روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

سپاهان و ذوب آهن در اندیشه تقویت؛

فوتبال نصف جهان مهیای نیم فصل دوم می شود

کد خبر : 9033
۱۳۹۷/۱۰/۰۳ - ۱۵:۰۰
با پایان یافتن نیم فصل اول هجدهمین دوره رقابت های لیگ برتر، برنامه آماده سازی تیم های حاضر در این دوره از بازی ها برای حضور بهتر در نیم فصل دوم از چند روز پیش رسما کلید خورده است و سرمربیان این تیم ها به دنبال شناسایی بازیکنان مورد نیاز برای تقویت خطوط سه گانه شان هستند تا با شروع فصل نقل و انتقالات زمستانی بتوانند این بازیکنان را در اختیار بگیرند.
نقل‌و انتقالات زمستانی به صورت رسمی از 16‌‌ دی آغاز می‌شود و تیم‌ها تا 13 بهمن فرصت دارند که قرارداد خود با بازیکنان جدید را در سازمان لیگ به ثبت برسانند. البته این بازه زمانی فقط برای ثبت رسمی قراردادهاست و تیم‌ها از همین‌ حالا می‌توانند با گزینه‌های مورد‌نظر خود وارد مذاکره شوند و در‌ صورت توافق، پیش‌قرارداد امضا کنند.
در همین راستا تیم های اصفهانی سپاهان و ذوب آهن نیز به دنبال جذب بازیکنان مورد نیازشان هستند تا برای نیم فصل دوم رقابت های لیگ برتر از آن ها استفاده کنند. سبزپوشان اصفهانی که در نیم فصل اول این دوره از رقابت های لیگ برتر عملکرد ضعیفی را از خود به نمایش گذاشتند به طوری که در پایان هفته پانزدهم با کسب 13 امتیاز در جایگاه چهاردهم جدول رده بندی جا خوش کرده اند سخت در تلاش اند تا با به کارگیری بازیکنان مورد نیاز علیرضا منصوریان با چهره ای متفاوت در نیم فصل دوم پا به میدان مسابقه بگذارند.نبود یک مهاجم شش دانگ و گلزن و ضعف خط حمله این تیم که از دیدگاه کارشناسان جزو مهم ترین عوامل ضعف ذوب آهن در نیم فصل اول بازی ها محسوب می شد، سبب شده تا علی منصور جذب یک مهاجم کارگشته را در دستور کار خود قرار دهد.سرمربی سبز پوشان به محمدرضا خلعتبری، مهاجم پدیده علاقه دارد و از مسئولان ذوب آهن خواسته تا او را جذب کنند. خلعتبری که چند سالی از شرایط خوب خود فاصله گرفته بود و چندین تیم عوض کرد، در پدیده بار دیگر به اوج رسید و همین عامل سبب شده تا ذوبی ها به او پیشنهاد بدهند. سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب آهن در این باره اعلام کرده که طبق قوانین چون 6 ماه از قرارداد خلعتبری با پدیده باقی مانده، می توانند با این بازیکن مذاکره کنند؛ اما او در نهایت برای انتقال در نیم فصل باید رضایت باشگاه مشهدی را جلب کند.خلعتبری که سابقه حضور در ذوب آهن را دارد و سال های درخشانی را در این تیم گذرانده هم چندان بی میل نیست و به نظر می رسد با توجه به مشکلات مالی پدیده این انتقال دور از دسترس نخواهد بود. بازیکن پدیده درباره پیشنهاد های صورت گرفته  گفته است: من چند پیشنهاد دارم، اما اسمی از تیم‌ها نمی‌آورم، چون دوست ندارم بازارگرمی کنم. شاید مذاکره با تیم‌های دیگر نتیجه بدهد و شاید هم ندهد، ولی من الان بازیکن پدیده هستم و هر تصمیمی هم بگیریم باید طبق هماهنگی با یحیی گل‌محمدی و مجتبی سرآسیابی باشد.
از سپاهان نیز  به عنوان مقصد احتمالی خلعتبری نام برده می شود و با توجه به این که مهاجم فعلی پدیده مشهد بازیکن تکنیکی است و  می تواند کمک موثری برای امیر قلعه نویی و زرد پوشان در نیم فصل دوم باشد، می توان این  انتظار را نیز داشت که خلعتبری در نیم فصل دوم برای یکی از تیم های اصفهانی به میدان برود.گزینه های دیگری نیز در لیست سرمربیان دو تیم سپاهان و ذوب آهن برای حضور در بازار نقل و انتقالات زمستانی وجود دارد و به نظر می رسد با شروع  نیم فصل دوم این دوره از رقابت‌های لیگ برتر  شاهد تغییرات چشمگیری در ترکیب دو تیم اصفهانی باشیم.
نویسنده : سمیه مصور