اجلاسیه است با عکس هایی از شهدای روحانی استان اصفهان و بخش های از وصیت نامه آنها آراسته شده و نمایشگاهی هم از فعالیت‌های مجتمع دانشگاهی امیرالمومنین سپاه پاسداران  و گروه رزمی مهندسی 40 صاحب الزمان (عج) سپاه در معرض دید عموم قرار گرفته است.   مراسم دهمین کنگره شهدا و ایثارگران روحانی استان اصفهان که امسال با محوریت شهید نورا...طباطبایی نژاد و  با پیام آیت ا... مظاهری،  رییس حوزه علمیه اصفهان آغاز شد، میهمانان ویژه ای داشت از آیت‌ا... عباس کعبی، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان و آیت ا... سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تا سردار مجتبی فدا ، جانشین سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان.
بعد از تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید، نماینده ولی فقیه در سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان که دبیری دهمین کنگره شهدا و ایثارگران استان اصفهان را نیز بر عهده دارد پشت میکروفون قرار می گیرد تا ضمن خوشامدگویی به حضار، اطلاعاتی از این کنگره را در اختیار میهمانان قرار دهد.
ولایت مداری، شاخص ترین پیام دهمین اجلاسیه شهدا و ایثارگران روحانی استان اصفهان است
حجت‌الاسلام رحمت‌اله صادقی با بیان اینکه  590 شهید طلبه و روحانی در دوران انقلاب، دفاع مقدس و در دفاع از حرم اهل بیت(ع) از استان اصفهان به شهادت رسیدند، اظهار کرد:در وصف شهید و شهادت برای ما همین بس که در آیات قرآن مجید، بلندترین آیه‌ها و والاترین فرمایشات پیامبر(ص)، ائمه اطهار و علمای دین از شهداست؛ شهدای روحانی در دوران حیات خود با به دست گرفتن چراغ هدایت بشریت مردم را به راه سعادت و خوشبختی دعوت می‌کردند.
نماینده ولی فقیه در سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان  افزود : در میان همه شهدا، شهدای قلم به دست و شهدایی که با زبان خود روشنگری می‌کردند نیز از جایگاه والایی برخوردارند؛ امروز نیز شهدا چراغ هدایت هستند و قطعا ارواح طیبه آنان چراغ هدایت بشر است.وی با بیان این که شهیدان حجت‌الاسم طباطبایی‌نژاد، قنبری و حسینی از شهدای شاخص این اجلاسیه هستند،  ادامه داد: پیام این اجلاسیه که از وصایای شهدای روحانی استنباط شده، ولایت‌مداری، توصیه به نماز اول وقت، پیروی از قرآن و دست برنداشتن از انقلاب اسلامی است. حجت الاسلام صادقی تصریح کرد: در بین همه شهدای عزیز و گرانقدر بیشترین شهید را شهدای طلبه و روحانی تشکیل می‌دهند.وی ادامه داد: از میان 3 هزار طلبه و روحانی استان اصفهان در زمان دفاع مقدس، بیش از هزار و 112 تن آنان جزو رزمندگان دفاع مقدس بودند که برخی از آنان توسط رژیم بعثی عراق به اسارت گرفته شدند؛ استان اصفهان دارای 215 جانباز سرافراز روحانی است.نماینده ولی فقیه در سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان تاکید کرد: 3 تن از شهدای روحانی استان اصفهان از خانواده 3 شهیدی هستند؛ همچنین 21 شهید روحانی نیز از خانواده 2 شهیدی بوده‌اند و در این بین 2 شهید مدافع حرم استان اصفهان از قشر روحانیت است.وی در پایان خاطر نشان کرد: در دهمین اجلاسیه شهدا و ایثارگران روحانی استان اصفهان از 40 فرزند شهدای روحانی که جزو نخبگان و مدال‌آوران کشور هستند نیز  تجلیل خواهد شد.
شهدای روحانی تمام سرمایه خود  را برای زنده نگه داشتن ارزش های الهی فدا کردند
بعد از سخنرانی نماینده ولی فقیه در سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان پیام آیت ا... مظاهری، رییس حوزه علمیه به این اجلاسیه قرائت شد.  در  بخشی از این پیام که توسط حجت الاسلام احمد سالک، نماینده مردم اصفهان در مجلس قرائت شد آمده است: ««قلم و بیان ما خاکیان، کوتاه‌تر از آن است که بتواند در توصیف مجاهدان راه خدا و افلاکیان از جان گذشته، سخن بگوید،  شهیدانی که با درک صحیح از زمانه و وظیفه خود رشته همه تعلقات و تمنیات دنیوی وظاهری را گسستن و با حضور در میدان جهاد فی سبیل ا... حلقه جهاد علمی و جهاد تبلیغی را کامل کردند و تمامی سرمایه این جهانی خود را برای زنده نگه داشتن و حفظ ارزش های الهی و معنوی، فدا کردند و رسالت بزرگ خویش را درحراست و صیانت از دین و آرمان های دینی را در عمل به اثبات رسانیدند.شهدای عالی قدر روحانیت در طول تاریخ پرافتخار حوزه های علمیه تشیع همانندگوهرهای درخشانی هستند که تمام صفحات این تاریخ شکوهمند را روشن ساختند و اسوه نمونه دیگران بوده‌اند.»
جان بر کف ایستاده ایم
حجت الاسلام سالک بعد از قرائت این پیام گفت : افتخار حوزه‌های علمیه این است که در همه صحنه‌های انقلاب در مقابل دشمن ایستاده است.نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: امروز رسالت ما دفاع از انقلاب اسلامی در مقابل استکبار است که تحقق پیدا نمی‌کند جز اتحاد میان حوزه‌های علمیه؛ ارتباط مستقیم روحانیت با توده‌های مردم امری ضروری است چراکه مردم پشتیبان اصلی این انقلاب عظیم هستند.سالک با بیان این که باید حضور خود را در جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به نمایش جهانی بگذاریم، خاطرنشان کرد: ما به عنوان خادمان مردم، انقلاب و اسلام، جان بر کف ایستاده‌ایم و به یاری خدا به نتایج بزرگی خواهیم رسید؛ انقلاب اسلامی امانتی در دستان ماست که باید به خوبی از آن حفظ و حراست کنیم.
دشمن درصدد جدایی بین مردم و روحانیت است
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان هم یکی دیگر از سخنرانان این مراسم بود که به پشت تریبون رفت. آیت ا... سید یوسف طباطبایی نژاد با بیان اینکه علما و روحانیون باید قبل از دیگران به حرف‌هایی که می‌زنند عمل کنند، گفت:خداوند متعال پس از یکی‌ از جنگ‌های صدر اسلام که سربازان پیامبر اکرم(ص) از فرمان ایشان اطاعت نکردند، آیه‌ای نازل کرد که چرا در مقابل دشمن ضعف نشان دادید؟وی افزود:  کسی که می‌خواهد الگوی دیگران باشد، ابتدا باید خود در راه مستقیم حرکت کند، در غیر این صورت مثل این است که بخواهد سایه چوب کجی را راست کند، پیش از آن که چوب را صاف کند؛ مردم مثل سایه هستند و اگر الگوها کج شدند، مردم هم کج می‌روند. امام جمعه اصفهان با بیان این که اگر روحانیت شیعه حرفی بزند به آن عمل می‌کند،  ادامه داد: روحانیتی که در دوران دفاع مقدس مردم را به دفاع از میهن اسلامی تشویق می‌کردند، خود نیز این کار را می‌کردند و در جبهه‌ها حضور داشتند، اتفاقی که در ادیان دیگر رخ نمی‌دهد. وی تصریح کرد:  دشمن درصدد جدایی بین مردم و روحانیت است و با بزرگ جلوه دادن یک یا چند روحانی بی‌تقوا با روحانیت و اسلام دشمنی می‌کنند.
طباطبایی‌نژاد با بیان این که به کوری چشم دشمنان مردم با روحانیت هستند و روحانیت نیز پشتیبان مردم است، یادآور شد: در آستانه فرار شاه ملعون، شهید روحانی، حجت‌الاسلام نوراله طباطبایی‌نژاد نخستین فردی بود که در مجلس شورای اسلامی علیه بنی‌صدر سخنرانی کرد و خطاب به او گفت:«شما که در سخنرانی‌های خود دائما به آرای خود افتخار می‌کنید، 11 میلیون رای، بدون رای رهبری مثل 11 میلیون رای است که هیچ ارزشی ندارد».
بهترین راه برای مقابله با تهاجم فرهنگی، الگو قرار دادن سبک زندگی شهداست
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری که به عنوان میهمان ویژه در این مراسم حضور داشت، گفت:اصفهان استان دارای شهدای بزرگ، پایتخت فرهنگ و تمدن اسلامی و تاثیرگذار در تاریخ ایران است. آیت‌ا... عباس کعبی افزود: شیخ بهایی، میرداماد، میرفندرسکی، رحیم ارباب، آقانوراله نجفی، شهید نواب صفوی، شهید مدرس، شهید بهشتی و شهید اشرفی اصفهانی همگی از استان اصفهان هستند؛ همچنین شهدای شاخصی همچون شهید ردانی‌پور، شهید میثمی و شهید طباطبایی‌نژاد نیز از جمله شهدای شاخص روحانی استان اصفهان هستند.این استاد حوزه با بیان این که نباید فکر کرد که شهدا حاضر و ناظر نیستند، خاطرنشان کرد: خون شهدا درخت اسلام را آبیاری کرد و پرچمی برای تحکیم، عزت و کیان مسلمانان است؛ به فرموده امام خمینی(ره)«ملتی که شهادت دارد، اسارت ندارد».کعبی اذعان داشت: خون شهدا بی‌جهت نیست، هدر نمی‌رود و ثمره می‌دهد؛ شهدا با نثار خون پاک‌شان به جامعه حیات تازه‌ای می‌بخشند، بنابراین پاسداشت شهدا کمتر از شهادت نیست چراکه تجدید بیعت با راه امام و رهبری و شهدای والامقام اسلام است.نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: بهترین راه برای مقابله با تهاجم فرهنگی، الگو قرار دادن سبک زندگی شهداست؛ شهدا در محضر خداوند متنعم به رزق الهی هستند و جامعه مومن را دستگیری می‌کنند.