روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

رییس شورای هماهنگی تبليغات اسلامی استان در نشست خبری با اصحاب رسانه مطرح کرد:

نهم دی‌ماه روز وحدت ملی است

کد خبر : 9067
۱۳۹۷/۱۰/۰۵ - ۱۵:۲۷
رییس شورای هماهنگی تبليغات اسلامی استان، پیش از ظهر دیروز در نشست خبری ستاد برگزاری مراسم یوم‌ا. ۹ دی استان اصفهان بابیان اینکه خداوند نعمت‌های زیادی را به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هدیه کرده است، اظهار کرد: مردم بصیر و رهبر معظم انقلاب، دو نعمت بزرگ در طول انقلاب اسلامی هستند که باید قدر آنها را بدانیم. خداوند برای هر نعمتی شکری قرار داده است که این شکرگزاری را باید در عمل انجام دهیم.
«جعفر عسگری» گفت: مردم ما در طول ۴۰ سال انقلاب اسلامی مسیرهای پرتلاطمی را پشت سر گذاشتند که باید مطالبه بحق این مردم را ادا کنیم.
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان با اشاره به رسیدگی به مشکلات مردم  افزود: یک سری سوء مدیریت‌ها و نارسایی‌ها در کشور وجود دارد که وضعیت را سخت کرده است.پیگیری مطالبات مردم باید در هر برنامه‌ای جایگاه خود را داشته باشد.عسگری بیان کرد: این‌گونه مراسمات مردمی هستند و بزرگداشت مناسبتی بدون رسیدگی به مطالبات خطاست.
مشخص شدن چهره واقعی افراد مدعی انقلابی گری در طول ۴۰ سال
وی بابیان اینکه حضرت علی (ع) می‌فرمایند که گذشت زمان، ماهیت واقعی افراد را مشخص می‌کند، تاکید کرد: چهره واقعی افراد در هر لباس و جایگاهی که مدعی انقلابی گری بودند در این ۴۰ سال مشخص شد و اصل انقلاب مشخص شدن ناخالصی‌هاست.رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان با تاکید بر اینکه یکی از آزمون‌های سخت انقلاب اسلامی در جریان فتنه ۸۸ اتفاق افتاد، خاطرنشان کرد: تعداد متعددی از نخبگان مدعی کشور در این امتحان نه‌تنها مردود بلکه سقوط کردند و به قول رهبر انقلاب اسلامی آن فضا غبارآلود بود.عسگری تصریح کرد: مردم بصیر راه درست را تشخیص دادند و بالاتر از نخبگان این مردم بودند که راه درست را گم نکردند و برای خنثی کردن فتنه‌ای که ۱۰ سال دشمن برای براندازی نظام برنامه‌ریزی کرده بود به صحنه آمدند.وی بابیان اینکه فتنه ۸۸ خسارت‌های متعددی و حماسه ۹ دی برکات زیادی را برای کشور داشت که باید این خسارت‌ها و برکات برای مردم تبیین شود، گفت: رسانه‌ها باید استراتژیکی دشمن که با همراهی فتنه گران داخلی همراه بود را منعکس کنند.عسگری افزود: فلسفه بزرگداشت ۹ دی یادآوری برای غفلت نکردن است که دوباره دچار فتنه نشویم و فتنه ۸۸ اعتبار ۳۰ و چندساله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را با پروژه تقلب دچار شبهه کرد که این خسارت سنگینی به دنبال داشت.وی با اشاره به دیگر خسارت‌های این فتنه برای کشور ادامه داد: دشمن با توجه به فعالیت‌های فتنه گران داخلی امیدوار شد که از سال ۸۸ فشارهای جدی‌تر و متعددی را بر کشور وارد کند.
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان بابیان اینکه مردم بصیر نشان دادند که حامی ولایت هستند و پای انقلاب ایستاده‌اند، تصریح کرد: ملت ایران علی‌رغم همه دشمنی‌های داخل و خارج مرزها بیشتر از گذشته آماده جان‌فشانی برای انقلاب اسلامی شدند.
امیدواری دشمنان به تغییر نظام پس از فتنه ۸۸
وی اضافه کرد: دشمن امیدوار بود که با ایجاد آشوب‌های خیابانی و نارضایتی‌هایی که براثر تحریم در کشور ایجاد کرده بود، دستاوردهای بالایی داشته باشد؛ اما به لطف خدا به دلیل ولایتمداری مردم و رهبری حکیمانه حضرت آیت ا...خامنه‌ای این فتنه‌ها خنثی شد.عسگری با تاکید بر اینکه نباید به خواب برویم که دشمن همیشه بیدار است و باید در همه کارها دشمن را مدنظر داشته باشیم، بیان کرد: دشمن برنامه‌ریزی‌های جدی برای مقابله و براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران در چهلمین سال انقلاب خواهد داشت و به دنبال فرصت است.وی افزود: حضور مردم درصحنه و در این شرایط‌ سخت اقتصادی کشور می‌تواند فتنه‌های دشمنان را دوباره خنثی کند. نهم دی‌ماه روز وحدت ملی است و نباید جامعه دسته‌بندی شود.
ایجاد انشعاب در کشور هدف دشمن است
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان بابیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد انشعاب و دودستگی در کشور است و باید مطالبه‌گری منطقی و منصفانه باشد، اظهار کرد: مراسم‌های متعددی برای نهم دی‌ماه در اصفهان پیش‌بینی‌شده است که رونمایی از کتاب «کف خیابان»، سخنرانی آیت‌ا... صدیقی در برنامه بزرگداشت استاد پرورش، سخنرانی حجت‌الاسلام بهشتی نژاد قبل از خطبه‌ها ازجمله برنامه‌های مهم برای بزرگداشت این روز است. وی ادامه داد: برنامه محوری روز بصیرت در میدان انقلاب اسلامی با سخنرانی سردار فضلی برگزار می‌شود و پس از مراسم راهپیمایی از میدان انقلاب شروع و تا خیابان‌های کمال اسماعیل و پاسداران ادامه پیدا می‌کند.عسگری بابیان اینکه تجلیل از خانواده شهید سجاد شاه سنایی در حاشیه این برنامه انجام می‌شود،گفت:شهید شاه سنایی از بسیجیان مدافع امنیت کشور است که سال گذشته در ناآرامی‌ها به شهادت رسید.وی افزود: برنامه‌های بزرگداشت روز بصیرت هم‌زمان با سراسر کشور در شهرستان‌های اصفهان برگزار می‌شود.
 
نویسنده : حدیث زاهدی