روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

مدیر امور برق جنوب غرب مطرح کرد:

برنامه ریزی های منسجم و مدون برای روزهای داغ تابستان 98

کد خبر : 9020
۱۳۹۷/۱۰/۰۲ - ۱۵:۴۱
ایران با دارا بودن یک درصد از جمعیت جهان، حدودا دو درصد از انرژی دنیا را مصرف می کند. این درحالی است که رشد مصرف انرژی در ایران طی ده سال به طور متوسط سالانه 5 درصد بوده که طی سال های اخیر به 8 درصد رسیده است . رشد مصرف انرژی در جهان سالانه 1 تا 2 درصد است و به عبارت دیگر رشد مصرف انرژی در ایران حدود 5 برابر متوسط مصرف در جهان است که عمده این رشد 40 درصدی در زمستان و به واسطه استفاده از وسایل گرمایشی است .
در این راستا ایرج مصیب، مدیر امور برق جنوب غرب در جمع خبرنگاران  به 390پروژه کوچک و بزرگ خدمت رسانی با هدف افزایش قابلیت اطمینان شبکه ، برق رسانی به متقاضیان انشعاب جدید، کاهش خاموشی ها، ایجاد تعادل بار ، افزایش قابلیت مانور، استفاده از فناوری های نوین، روشنایی معابر و زیباسازی مبلمان شهری اشاره کرد و اظهار داشت: این امور 143241 مشترک را در خود جای داده است که از این تعداد 131103 مشترک تک فاز و 11204 مشترک سه فاز و همچنین تعداد 934 مشترک دیماند هستند. به عبارتی 12 درصد از مشترکین شرکت توزیع برق اصفهان به این امور اختصاص دارد که این مرکز با وسعت 93 کیلومتر مربع از سمت شمال به رودخانه زاینده رود، از سمت شرق به خیابان های چهارباغ بالا، هزار جریب و جاده شیراز تا پل راهداران و از سمت غرب تا ابتدای درچه و زندان دستگرد و از سمت جنوب نیز تا سپاهان شهر و جاده منتهی به شهر ابریشم ختم می شود که با اجرای این تعداد پروژه عمرانی و تعمیراتی ، اعتباری بالغ بر 8 میلیارد تومان در سال 1397 محقق شده است .
مصیب، به تاسیسات زیر بار این امور اشاره کرد و گفت : 711 دستگاه پست و ترانسفورماتور زمینی و هوایی و 280کیلومتر شبکه فشار متوسط زمینی و هوایی و 844 کیلومتر شبکه فشار ضعیف زمینی و هوایی برق رسانی پایدار و مطمئن رابه مشترکین و شهروندان این منطقه ارائه می دهد .
وی در ادامه افزود:با انجام این امور سعی شد در سال جاری مشارکت مردم در احداث سامانه برق خورشیدی تا قدرت 100کیلو وات جلب شود و تاکنون 6 مشترک این سامانه را به کار گرفته و درآمد حاصل از این انرژی را به صورت دو ماه یک بار دریافت خواهند کرد.
مدیر امور برق جنوب غرب، کاهش خاموشی را از راهبردها و استراتژی های اصلی این سازمان برشمرد و تصریح کرد : به طور کلی در سال جاری پروژه بزرگ فیدر گیری از پست 63 کیلو ولت فوق توزیع شهید وطن پور ( سیتی سنتر) با متراژ 1500 متر و شبکه دو مداره و با هزینه ای بالغ بر 550 میلیون تومان کاهش خاموشی ها را به عنوان مهم‌ترین هدف در دستور کار قرارداد و همچنین پروژه فیدر گیری از پست فوق توزیع جاده شیراز نیز در قالب 4 مدار به متراژ 3200 متر و هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و 200میلیون تومان در کنار قابلیت مانور شبکه فشار متوسط و برق رسانی پایدار به کاهش خاموشی ها نیز پرداخته است .
وی تاکید کرد: کاهش خاموشی ها تنها با پروژه های اجرایی محقق نمی شود بلکه انسجام و همدلی مردمی در مدیریت مصرف نیز می تواند به این مهم بپردازد. استفاده از NGO ها و سازمان های مردم نهاد نیز می تواند در کاهش مصرف مردم و فرهنگ سازی موثر باشد به طوری که با ارسال 1500 برگه بروشور در اصناف و مجامع مختلف مذهبی و فرهنگی در تابستان امسال توانستیم مدیریت مصرف و جدیت آن را برای مردم بیان کرده و راهکارهای دیگری از جمله استقرار پیمانکار مدیریت مصرف در امور و تکمیل 330 تفاهم نامه با مشترکین اداری و تجاری ، نصب و راه اندازی 5 مورد پنل خورشیدی توسط مشترکین با مجموع 90کیلو وات توان خریداری شده ، تماس تلفنی با 467 مشترک پر مصرف برای کاهش مصرف و... برای این امر مهم در نظر گرفته شده است .
مصیب، با بیان اینکه تمام مشترکین و متقاضیان تامین روشنایی معابر و خیابان ها را به توزیع برق نسبت می دهند و آن را رسالتی نهادینه می بینند ، خاطر نشان کرد: این سازمان توانست با طرح های جدید روشنایی نزدیک به 6 کیلومتر شبکه روشنایی و نصب تعداد 390 دستگاه چراغ جدید را با هزینه ای بالغ بر 450 میلیون تومان در اتوبان میثمی ، سپاهان شهر و کنار گذر حبیب الهی اجرا و مورد بهره برداری قرار دهد.
مدیر امور برق جنوب غرب در پایان ابراز کرد : در کنار توسعه و نوسای باید تعمیرات و نگهداری شبکه را لحاظ کرد تا بتوانیم شبکه ای پایدار و مطمئن را در اختیار مردم قرار دهیم.
نویسنده : حدیث زاهدی